Маратонките къде перете?

  • 16 236
  • 118
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Отдавна се каня да набутам в пералнята маратонките и да ги изпера. Все нещо ме възпира. С основание ли? Много познати така си ги перат, но има ли и изпатили?... Още се чудя... newsm78

# 1
  • Мнения: 753
аз ги пера с пералнята Peace

# 2
  • Мнения: 2 467
В пералнята. Само на малката светещите не смея и пера на ръка.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Само по 1 чифт ли? А слагате ли ги в нещо като торба, чаршаф..., че и така съм чувала.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
В пералнята ги пускам.Без торби и др.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
В пералнята, пускам по няколко чифта. Без торби, чаршафи и прочие. Изпират се много добре. Една приятелка дори си ги суши в сушилнята  Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
С центрофуга, нали? Кратка програма, при 30 градуса?

# 7
  • Мнения: 2 467
А, как по един чифт. По 2-3 обикновено. Зависи от маратонките (щото на мъжа ми са грамадни Simple Smile ). Пера и чехли.
Слагам ги в стари калъфки за възглавници. За обиране на луфтовете слагам едно поларено одеало.
С центрофуга. Кратка при 30 градуса.

# 8
  • Мнения: 1 612
След като един път опитах и после се разлепиха си ги пера на ръка.

# 9
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
И аз доста се чудих, ама си рекох - мечка страх, мен не страх... Ами изпраха се Simple Smile
Само дето ги слагам в една стара калъфка от възглавница, за да не се лашкат много по барабана и заедно с тях слагам една-две домашни дрехи, за да уплътня пространството. Че все още ме е страх да не се изкриви или повреди барабана от ударите.  Да, с центрофуга, на 30 градуса. Според мен ще е добре да се изкаже по въпроса някой техник от сервиз за перални, ама едва ли много такива четат в този форум?! newsm78  rotfImbo

# 10
  • Мнения: 4 989
Аз ги прах веднъж на програмата за ръчно пране, но нещо не останах доволна  Confused мисля да ги пусна следващия път на друга програма с намалени обороти на центрофугата. Ако е с по-високи обороти центрофугата не ви ли е страх да не се повреди пералнята  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 753
С центрофуга, нали? Кратка програма, при 30 градуса?
да точно така - по 2 чифта и даже ги суша в сушилнята също на кратка програма, просто така  ги поставям не използвам торба...

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Маратонки, чехли и пантофи пера в пералнята и няма проблеми. Пера на програма за цветно, на 40-50 градуса, с центрофуга, но не на максимални обороти.

# 13
  • България-София
  • Мнения: 573
В пералнята си пера, по няколко чифта. Имам си специална програма за пране на маратонки и затова незнам нито градуси, нито обороти на центрофугата.

# 14
  • Мнения: 74
О, аз докато се престраша да ги пусна в пералнята... някакси се притеснявах, че ще я "омърсят"  hahaha. И търках всичко с четка... докато накрая така ми писна, че си казах - каквото ще да става, пускам ги! Crossing Arms
Естествено, не само тях - обикновено по няколко чифта (то у нас това поне, бол - последния път бях наблъскала почти всички обувки на децата - не остана място на терасата, докато се сушаха Crazy

Общи условия

Активация на акаунт