Да си извадя ли сливиците?На 24 години съм!

  • 11 459
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 476
Та това се питам,писнало ми е вече!
Цяяял живот ме мъчат,от 1 годишна съм с пневмонии и бронхити,все съм болна!
Сега вече не карам нито ангини нито нищо,но сливиците ми са май вече хронично болни,имат някакви бели топченца в тях и ту излизат ту аз си ги изтисквам! Sad Големи са и постоянно ме дразни гърлото,едно такова като сърбеж е!
А се чудя ако ги махна как ще е да не се довърша!Дали и от най малкото няма да се разболявам!
  А има ли нещо такова че махнеш ли сливиците и почваш да дебелееш? Thinking

И ако ги махам пълна или местна упойка?
Някой на моята възраст да си ги е махал? newsm78

# 1
  • Мнения: 17 407
Имаш гнойни тапички явно. Махай, защото може да стане страшно! И по- възрастни от теб си ги махат, за съжаление една част от тях- твърде късно, когато са им открили някакво ревматологично заболяване например. НЕ искам да те плаша, но не отлагай Peace

# 2
  • Мнения: 5 531
Махай ги. И според мен с пъла упойка, и без това боли след като ги махнеш, спести си поне болката от самото вадене.

# 3
  • Мнения: 1 984
колко е АСТ?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Махай ги. Колкото по-рано толкова по-добре.Те сега почти навсякъде ги вадят с пълна упойка.

# 5
  • Мнения: 46 477
Баща ми ги извади, когато беше на 33 ч., чичо ми на около 40 г., леля ми на 46 г.  моите ги махнаха, когато бях на 11 г.
И четиримата сме като преродени.

# 6
  • Мнения: 2 726
Моят мъж си ги махна на 23,а аз на 17 години.И двамата се "родихме".Иначе преди това само една глътка нещо студено от хладилника и веднага на антибиотици.За дебелеене - същата съм си вече 10 години,че даже и по-слаба.Така,че смело ги махай и не се чуди.Желая ти успех. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 61
здравей Simple Smile

и моят съвет е да ги махнеш. аз ги махнах на 36, след много мислене и страх. и антибиотици... и ваксини...

понеже дотогава боледувах постоянно, мислех че като ми е сринат имунитета, та без сливици ще е още по-зле. но не е така. наистина се чувства облекчение - болните сливици са една постоянна инфекция в организма, която те размазва отвътре. дори без да го съзнаваш на моменти. много се пише за и против премахването на този орган. но мисля че когато нещата са отишли в патологията, няма какво да се чуди човек.

в началото все ходех с нещо на врата - все с шалчета, яки и прочие, защото около година след като ги махнах гърлото ми беше много чувствително. после организмът ти се адаптира и спираш да го мислиш. а за махането - пълната упойка вече май е станадарт тука. поне на мен така ми казаха; напарво си ми отказаха с местна. но не съжалявам. никакъв неприятен спомен нямам от самото вадене. а после се трае . боли и те изнервя здраво около седмица, но минаваш с някой и друг илач...

# 8
  • Мнения: 2 476
Благодаря ви,ще отида на преглед да си каже думата и специалист,но и той това ще ми каже,та да видим,ще ги махам май! Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 24 467
В наше предприятие на колежка, 28 годишна, се наложи операция на сливици, тъй като същите доведоха до ревматизъм. Просто нямаше избор. Имала е години наред проблеми, а това заболяване накрая окончателно реши въпроса.При вадене на сливици на тази възраст пълна упойка не е необходима, използва се основно за деца.
Подложих сина на такава операция именно за да избегна бъдещи усложнения- сърдечни, бъбречни проблеми, ревматизъм и т.н., тъй като боледуваше често, а и взех предварително мнението на различни специалисти УНГ. Неговата операция беше с пълна упойка, възстанови се за броени дни, като храненето беше по схема, написана от лекуващия специалист, който го оперира и наблюдава след това. В нашата стая имаше момиче- 18 годишно, за същата операция, с местна упойка. Приключи бързо и също бързо се възстанови.
Когато сливиците създават чести и сериозни проблеми по- добре е да се разделиш с тях. Операцията не е сложна и решава много проблеми. 

# 10
  • Мнения: 296
Моите сливици ги извадиха, когато бях на 10 години и от тогава не пропускам зима без да се разболея. Почва една суха кашлица и ме държи месец-два. Ако си сложа ваксина зимата не се разболявам, а настивам на пролет. Чувала съм, че някой които си извадят сливиците после нямат повече проблеми с гърлото, дано да си от тях  bouquet

# 11
  • Мнения: 46 477
Забравих за упойката. вадиха ми ги с местна, оприличавам го като клане на живо, не ти я препоръчвам  Confused

# 12
  • Мнения: 323
Преди 10 дни изкарах гнойна ангина,бях на Гентамицин и Аугментин.Оттогава някак си чувствам дискомфорт в гърлото,нямам вече налепи,но дъгите ми са едни червени(незмам колко е нормално да са зачервени) newsm78,но все нещо ми боцкиа и дразни гърлото.За 1 път имам ангина,но  самото гърло ми създава постояяно проблеми-имам чувството ,че все едно пясък е полепнал по него.От декември миналата година досега съм пила поне 5-6 пъти АБ.Направо ми писна,да съм болна,но незнам дали проблемът е в сливиците или в самото гърло.Няма да казвам какво пазене го пазя това гърло-всичко което може да го раздразни съм го ограничила,и пак не е както трябва. #Cussing out

# 13
  • Мнения: 2 476
Tonev  Колко е АСТ ? не разбирам?

За упойката незнам клане ли ще е но пълна не ща!ще видя и лекаря какво ще препоръча Thinking
3 пъти съм била под пълна и е ад!Но ако каже че е по добре ОК

Вече се навих да ги махам,утре отивам за направление ,дано поема касата нещо!

# 14
  • Мнения: 17 407
AST- антистрептолизинов титър. Явно не си го изследвала, щом се чудиш какво е.

Общи условия

Активация на акаунт