В 3 дневен срок може ли да се върне стоката?

  • 8 240
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 875
Спомням си , че имаше нещо такова newsm78 Че в три дневен срок имаш право да върнеш стоката ако не си доволен Thinking

Трябва ли да не работи, или може и да няма причина  Thinking
Има ли въобще такова нещо?

Куих си клавиатура от Технополис вчера и буквите и се трият #Crazy Утре мисля да им направя рекламация.
Интересува ме имам ли право да си взема парите ии е само срещу замяна newsm78 Другите не ми харесаха и незнам как ще се резберем ooooh!

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 21:55 от ketito

# 1
  • Мнения: 3 216
Кети, точно с Технополис и аз имам проблем в момента. В понеделник с мьжо си куппихме така мечтания лаптоп за една чанта пари-уж марка,уж скьп smile3515. И мераклиии пребираме се започвам да инсталираме и се оказва,че 4 от клавишите са обьркани и вместо да ти изписва една буква ти изписва нея плюс още една. Приятелка ми го каза това за 3-те дни. И още на следващата сутрин бяхме в Технополис ,веднага ни го взеха и сега чакаме новия. Няма да ти вьрнат парите,само ще ти го заменят за друго ,а ако искаш по-скьпо си го доплащаш.

Иначе имам и друг опит-точно когато се роди малкия,майка ми за пьрви пьт ни дойде на гости и хваща тя телефона да се обади рьчкала копечетата така здраво,че изкьртила едното. Отиваме да си купим нов-пак от Технополис,почва мьжо да го свьрзва ,ама ньцки,няма сигнал. И мина бая време ,залисахме се покрай бебо,минаха 3-те дни. Отиваме пак да врьщаме,дават ни нов,ама и той не става. Взимаме 3-ти и ТОЙ НЕ РАБОТИ. Накрая просто бройхме още толкова отгоре и взехме мн хубав ,който до сега не е правил проблеми. Така,че понякога правят компромис дори и да са изминали 3-те дни.Знаят си стоката и те.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 875
Ама дали го има по закон това за трите дни newsm78

# 3
  • Мнения: 3 216
Има го и го спазват,защото иначе разни комисии им правели сериозно неприятности

# 4
  • София
  • Мнения: 2 875
Има го и го спазват,защото иначе разни комисии им правели сериозно неприятности

И ПО ЗАКОН МОЖЕШ ЛИ ДА СИ ИСКАШ ПАРИТЕ

# 5
  • Мнения: 2 122
Стока, която няма упоменато гаранционно обслужване подлежи на рекламация в 7 дневен срок от датата на покупката, моя мъж продава компютри и компоненти- слушалки, мишки, клавиатури са с такива условия. Ако не могат да ти осигурят същия артикул без да дава такъв дефект, трябва да върнат парите

# 6
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
В Технополис не сме връщали нищо, но от  практикер купихме луминесцентна лампа, която изгоря на втория час след като я сложихме, върнахме я и ни върнаха парите.Най добре се обади в комисията за защита на потребителите, много са любезни и ще ти обяснят подробно правата ти.

# 7
  • Мнения: 2 309
100% имаш право да върнеш стоката и да си вземеш парите. Наскоро имахме злополучна покупка от Техномаркет на хладилник и ни върнаха парите без реално да му има нещо, просто не останахме доволни от обслужването след покупката.

# 8
  • Мнения: 3 216
Дейзи разкажи по-подробно.

# 9
# 10
  • Мнения: 984
до 3 дни, без причина, до 7 дни рекламация в магазина. Аз върнах така едно казанче за тоалетна в Бриколаж и управителя ми каза, че неможе, защото нямало причина и аз тогава му казах " като го видя мъжа ми ми се скара тегли ми един бой и ми каза да го върна, достатъчно ли е като причина ". И ми го прие без да гъкне повече

# 11
  • Мнения: 5 173
и аз тогава му казах " като го видя мъжа ми ми се скара тегли ми един бой и ми каза да го върна, достатъчно ли е като причина ". И ми го прие без да гъкне повече
smile3532 smile3532 smile3532

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Мисля,че това за 3-те дни отпадна скъпи дами.Така се пених един -два пъти,но седнах да почета законите и май вече го няма.На негово място обаче има гарантираното връщане до 2години,при техника даваща проблем Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 387
Най-добре потърси инфо на страницата на Комисията за защита на потребителите http://www.kzp.bg/ Peace

# 14
  • Мнения: 4 916
до 3 дни, без причина, до 7 дни рекламация в магазина. Аз върнах така едно казанче за тоалетна в Бриколаж и управителя ми каза, че неможе, защото нямало причина и аз тогава му казах " като го видя мъжа ми ми се скара тегли ми един бой и ми каза да го върна, достатъчно ли е като причина ". И ми го прие без да гъкне повече

Хитро  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт