За аромотерапията, ама съвсем аматьорски въпрос

  • 727
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 866
Това лято бях на гости на една позната в чужбина, която е абсолютен привърженик на всичко натурално и естествено - лекува се с хомеопатия, консумира и употребява само био-продукти (даже памперсите на бебето са био Grinning) и т.н. Всъщност точно тя преди години ме зарази с хомеопатията, а аз бях голям скептик. Та тя използва непрекъснато някакви масла и си ги капи по тялото, както и ги гори вкъщи и у тях мирише на много приятно. Последният път като я питах каква е целта на този аромат, тя ми каза, че бил за да убива микробите вкъщи или нещо подобно. Нямах възможност да говоря по-подробно с нея, а сега пък и да я питам, тя няма как да ми каже кое къде да намеря, за да го купя в България, защото както казах тя не живее тук. Малко глупав може да ми е въпроса, но знаете ли къде мога да намеря такива масла или есенции ли са и аз не знам, в какво да ги сложа и как да ги горя, така че вкъщи да се разпръсква аромата им. Моля, просветените, обяснете на пълния невежа някои простички неща за аромотерапията - къде, как, какво?

# 1
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
На Мария Луиза ,малко преди ДНФ, сега май е кино Българан  ,има една езотерична книжарница-изложбена зала-магазин. Там има и масла и литература и какво ли още не .... Peace

# 2
  • Мнения: 274
Този езотеричен магазин-книжарница се казва "Универсум".А над него  се намира залата за медитации.

# 3
  • Мнения: 668
От тук можеш да избереш какви масла са ти нужни.

# 4
  • Мнения: 1 866
Супер сте! Ще посетя магазина и ще разгледам по-подробно предложения сайт, за да се просветя малко.

# 5
  • Мнения: 3 092
И на мен ми е интересно.Абсолютен лаик съм , но имам желание да се науча.Ето и това :
http://www.biozonabg.com/therapy_aromaterapia.htm
Между другото ....ама не се смейте посетих една аптека и попаднах на  масло   от бял бор , но нямах арома лампа.Струваше около 3 лева - маслото  де .
Въпроса ми е - за същото ли иде реч или здраво съм се объркала . Embarassed

# 6
  • Мнения: 175
На булеварда срещу бинго Мустанг има една дрогерия-много полезно магазинче, продават доста видове етерични масла за ароматерапия, струват по 5 лв. шишенцето.

# 7
  • Мнения: 2 761
Естествените аромати носят заряд от активна биоелектри4на енергия,която навлиза през носа и оказва терапевти4но влияние върху вси4ки клетки и тъкани,презареждат "батериите",окисляват отпадни продукти от обмяната на ве6тествата и т.н.Много е важно есенциите да не са синтети4ни,за6тото те имат само мирис,но не носят никаква енергия.Ароматите в летлива форма действат върху обонятелните нерви в носа,които са пряко свързани с мозъка и енергийните меридиани.
Масла мисля може6 да намери6 и в аптеки "Маре6ки" и там  са най-евтини.
Може6 съ6то така да си прекадява6 и тамян,или да си го събира6 направо от кората на боровите дървета(една бяла смола),ако ходи6 в планина.

П.С.Не е по темата,но до тази книжарницана на Мария-Луиза предлагат медитация(инфото в книжарницата).Ако някой е ходил нека ми пи6е на ли4ни.

Общи условия

Активация на акаунт