Utrogestan ili stimulaciya? Spodelete mnenie, please!!!!!!!

  • 3 841
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Zdraveite momi4eta! Otkrih tozi forum edva predi nyakolko dni i ot togava sam non stop tuk i 4eta li 4eta mneniyata vi po interesuva6tite me vaprosi. Mnogo vi blagodarya za iz4erpatelnata infirmaciya!
I az sega na svoi red imam edin vapros i sam sigurna, 4e 6te mi pomognete i s negoviya otgovor! Predvaritelno vi blagodarya!
Minalata godina me operiraha ( zabravih imeto na procedurata), 4rez laparoskopiya mi napraviha otvor4eta i na dvata yai4nika, za da mogat yaicekletkite mi da izlizat ot tam, tai kato cipata na yai4nicite mi bila dosta elasti4na i yaicekletkite mi, tai kato ne mojeha da ya probiyat se prevra6taha v kisti. Po vreme na procedurata mi proveriha i trabite i vsi4ko tam e nared. Iskam da otbeleja, 4e do operaciyata se stigna poradi 4estoto obrazuvane na kisti, a i progesterona mi be6e <0.03 
Shocked !!!!!!!! Sled operaciyata mi kazaha, 4e vsi4ko mi e idealno i do 6 meseca 6te zabremeneya! Tova be6e kraya na Septemvri 2006,a vse o6te sme si samo dvamata s maja mi! Cry
Vremeto si te4e6e i poneje ne stava6e ni6to, pak otidoh pri moya genekolog i pak imah kista-kaza, 4e veroyatno e namerila mesto bez razrez i za tova, ta pak pih 2 meseca protivoza4ata4ni. Posle na maja mi mu otkriha ...uf, zabravih kak e na balgarski, jiveya v 4ujbina i vsi4ki tezi naimenovaniya ne gi znam na balgarski, abe otkriha mu tezi razhoreni veni4ki i na dvata testisa i spermatogramata mu dosta se vlo6i (predi tova be5e pravil i druga, koyato be6e idealna). Ta taka pristapihme kam Inseminacii. A, zabravih da kaja, 4e predi tova na 22-ya den progesterona mi be6e 11.07 malko sled operaciyata, predi kistata i 14, 69 sled tova. Moje bi e vajno, 4e vapreki tova ot godina na sam vinagi mi te4e kafyavo po edna sedmica predi da mi doide, i predi se  e slu4valo, no sega e vseki mesec. Ta napravihme parvata inseminaciya, predi tova folikometriya i Pregnil kakto si mu e reda, no 1 sedmica po-kasno Progesterona mi be6e edva 3,88. Na vtorata inseminaciya doktora mi kaza da piya i Utrogestan i togava sled sedmica Progesterona mi be6e 14, 82, no kogato nyakolko dni po-kasno napravih test za bremennost, toi be6e otricatelen. Na sledva6tiya cikal nyamah dominanten folikul i predpolojihme, 4e e ot Utrogestana, ta tozi cikal ne pravihme ni6to. Pri tretata inseminaciya doktora mi kaza da ne piya Utrogestan, za da ne zagubim pak i sledva6tiya cikal, a i az i drug pat sam imala visok Progesteron i sama, bez hap4eta. Sle sedmica oba4e Progesterona mi pak e mnogo nisak- 1,8. Napravo ne zanm!Ve4e tolkova meseci giveya s nadejda, no nyama smisal da vi opisvam kak se 4uvstvam, za6toto sam sigurna, 4e po4ti vsyaka ot vas go e izpitala!!!!!!!!!!!Dano tozi mesec da imate kasmet!!!!!
Sega doktora mi me savetva tozi mesec da po4inem i da se uspokoim, da ne pravim inseminacii,a da zabravim za problemite. Na 10 Noemvri 6te pravim svatba- omagvam se za maja mi !!!!!!!!!!!! Laughing
Ot 3 godini imame skolyu4en gragdanski brak,no sega 6te pravim carkove, ta doktora znae i za tova. Kaza ni oba4e , 4e ot tuk natatak imame 3 patya i sami tryabva da re6im po koi da varvi, v zavisimost ot tarpenieto i finansite ni
1) Da prodaljim s inseminaciite, no da piya i Utrogestan (mejdu drugoto na nyakoi zakasnyavalo li mu e sled utrogestan, a i dominanten folikul nyamah)
2) Inseminaciya + stimulaciya
3) In vitro
Az tretiya variant go otpisvam,  i mai sam se spryala na vtoriya, no imam nujda da 4uya i va6eto mnenie!!!!!!!!!!! Mnogo vi blagodarya!
Za sagelenie sled malko 6te izlyaza ot Interneta i 6te sam pak tuk utre, taka 4e ako imate vaprosi 6te moga edva utre da vi pi6a!!!!!!!! Mnogo vi blagodarya i se izvinyavam za dalgiya ferman!!!Dano ne sam vi zatrudnila mnogo s tazi  latinica!!!!!!!!!!
Stiskam palci na vsi4ki vi skoro da zabravite za tozi forum , a da se prehvarlite po-skoro na drugite kadeto da obmenyate informaciya s drugi mami4ki!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 4 324
Пиши на кирилица - че така малко хора ще прочетат въпроса ти!

# 2
  • Мнения: 1 335
Позволявам си да "преведа" поста на авторката. Извинявам се ако има допуснати грешки
Здравейте момичета! Открих този форум едва преди няколко дни и от тогава съм нон стоп тук и чета ли чета мненията ви по интересуващите ме въпроси. Много ви благодарч за изчерпателната информация!
И аз сега на свой ред имам въпрос и съм сигурна, че ще ми помогнете и с неговия отговор. Предварително ви благодаря!
Миналата година ме оперираха (забравих името на процедурата), 4рез лапароскопия ми направиха отворчета и на двата яйчника, за да могат яйцеклетките ми да излизат от там, тъй като ципата на яйчниците ми била доста еластична и яйцеклетките ми, тъй като не можеха да я пробият се превръщаха в кисти. По време на процедурата ми провериха тръбите и всичко там е наред. Искам да отбележа, че до операцията се стигна поради честото образуване на кисти, а и прогестерона ми беше <0.03 !!!!!!!!
След операцията ми казаха, че всичко ми е идеално и до 6 месеца ще забременея! Това беше края на Септември 2006, а все още сме си само двамата с мъжа ми!
Времето си тече и понеже не ставаше нищо, пак отигох при моя генеколог и пак имах киста - каза, че вероятно е намерила място без разрез и затова, та пак пих 2 месеца противозачатъчни. После на мъжа ми му откриха ...уф, забравих как е на български, живея в чужбина и всички тези наименувания не ги знам на български, абе откриха му тези разширени венички и на двата тестиса и спермограмата му доста се влоши (преди това беше правил и друга, която беше идеална). Та така пристъпихме към инсеминации. А. забравих да кажа, че преди това на 22-ия ден прогестерона ми беше 11.07 малко след операцията, преди кистата и 14,69 след това. Може би е важно, че въпреки това от година насам винаги ми тече кафяво по една седмица преди да ми дойде, и преди се е случвало, но сега е всеки месец. Та направихме първата инсеминация, преди това фоликуметрия и Прегнил както си му е реда, но 1 седмица по-късно Прогестерона ми беше едва 3,88. На втората седмица доктора ми каза да пия Утрогестан и тогава след седмица Прогестерона ми беше 14,82, но когато няколко дни по-късно направих тест за бременност, той беше отрицателен. На следващия цикъл нямах доминантен фоликул и предположихме, че е от Утрогестана, та този цикъл не правихме нищо. При третата инсеминация доктора и каза да не пия Утрогестан, за да не загубим пак и следващия цикъл, а и аз и друг път съм имала висок Прогестерон и сама, без хапчета. След седмица обаче Прогестерона ми пак е много нисък - 1,8. Направо не знам! Вече толкова месеци живея с надежда, но няма смисъл да ви описвам как се чувствам, защото съм сигурна, чр почти всяка от вас го е изпитала!!!!!!!!!!! Дано този месец да имате късмет!!!!!
Сега доктора ми ме съветва този месец да починем и да се успокоим, да не правим инсеминации, а да забравим за проблемите. На 10 Ноември ще правим сватба - омъжвам се за мъжа ми!!!!!!!!!!!!
От 3 години имаме сключен граждански брак, но сега ще правим църковен, та доктора знае и за това. Каз ни обаче, че от тук нататък имаме 3 пътя и сами трябва да решим по кой да вървим, в зависимост от търпението и финансите ни.
1) Да продължим с инсеминациите, но да пия и Утрогестан (между другото на някой закъснявало ли му е след утрогестан, а и доминантен фоликул нямах)
2) Инсеминация + стимулация  Inseminaciya
3) In vitro
Аз третия вариянт го отписвам и съм се пряла на втория, но имам нужда да чуя и вашето мнение
!!!!!!!!!!! Много ви благодаря!
За съжаление след малко ще изляза от Интернета и ще съм пак тук утре, така че ако имате въпроси ще мога едва утре да ви пиша!!!!!!!! Много ви благодаря и се извинявам за дългия ферман!!! Дано не съм ви затруднила много с тази латиница!!!!!!!!!!
Стискам палци на всички ви скоро да забравите за този форум, а да се прехвърлите по-скоро в другите където да обменяте информация с други мамички!!!!!!!!

# 3
  • Мнения: 1 335
Позволявам си сега и да нахвърляма размисли
1. Защо е това непрекъснато изследване на прогестерон?
2. Кой ти каза, че непременно прогестерон се изследва на 22 ден? Изследва се 7 дни след доказана Ову (което може да е и 24, 25, 26 и пр ден)
3. Къде са правени спермограмите? Тук по-достоверни са резултатите в клиники по стерилитет.
4. Какво предприемате по отношение спермограмата и разширените венички? С не-добра сперма инсеминации и пр. са безсмислени
5. В България много инсеминациите почти винаги са стимулирани; това да не те притеснява
6. Как са останалите репродуктивни хормони? Зацапващо неменструално кървене преди цикъл говори за дисбаланс.
7. В добавка към 3-те предложения на лекаря ти и аз имам едно - смени си лекаря!
8. Утрогестан-ът е синтетичен прогестерон. Пие се по схема - при опити за забременяване - след Ову; иначе я подтиска. Как ти е Ову и как е предписан препарата?
9. Поздравления за църковната сватба!   bouquet Красива церемония 

# 4
  • Мнения: 26
Zdravei Arcana! Mnogo ti blagodarya za otgovora i za adekvatnite vaprosi! Progesterona mi go izsledvat neprekasnato , za6toto negovite stoinosti byaha dosta obezpokoitelni, be6e <0,03 predi operaciyata minalata godina i togava lekarya mi kaza, 4e nyamam ovulaciya. Sega tvardi, 4e takava ima, za6toto me gleda po 1-2 pati predi ovulaciya i vinagi ( s izklu4enie na po-predniya mi cikal, kogato pih progesteron) sam imala hubavi yaicekletki ( posledniya pat be6e 20 sm) i endometrium i genekologa, koito me gleda togava kaza, 4e usloviyata pri men sa idealni za inseminaciya.( Samo da uto4nya, 4e tai kato moya genekolog e dale4, na folikometriya hodya pri drug negov kolega, koito e v grada, v koito jiveya). Poneje na sledva6tiya den mi biha Pregnila i znaeike ,4e ovulaciyata nastapva 24-36 4asa sled tova, ta zatova testa na Pregnila be6e na 22-ya den, toi se pada6e sedmica po-kasno. Ina4e s tazi ovulaciya savsem se obarkah, misleh si 4e kato imam hubavi yaicekletki, t.e takiva koito rastat i se pukat imam i ovulaciya, no s tozi nisak progesteron, ve4e ne znam kakvo da mislya! Posledniya pat doktora mi kaza, 4e tova pokazva, 4e ne sa mi ka4estveni yaicekletkite i za tova! Uf, pla4e mi se! Ina4e ovulaciyata predi ne sam si ya sledila, samo sled inseminaciite use6tah leki bolki v yai4nicite i predpolagam, 4e e bilo ot neya.
Ina4e spermatogramite sa praveni na razli4ni mesta. Ne znam kak e u doma, v Bg de, no tuk izsledvaniyata se pravyat v laboratorii , koito sa si 4astni i nezavisimiot klinikite. Poslednite 3, koito pravihme pri inseminaciite i promivkite byaha na edno i sa6to myasto, pak v edna takava laboratoriya, ne mnogo dale4 ot klinikata, v koyato mi praviha inseminaciite. Ponege nyamam rezyltatite pred men, imam samo zapisanani samo broikata i podvignostta 6te ti dam tyah. Neznam, no kazaha 4e s izklu4enie na tretata ostanalite ne bili tolkova zle
21/04/07
3.4ml*82 000 000
Vitality- 35
Normal forms-70%

29/06/
3ml
total -48 000 000
motility-50%
After 2 washings 50 000 000 with 80% good motility

30/07/
5ml
total- 20 000 000
After 2 washings 25 000 000 with 70% good motility

9/10/07
2.2ml
total- 38 000 000
After 2 washings 50 000 000 with 70% good motility

Ostaviha ni da si mislem, 4e ne6tata opredeleno sa zle, no ne 4ak tolkova i 4e 4rez inseminaciya imame golemi 6ansove. Ina4e na maja mi mu prepora4aha da si napravi operaciya, no nie se nadyavahme, 4e mejduvremenno 6te uspeem s tazi spermatograma da zabremeneya, a operaciyata da ya napravim dokato sam bremenne, za da ne gubim vreme dokato toi se vazstanovyava. Taka se polu4i pri na6i priyateli s mnogo po-lo6a spermatograma i te ni dadoha nadejda, ta za tova vse o6te otlagame operaciyata.
A ina4e hormoni si pusnah v ponedelnik, na 4-ya den i te sa slednite
FSH- 8.57   follic. phase-3.5-12.5
LH- 15.19   follic. phase- 2.4-12.6
Prolactin -20   follic.phase 4.8-23.3
testosteron<0.02  FEMAILS- 0.06-0.82
DHEA-S- 187  FEMAILS 25-34 YEARS OLD-99-340
oestradiol - 51.15   follic. phase- 12.5-166
Vigdam, 4e LH mi e dosta visoko, no s doktora ni6to ne sam komentirala o6te, 6te go vidya sled svatbata i ne znam kakvo ozna4ava. Vav foruma pro4etoh, 4e moje da e priznak na polokistozni yai4nici, no ne sam sigurna dali sam prava. Moje li za tova da mi zacapva?
Ina4e Utrogestanay go pih pri pred poslednata inseminaciya. Po4nah go na sledva6tiya den sled inseminaciyata, pih go mislta 10 dni, no ne sam sigurna, posle pravih test i poneje be6e otricatelen, go spryah, v protiven slu4ai doktora mi kaza, 4e e tryabvalo da prodalja da go piya.Sega kato se zamislya , moje vapreki Pregnila, da ne sam bila ovulirala predi da zapo4na Utrogestana i za tova da sam imala zakasnenie, sigurno mi e podtisnal ovulaciyata.
Boje, pi6a li pi6a i samo te zatormozyavam sigurno s tolkova informaciya, izvinyavai mnogo! No naistina vi imam doverie momi4eta i sam sigurna, 4e 6te mi poso4ite propuskite, koito imame v patya kam me4taniya beb4o!
Ni6to pove4e ne moga da kaga ot edno golyamo BLAGODARYA!!!!!!!!!!!!!!

# 5
  • Мнения: 26
Sajelyavam o6te vednaj za latinicata, no nyamam kirilica na kompuytara! Mislya, 4e e vreme da opravya tova! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 324
pashi - прочети тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0 и ще разбереш как да пишеш на кирилица, без да имаш такава опция в компютъра си.

Ето и един сайт „преводач” http://5ko.free.fr/bg/sites.html - пишеш си на латиница, после избираш - на кирилица и текста се „превежда”

# 7
  • Мнения: 4 324
Превод на постинга на pashi  !
 
Здравей Arcana! Много ти благодаря за отговора и за адекватните въпроси! Прогестерона ми го изследват непрекъснато , защото неговите стойности баяха доста обезпокоителни, беше <0,03 преди операцията миналата година и тогава лекаря ми каза, 4е нямам овулация. Сега твърди, 4е такава има, защото ме гледа по 1-2 пати преди овулация и винаги ( с изклю4ение на попредният  ми цикъл, когато пих прогестерон) съм имала хубави яйцеклетки ( последния път беше 20 см) и ендометриум и гинеколога, които ме гледа тогава каза, че условията  при мен са идеални за инсеминация.( Само да уточня, че таи като моя гинеколог е далеч, на фоликуметрия  ходя при друг негов колега, които е в града, в който живея). Понеже  на следващия ден ми биха Прегнила и знаейки ,че овулацията настъпва 24-36 4аса след това, та затова теста на Прегнила бе6е на 22-ри ден, той се пада6е седмица по-късно. Ина4е с тази овулация съвсем се обърках, мислех си 4е като имам хубави яйцеклетки, т.е такива които растат и се пукат имам и овулация, но с този нисък прогестерон, ве4е не знам какво да мисля! Последния пат доктора ми каза, 4е това показва, 4е не са ми ка4ствени яйцеклетките и за това! Уф, пла4е ми се! Ина4е овулацията преди не сам си я следила, само след инсеминациите усе6тах леки болки в яйчниците и предполагам, 4е е било от нея.

Иначе спермограмоите са правени на различнични места. Не знам как е у дома, в БГ де, но тук изследванията се правят  в лаборатории , които са си чсатни и независими от клиниките. Последните 3, които правихме при инсеминациите и промивките баяха на едно и също място, пак в една такава лаборатория, не много далеч от клиниката, в която ми правиха инсеминациите. Понеже нямам резултатите пред мен, имам само записани само бройката и подвижноста ще ти дам тях. Не знам, но казаха че с изключение на третата останалите не били толкова зле.

21/04/07
3.4ml*82 000 000
Vitality- 35
Normal forms-70%

29/06/
3ml
total -48 000 000
motility-50%
After 2 washings 50 000 000 with 80% good motility

30/07/
5ml
total- 20 000 000
After 2 washings 25 000 000 with 70% good motility

9/10/07
2.2ml
total- 38 000 000
After 2 washings 50 000 000 with 70% good motility

Оставиха ни да си мислим, че нещата определено са зле, но не чак толкова и че чрезе инсеминация имаме големи шансове. Иначе на мъжа ми му препоръчаха да си направи операция, но ние се надявахме, че междувремено ще успеем с тази спермограма да забременея, а операцията да я направим  докато сам бременна, за да не губим време докато той се възстановява. Така се получи при наши приятели с много по-лоша спермограма и те ни дадоха надежда, та за тожа все още отлагаме операцията.
А иначе хормони си пуснах в понеделник, на 4-тия ден и те са следните

FSH- 8.57   follic. phase-3.5-12.5
LH- 15.19   follic. phase- 2.4-12.6
Prolactin -20   follic.phase 4.8-23.3
testosteron<0.02  FEMAILS- 0.06-0.82
DHEA-S- 187  FEMAILS 25-34 YEARS OLD-99-340
oestradiol - 51.15   follic. phase- 12.5-166

Виждам , 4е ЛХ ми е доста високо, но с доктора нищо не съм коментирала още, ще го видя след сватбата и не знам какво означава. Във форума прочетох, че може да е признак на полокистозни яйчници, но не съм сигурна дали съм права. Може ли за това да ми зацапва?
Иначе Утрогестана го пих при предпоследната инсеминация. Почнах го на следващият ден след инсеминацията, пих го мисля 10 дни, но не съм сигурна, после правих тест и понеже беше отрицателен, го спрях, в противен случай доктора ми каза, че е тръбяло да продалжа да го пия.Сега като се замисля , може въпреки Прегнила, да не сам била овулирала преди да започна Утрогестана и за това да сам имала закъснение, сигурно ми е подтиснал овулацията.
Боже, пиша ли пиша и само те затормозявам сигурно с толкова информация, извинявай много! Но наистина Ви имам доверие момичета и съм сигурна,че ще ми посочите пропуските, които имаме в пътя към мечтаното бебче!
Нищо повече4е не мога да кажа от едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 13:53 от Верити

# 8
  • Мнения: 1 950
Трудно разбирам какво точно иска да обясни момичето newsm78. Напънах се ама не успях Laughing Но пак се чудя като Аркана, защо толкова често изследване на прогестерона. За качеството на яйцеклетките се изследва Естрадиол, ЛХ. Едва ли само от нивата на прогестерона може да се разбере какви ще бъдат яйцата.
Миличка, напиши нещата по-ясно иначе ще ни е трудно да ти помогнем Peace.

# 9
  • Мнения: 26
 EmbarassedУф, много сложно сам го обяснила,а? Сажелявам! С прости думички, чудя се дали сме на прав пат и дали прави всичко както си му е реда доктора, а основното е дали ме саветвате да правя стимулация или да пия Утрогестан. Аркана ми писа да не се притеснявам за стимулацията и , че е нормално да се прави при инсеминация, но дали мога да гарантирам висок Прогестерон ( а при мен маи това е проблема) с приема на Утрогестан. Уф, надявам се да сте ме разбрали, че то маи аз вече и сама сабе си не разбирам! А това с честото изследване на Прогестерона и аз не знам, предполагам, 4е го следи защото ту ми е нисак, ту нормален. Незнам! Честно и аз вече тотално се обарках! Приготвила сам му един списак с вапроси на генеколога и само да мине сватбата ще си поговоря на далго и на широко с него. Маи доста отговори има да ми дава! Ако ли не, ще си сменяме шапките!
Благодаря за  информацията относно кирилицата и още веднаж се извинявам за сложността на обясненията ми. Това си ми е проблем от малка, не мога да се изразявам точно и ясно Grinning

# 10
  • Мнения: 26
А да ви питам само можете ли да ми кажете дали нивата на естрадиола и на ЛХ -то ми , които сам дала по-горе са задоволителни и дали те показват качеството на яицеклетката, коъято ще се образува в следващия цикал? Срам ме е, ама до вас се чувсрвам гола вода и със сигурност обяснявате по- добре от генеколога ми  bouquet

# 11
  • Мнения: 820
Здравей Паши,
Аз не съм голям специалист, но ми се струва, че въпроса ти е зададен некоректно. Според мен няма дилема стимулация или утрогестан. То друго лечение на нисък прогестерон не знам да има, а по принцип при стимулация схемата е стимулация - фоликули готови за пукане - прегнил - утрогестан или дуфастон (и двете съдържат прогестерон). При теб може би прогестерона варира в зависимост от това дали имаш овулация или не. По-голямата част от прогестерона в организма се отделя от спукалия се фоликул който се преобразува в жлеза с вътрешна секреция, отделяща прогестерон. Аз бях решила да правя стимулирана инсеминация, но забременях месеца преди да започнем. По обясненията на доктора, първо се прави хормонална стимулация на яйчниците, на УЗ се проследяват фоликулите и той ми беше казал, че когато прецени ще ми пусне Естрадиол за оценка качеството на яйцеклетките. Следва пукане на фоликулите със Прегнил, инсеминацията и прием на прогестеронов препарат до деня на теста. Дано не те обърках повече Embarassed . Тук има момичета които са по в час, дано се включат.

# 12
  • Мнения: 1 950
Паши, естрадиола ти е нормален за 4 ден от цикъла Peace. Само тази стойност обаче не показва какво ще бъде качеството на яйцеклетката, той трябва да се следи през два дни или през ден до деня на прегнила за да се разбере ще я бъде или не, всичко това съчетано с фоликуметрия.
Дидка ти е обяснила много хубаво каква е процедурата при стимулираното инсе. Аз също не разбирам какво те притеснява??? И защо толкова се тормозиш за този прогестерон.
Високо ти е ЛХ и това трябва да го изкоментирате Peace, от там трябва да тръгнете, а не от стойностите на прогестерона.
Защо мислиш, че утрогестана е подтиснал овулацията, нали си правила инсе, не видяхте ли дали се е спукал фоликула?

# 13
  • Мнения: 471
Защо мислиш, че утрогестана е подтиснал овулацията, нали си правила инсе, не видяхте ли дали се е спукал фоликула?
Аз до колкото разбрах от всичко, което е писала, никога при инсеминациите не са проверявали дали се е спукал фоликула.  Thinking Което за мен си е грешно. Тук в БГ, в деня след инсето се ходи пак на преглед и ако не се е спукал фоликула, може да се направи повторна инсеминация.
Да се доверяваш само на това, че усещаш някакви болки в корема на другия ден, не е много правилно. А ако наистина не е настъпила овулация, Утрогестана може да я подтисне.
И още нещо - освен, че LH-то е над норми, съотношението LH:FSH също не е добро, говори с гинеколога си за това.

# 14
  • Мнения: 1 335
Айде пак аз Blush
Като ти гледам резултатите естадиола мисля е ОК. Обаче тук в България изчисляваме съотношението LH/ FSH, което трябва да е около 1 (0, 75 доколкото помня). Твоето е 1.772 ако съм сметнала правилно. Не съм лекар, но това е показател за ПКЯ, а и за инсе ще ти създаде проблем. Включи питане към списъка с въпросите за това.
Що се отнася до прогестерона, който те притеснява. Аз също съм на терапия, но с Дуфастон (което си е същото като Утрогестан - синтетичен прогестерон). Не го милси този хормон, защото поддържаш стойностите му високи с хапчетата. Утрогестан-ът е препарат, който се изписва след стимулацията - схемата на Дидка М.
Желая ти да успееш да се откъснеш от тези тревоги и да се радваш на прекрасен и вълшебен сватбен ден. Не губи кураж и вярвай, че всичко ще се подреди и ти ще бъдеш една чудесна майка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт