относно детските ортопеди в Бургас и питане

  • 826
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
днес педито ми каза, че имали специална конференция, на която им казали, че за да се установи с ехограф дали има луксация , ехографът трябва да има някаква по-специална функция /забравих й името/. и въпреки, че в Бургас се правят такива прегледи с ехограф, подходящ ехограф за това изследване нямало - т.е. взимат се парите за прегледа, но резултатът от него може да не е реален. също, понеже изследването с ехограф не било надеждно, от следващата година най-вероятно нямало да се поема от ЗК.затова се препоръчвал преглед при ортопед и ако той прецени, че е необходимо, се прави рентгенова снимка.
обаче, доколкото знам, далеч не всички проблеми може да се открият с един преглед. и незнам сега какво да правя, снимка не искам да му правят, а пък искам да знам, че няма проблеми /надявам се  Praynig/. вие какво бихте направили?
моля и бургазлийки да се включат с информация, да не би пък вече някой да си е взел такъв ехограф? за д-р Христов педи не можа да ми каже дали му е подходящ ехографа, пак ми повтори, че в Бургас нямало подходящ.  Confused

# 1
Да наистина с напредването на медицината ,напреднаха и услугите които се предлагат.Но в близкото минало когато нямаше ехографи се правеше рентгенова снимка.Първо се минаваше на преглед при ортопед и ако имаше съмнения се правеше снимка.И така се процедираше с всички деца ,и с моите също.От едно облъчване за сигурност нищо няма да им стане.А и един ехограф също достатъчно облъчва ,но не толкова надеждно като снимката,която можеш да разгледаш отново ако нещо си пропуснал в ехото.Мога само да ти препоръчам да се обърнеш за консултация към д-р Колев ,който в целия си лек.стаж е работил само в тази насока и има много добри резултати и точно око .УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 7 831
Ехографа НЕ облъчва!

Общи условия

Активация на акаунт