Милинчици

  • 1 297
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 400
Да споделя с вас една рецепта за милинки (за съжаление без фото - развалиха им фацата Wink)

Продуктите:
За тестото:
500мл. прясно мляко
1/2 ч.л. сол
мая - едно кубче
брашно- за меко тесто (ако трябва да кажа колко ми е отишло....малко повече от половин пакет)

200 грама краве масло

За заливката - маслото(каквото остане от него - ше се види в рецептата защо)
1 кафена чашка мляко (прясно)
1 ч.л. сол
2 суп. лъж. брашно.

Прясното мляко се стопля и му се добавят маята и солта - да се разтвори добре. Към него се добавя постепенно брашнотро до получаване на гладко , меко тесто.
Това е.
Оставя се да втаса около час- час и половина - така,че почти да си удвои обема.
После с намазнени с кравето масло ръце се оформят мънички топченца (малко по-големи от лешник или като за супа топчета) и се редят в намазана тавичка . Трябва да са плътно наредени. После се оставят за още половин час да си "починат"  , а през това време си забъркваме заливката и включваме фурната да загрее - на 200- 220 градуса.
Заливката се прави както вече е упоменато с прясно мляко, брашно - 2 суп. лъж., сол и маслото. (маслото го пускам за малко в микрото да се разтопи)
И след като всичко е готово - заливаме топченцата с тази смес и печем. До порозовяване.

Да ви е сладко!   bouquet

П.П - Моля, ако я има някъде същата рецепта - темата да се затрие Peace

# 1
  • Мнения: 2 829
 Peace ще пробвам,
сирене не се слага така ли newsm78

# 2
  • Мнения: 50
няма ли яйца в заливката?

# 3
  • Мнения: 1 400
Peace ще пробвам,
сирене не се слага така ли newsm78
Не, без сирене е рецептата Peace Вчера ги правих пак- стават супер и без сирене - заливката си е солена.

няма ли яйца в заливката?
Не -ще стане ....жилаво предполагам ако се сложат. Опитай и ако е добре- сподели Peace

# 4
  • Мнения: 2 829
  bouquet Вейдър

# 5
# 6
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ей това ако не са сливенски милинки пък на.
В тях няма сирене, няма яйца, на малки хапки са.... поръсват се с пудра захар преди да се ядат.
Много съм ти благодарна.

Преди време баща ми донесе някаква рецепта от стар майстор в Сливен - ето я - но така вероятно са ги правели по фурните (разбирай баничарниците), за продаване, и пак си бяха вкусни. Но домашно направени с прясно мляко вместо вода... ще са върха. Дали ще мога да ги направя?!.. То аз ще ги направя, но дали фурната ще може да ги опече, че е доста стара?

# 7
  • Мнения: 1 400
Ей това ако не са сливенски милинки пък на.
В тях няма сирене, няма яйца, на малки хапки са.... поръсват се с пудра захар преди да се ядат.
Много съм ти благодарна.

Преди време баща ми донесе някаква рецепта от стар майстор в Сливен - ето я - но така вероятно са ги правели по фурните (разбирай баничарниците), за продаване, и пак си бяха вкусни. Но домашно направени с прясно мляко вместо вода... ще са върха. Дали ще мога да ги направя?!.. То аз ще ги направя, но дали фурната ще може да ги опече, че е доста стара?
Ще може и още как Peace
Не им трябва много печене в интерес на истината - да се позачервят отгоре. Аз ги пека на около 200-220 градуса. Ако нямаш такива екстри - на тройка. И прецени - ако много бързо тръгват да се червят(преди да са се надигнали) - намали още малко. Не мож ги обърка Peace

Общи условия

Активация на акаунт