Бюджет 2008 - ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ

  • 1 969
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 740
Днес, 31.10.2007 г., в 18 ч. от НДК към Народното събрание ще тръгне протестно шествие срещу проекта за бюджет 2008, който отново определя 4,2% от БВП за образование, въпреки че на думи обявява образованието за национален приоритет.
Шествието е организирано от университетски преподаватели, студенти, научни работници, учители и родители.
Нека всеки, който смята, че за образование трябва да се отдели минимум 5% от БВП да се включи в шествието. Нека покажем, че за нас това е важно, че не сме съгласни за пореден път да бъдем лъгани. Доведете близки и приятели, доведете мъжете и децата си - всеки, който е съпричастен с идеята.
Носете си фенерчета, свещи, факли - шествието има и символен характер в навечерието на Деня на будителите.

П.П. Това не е тема ЗА и ПРОТИВ бюджета - ДеЩоВиди е пуснала такава.

# 1
  • Мнения: 2 401
СТИГА ВЕЧЕ!

# 2
  • Мнения: 4 916
Имам въпрос - каква е разликата между 4,2 на сто от БВП през тази година и през следващата, и между 4,2 на сто и 5 на сто през следващата година като абсолютни суми?
Моля, ако някой е сметнал, да пише, защото аз по друг начин не мога да преценя дали парите са малко или много.

# 3
# 4
  • Мнения: 25 572
Кабо Алма , страшно съжалявам, че не живея в София и не мога да се присъединя към протеста!
Много те моля, ако не те затруднява, би ли поносила едно огънче и заради мен?

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Peace Стига да не ми мине котка път - там съм!

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ей, писна ми от теми за даскали. Поне пишете в заглавието, че е за това, за да не влизаме. И що не вземете вече да се кротнете и като всички хора да тръгнете на работа, а не само да хленчите и да се правите на велики.

# 7
  • Мнения: 1 002
417 милиона са повече , това чух в сутрешните новини

# 8
  • София
  • Мнения: 5 605
417 милиона са повече , това чух в сутрешните новини
То важното е 5% да се иска, а каква сума всъщност седи зад това...няма значение!

# 9
  • Мнения: 4 916
417 милиона са повече , това чух в сутрешните новини
То важното е 5% да се иска, а каква сума всъщност седи зад това...няма значение!

И аз това питам - какъв смисъл има да се размахват проценти, ако не са ясни парите, които съответстват на процентите.
Защото 4,2 на сто от по-голяма сума понякога е повече от 5 на сто от по-малката сума.

# 10
  • Мнения: 4 841
Навсякъде пише 470 милиона повече за образование - ето само един от всички линкове:
цък, четете бе хора, четете!!!

# 11
  • Мнения: 4 978

а дали са достатъчни за т.нар. реформа?

# 12
  • Мнения: 4 916

а дали са достатъчни за т.нар. реформа?

Реформата включва и съкращаване на персонал все пак.


Благодаря на БърдФлу за отговора, но продължавам да мисля, че хората, които протестират не са много наясно за какво точно. Което е жалко, защото би омаловажило дори най-достойната кауза.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 11:10 от argun

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
Навсякъде пише 470 милиона повече за образование - ето само един от всички линкове:
цък, четете бе хора, четете!!!
А колко искат учителите? Като сума. И какво значи "четете" - 100 пъти питах в другата тема учителите за сумите, които искат и коиго им предлагат, а не за %, никой не можа да ми отговори. Пак един не чул, друг не видял...

# 14
  • Мнения: 2 401

а дали са достатъчни за т.нар. реформа?

А дали съществува сума, която да им бъде достатъчна вече?

Общи условия

Активация на акаунт