захранване...на 6 1/2месеца сме!?!

  • 1 242
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
преди 2 седмици започна успешно да яде зел. и местно пюре с лъжичка,  от вчера ядем каша и додавам с кисело мляко (много му е сладко иначе). плодово пюре не иска (вече) да яде и жълтък също.  какво друга мога да му предложа и да го захраня (май си пада по соленичкото)...
на 6 1/2месеца сме!!! newsm78

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 19:24 от desislava69

# 1
  • Мнения: 8 242
За две седмици си въвела всичко това  #Crazy #Crazy #Crazy
Специално за жълтък и за кисело мляко, смятам че ви е доста раничко..
А какво друго можеш - ми ти всичко си дала  Shocked
Ако кажеш, че и глутена и въвела  Crazy

Какви зеленчуци и плодове ядете?

# 2
  • Мнения: 6 029
УХА.
С педиатър съветваш ли се? Първо се въвежда зеленчуково, след месец месно. А жълтъка се слага в пюрето. Как не го иска?

Аз бих махнала киселото мляко. Как така сладка му била кашата? Бебето ли ти каза, че му е сладка, или?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Не разбрах-преди 2 седмици си започнала да захранваш със зеленчуково пюре, така ли?
Ако е така-прекалено ударно въвеждаш нови храни.
На твое място, засега бих давала само зеленчукови пюрета като постепенно въвеждам нови зеленчуци.
Около месец след началото на зеленчуковите пюрета бих въвела кашата.
Жълтък ако не яде, не е страшно. Може да го отложиш.
За месо ви е още рано.
Кисело мляко пък защо бързаш да даваш?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Като гледам, през една минута сме писали и трите сме се втрещили.  Laughing
Може би трябва да дадеш повече подробности.

# 5
  • София
  • Мнения: 663
Не разбрах-преди 2 седмици си започнала да захранваш със зеленчуково пюре, така ли?
Ако е така-прекалено ударно въвеждаш нови храни.
На твое място, засега бих давала само зеленчукови пюрета като постепенно въвеждам нови зеленчуци.
Около месец след началото на зеленчуковите пюрета бих въвела кашата.
Жълтък ако не яде, не е страшно. Може да го отложиш.
За месо ви е още рано.
Кисело мляко пък защо бързаш да даваш?

започнали сме захранване от 4 месец, в началото давах разредено пюре с ам, след това месно с ам, полека лека ги сгъстих за да стигнем до лъжицата(понеже не я искаше)-иначе си ги хапваше с удоволствие. след това и кашата по същата схема, но от вчера си ядем както трябва с лъжичка. яде максимум 10 лъжички и после кисело мляко 0,1%.(повече
всичко това е по съвет на педито. мисля че не е рано при положение че сме започнали от 4 мес. жълтъка го усеща в пюрето и не иска да яде, сменям го със същия вид пюре и си го хапва (усеща жълтъка)!!!
хапва- картоф, морков, тиквичка, броколи, грах, домати, тиква, ориз, пиле, пуйка, заешко (тел и свинско му давам по рядко, но и тях ги яде). плодове- ябълка, круша, банан, кайсия, праскова(ядеше ги до скоро, сега не иска и да ги вкуси)?!?
  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 029
Ми. То детето ти яде повече неща от мен. Да ти е живо и здраво...

Какво друго искаш да въвеждаш?

# 7
  • Мнения: 8 242
Ми. То детето ти яде повече неща от мен. Да ти е живо и здраво...

Какво друго искаш да въвеждаш?

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Да ти имам и педито  ooooh!
И какво е това захранване с шише - това е нахранване просто  Rolling Eyes
Кисело мляко като си решила поне давай 3,6% - пълномаслено трябва да е поне до 2 годинки.

И наистина - ти всичко си дала, какво друго според теб трябва на 6 месечно бебе - не че това не му е прекалено, ама ти си знаеш..

Давай попара и боб чорба и си готова за сватба да му вдигаш  Crazy

Абе къде сте се разбързали с туй захранване  Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 663
Ми. То детето ти яде повече неща от мен. Да ти е живо и здраво...

Какво друго искаш да въвеждаш?

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Да ти имам и педито  ooooh!
И какво е това захранване с шише - това е нахранване просто  Rolling Eyes
Кисело мляко като си решила поне давай 3,6% - пълномаслено трябва да е поне до 2 годинки.

И наистина - ти всичко си дала, какво друго според теб трябва на 6 месечно бебе - не че това не му е прекалено, ама ти си знаеш..

Давай попара и боб чорба и си готова за сватба да му вдигаш  Crazy

Абе къде сте се разбързали с туй захранване  Shocked
не става за въпрос да го захраня с всичко, а по принцип какво ви е менюто на 6 -7мес. примерно. ние хапваме 6 пъти на ден: сутрин и вечер по 180гр. другите млечни хранения по 150, на обяд пюре-зел. или месно, в 16-каша.  сокове не давам още! newsm78
не бързам със захранването, но не искам и да изпусна нещо (пс. дъщеря ми от както се е родила си е супер злояда( днес яде 4-5 яденета, на 1г 9м. е и е 9 300кг; докато синът ми е 8400, чесно казано много се радвам че синът ми си хапва!!! Hug
Ми. То детето ти яде повече неща от мен. Да ти е живо и здраво...

Какво друго искаш да въвеждаш?
  благодаря ти!!! bouquet

# 9
  • Мнения: 2 908
Тоз дет е захранил от 4 месеца и е дал жълтък на 6 месеца-убийте го с камъни.... Mr. GreenАз предлагам просто и ясно модовете не само в този форум да сложат ключ на такива потребители,дето искат да хранят от 4 месеца и питат работи дето не са по вкуса на повечето. Twisted EvilТакива по-добре да не влизат в общественото пространство въобще Twisted Evil
Според мен си си много добре,само  киселото мляко си дала малко  раничко-ама това си е мое мнение-друго нищо не критикувам. HugНе ти трябва друго на този етап.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 20:45 от Vivi

# 10
  • Мнения: 3 376
Абе то и аз смятам,че след гореизброените храни няма нужда да питаш какво повече може да му дадеш,след като ти си въвела всичко вече...Аз на тая възраст сина ми тепърва започвах да го храня,ама да не споменавам много,че като гледам линчува се в тая тема  Mr. Green

Ами разгледай рецептите тука и му готви на детето,няма нужда да бързаш толкова да въвеждаш нови и нови храни,та той е едва на 6 месеца и половина.Готви и експериментирай с това,което му даваш досега,то си е достатъчно и без това.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Да,и моето мнение е че няма нужда от нова /като вид/ храна.Тери такова изобилие постигна чак на 10-11 месеца,като изключим киселото мляко и жълтъка/само плодовете бяха повече/.

# 12
  • Мнения: 256
Няма да правя коментари,за да не се развихрят бурни страсти  Peace Mr. Green,но ще кажа как сме ние.
Захраних ги на 6м и 10 дни.Ядат оризова каша и зеленчукови пюрета/морков,сладък картоф,грах/ и ябълка.
Наистина не се заяждам,но не е ли прекалено разнообразно менюто за толкова малко бебе,все пак стомахчетата им и системата им не е още така развита... newsm78,не ме разбирай погрешно-просто за първи път виждам бебе на тази възраст да яде толкова неща  Rolling Eyes
Тук съветват месо да се дава не по-рано от 8-9 месец,а и аз не бързам.

# 13
  • Мнения: 27 524
Не знам какъв съвет да дам на всичко сгрешено и неправилно от самото начало. С каквото и да продължиш, по-лошо не може да е, така че давай смело  Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 663
ок, оставаме с това което и досега си хапваме. благодаря за отговорите и порицанията Embarassed Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт