плач и неспокойство

  • 533
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мами, винаги сте ми помагали, дано и сега намеря решение на "проблема". Малкия е вече на 3 месеца и не се успокоява - няма колики, а плача продължава. Гушкам го, понякога се успокоява, а тежи вече доста, не ми пука дали ще го разглезя, просто много тежи, а искам да се успокои. Излизането на разходка е много трудно, трябва да е заспал иначе бутам и количката и държа него, а за кенгуру не мога и да помисля. Много рядко има и спокойни моменти, тогава е толкова различен. Какво да правя? Аз ли съм лоша майка? Дали да не се обърна към хомеопат, ако знаете някой, моля Ви за координатите му. Защо не се успокоява това дете, как да му помогна. Моля Ви, ако сте се сблъсквали с подобен проблем помогнете ми! Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 268
Сигурна ли си, че не са колики newsm78?
Другият вариант е да е гладен... наддава ли нормално? Ако го кърмиш, пробвай да го слагаш на гърда, всеки път, когато се разплаче.
А може да е от по-чувствителните бебета, някои просто плачат повече... Най-хубавото, което можеш да направиш, е да го гушкаш, да пееш (дори да е фалшиво), да говориш, да галиш. Вярно, че тежи, но съм сигурна, че можеш да преживееш болките в кръста, заради спокойствието на малкото човече. Не слушай бабите и строгите майки, които ще ти се карат, че го глезиш Naughty.
Моят син беше доста спокоен на възрастта на твоето детенце, но от известно време зъбите ни разказват играта - има дни, в които с часове се носим. Той тежи 8кг, а аз 48 - понякога ми иде да крещя от болка в гърба, но щом носенето помага, не се колебая да го правя Peace

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не си лоша майка. Моето дете също имаше проблем със стоенето в количката. Около 2 месеца си го носех в кенгуруто когато не спи. Като задреме - бум в количката. А за гушкането... ние се гушкахме и приспивахме на ръце до 1 годинка. Прецених че явно той има нужда от сигурност и успокоение. Сам се отказа от носенето на ръце и сега си заспива в креватчето си. Минахме през периоди на спане в едно легло, на гушкане докато заспи, на игри през нощта... просто различни деца. Опитах се да го науча да заспива сам от началото и да не го "разглезвам", но моето момченце беше със страхотни колики до 6 месец и беше тръгнал да прави пъпна херния. А плачеше до посиняване. Веднъж към Пирогов се бяхме засилили, толкова го болеше и нищо не помагаше. Нямаше никакъв начин да го оставям да плаче. Пък и на мен тази близост ми беше приятна. В момента не ми е разглезено и лигаво детето.
Все пак сподели с педиатърката си проблема. Може нещо да го боли щом плаче и е неспокоен непрекъснато - коремче, ушички. Нека го прегледа. Наблюдавай го нещо да не го дразни - дрехи - да не го стяга, убива, да го дразни материя.

# 3
  • Мнения: 4 343
на тази възраст и ние бяхме така значи не ще в количката защото иска да гледа ,а не може да го слагаш да седи.
при нас помогна кошницата за кола  беше съвместима с количката и и даде възможност да гледа без да седи,също и аз като я возех бутах и дърпах количката все едно седим на едно място но се движихме бавно.опитаха и други мами дето първо ни се смееха и при тях подейства.
неспокойството в къщи като изключиш/ глад,жажда,топло,студено,мокро дупе,и притеснено коремче ако не сте акали скоро/ може да се дължи на някакъв детски страх да не го изоставиш няка усещат колко са безпомощни и все гледат да са гушнати -гушкане му е решението ще отмине ,като се умориш лягай и го слагай на корема си  или до теб на спалнята .и МНОГО МУ ГОВОРИ И ГО ГАЛИ!
дали си добра майка - факта че си задаваш подобен въпрос ти дава и отговора.повярвай ако не беше такава  нямаше да те интересъва защо бебчо е неспокоен и оше по малко как да му помогнеш.

# 4
  • Мнения: 34
Благодаря Ви много на всичките, ще си го гушкам и наистина бабите да си гледат работата, супер сте!!!

# 5
  • Мнения: 34
Само да допълня, че според един педиатър детето вече било разглезено, а според нашия нямало никакъв проблем, аз и за това се притесних - няма проблем, а на мен сърцето ми се къса, когато той плаче. Благодаря Ви!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Moita bebka edinia pat boduv6e i plaka 18 4asa,drug pat 15 4asa-nosene na ratse i az pih 4ai ot anason i hem uveli4ava karmata(ne znam dali karmi6) hem uspiva bebeto i go uspokoiava.Uspeh,4e znam kakvo ma4enie e tova. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт