Бърка си в очите!!!

  • 998
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Момичета,
напоследък моята бебка започна да си си бърка с пръстчета в очичките,  да си дърпа или натиска нослето ( доста силно ) и да си лапа ръчичките, но не точно да си смуче палеца, а по скоро засмуква свито юмруче или просто си го ближе. Отначало мислех, че тези неща ги прави, когато е гладна или когато й се спи, не, прави си ги по всяко време, е, не непрекъснато, но достатъчно и вече започвам да се притеснявам. Не знам нормално ли е? newsm78 newsm78 newsm78. Ако не е, какво ще ме посъветвате да направя, за да я откажа от това???.
Не иска биба или като й я дам предпочита по скоро да си играе с нея (ближе, засмуква-изплюва) и съответно аз й я придържам през това време, но не мога постоянно само това да правя #Crazy

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Моят син прави същите неща, с изключение на дърпането на нослето. Според мен всичко, което прави твоето бебче е напълно нормално и няма място за притеснение.  Hug

# 2
  • Мнения: 4 111
Ако те притеснява, че си бърка в очите можеш да й сложиш тънки ръкавички без пръсти, не знам и колко е голямо детето, ако е малко - ще стане с ръкавичките.

# 3
  • Мнения: 2 047
   Не зная за каква възраст става въпрос, но има такъв бебешки момент, когато си изследват лицето и ръцете.

# 4
  • Мнения: 199
На 3 месеца сме. Провах с пъкавички, но и с тях успява да прави същите маймунджелъчета...

# 5
  • Мнения: 4 111
На 3 месеца сме. Провах с пъкавички, но и с тях успява да прави същите маймунджелъчета...

Е, изучава се детенцето, така ще е. Важното е да не си нарани очичките.

# 6
  • Мнения: 4 345
малката носи ръкавички до края на 3 тия м., после ги махах само през деня и чак след като придоби известна координация ги махнах окончателно Peace

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
същата работа беше и моя малчуган. Че и краката си лапаше и смучеше по късно. Слагах му ръкавички, защото много се дереше. А имахме едно боди страхотно. Беше си с ръкавичките пришити към ръкавките. Много ми беше удобно и не се притеснявах че може да си напъха ръкавичката в устата.

# 8
  • Мнения: 2 100
Нашия от родилния дом си пъха ръцете в устата, дере се по лицето и т.н. Пробвахме с ръкавички, но се изхлузват (не става и да ги стягаме с нещо), а не мога към всяка дреха да нашивам ръкавици. Та съм го оставила. Не вярвам, че може да си направи нещо, все пак в един момент ще го заболи и ще престане.

Общи условия

Активация на акаунт