Въпрос за хляба на 1-годишно дете

  • 1 781
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Във форума попаднах на инфо, че някои не дават хляб в яденето или като филия за закуска. Изобщо не е ли добре да се дава хляб на едногодишните? А също четох, че е добре да се дава бял хляб , не черен или друг. Пояснете ми тези неща, моля!

# 1
  • Мнения: 1 298
Ами аз давам хляб. Не във яденето, а под формата на сандвич или просто филийки, намазани с разни неща.
На консултация ме посъветваха да започна от 7 месец, но аз дадох някаде към 8 за първи път.
Все пак да поясня, че холандците считат хляба ( не белия) за здравословна и необходима за организма храна.
Бял хляб не давам!

# 2
  • Мнения: 2 755
Аз давам хляб, по-точно сухар на попара в супата. Като яде само пюрето си без хляб е гладен след 2 часа. Черен знам, че не се дава защото съдържа много фибри. А бял - може да е тестяв и да натежи на стомахчето. Но при 1г. дете не виждам защо да не даваш. И изобщо с какво го храниш до сега?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Давам хляб когато и приготвям сандвич.В ядене не слагам,единствено понякога в супите слагам сухар.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Слагам по 2 сухара в попарата и рядко по 1 сухар в супата.
Рядко давам препечена филийка с масло, но сина ми много обича.

# 5
  • Мнения: 46 437
Не давах и все още не давам, като малка, понякога дъвчеше коричка, но по-скоро я лигавеше, сега след хранене, ако тя желае, може да яде, колкото иска, но не проявява желание.

НО давам много зърнени храни - пшенични, овесени ядки, просо, царевица, ориз.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На тази възраст слагах сухар в супата,а по-късно минахме на хляб-пълнозърнест.

# 7
  • Мнения: 1 896
Давам хляб, разбира се.
Не виждам причина да не го правя.
Какво може толкова да му е 'вредното' на хляба за едногодишно дете, освен ,че може да се затлъстее от него,ако се прекали с количеството му.

# 8
  • Мнения: 1 209
давам, на сандви4 или само кори4ка- така е предпо4итан, попара не яде.  давам всякакъв, но се налага да наблегна на пълнозърнестия, защото детето ми е склонно към запек. 

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 10:30 от harmony_broken

# 9
  • Мнения: 371
А защо пък да не се дава хляб?!?!
Естествено, че не трябва да се прекалява с хляб, но пък изобщо да не се дава, това не го разбирам и за мен е лишено от всякаква логика.
Аз започнах да давам на детето ми от 11м. най-напред сухар в попарата, а по-късно вече и по малко хляб с яденето на обяд и вечеря.

# 10
  • Мнения: 174
Зададох въпроса, провокиран от прочетено тук. Иначе аз слагам по малко хляб в яденето и супата(четвурт от филийка напр.) , а филийка също много обича. На 1годинка е . Ако затлъстяването е проблем, в какво количество е допустим?

# 11
  • Мнения: 27 524
Не давам. Много рядко средичка на черен (бял не се купува у нас, не е останало почти нищо полезно в него) и хапва, когато яде филийка с кашкавал. Моят син не е от ящните и яде малко. Предпочитам да давам плодове, месо и зеленчуци, вместо хляб.  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 5 718
И моят син много обича хляб

# 13
Ние пък не обичаме  newsm78

# 14
  • Мнения: 950
И моята дъщеря много обича хляб. Може току що да се е нахранила и като види хляба си иска, съответно й давам. Четох, че дори било полезно да се дава хляб на едногодишно дете - беше нещо във връзка с растежа на организма, но не си спомням точно.

Общи условия

Активация на акаунт