Силни болки при цикъл + кърмене

  • 2 446
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 328
Кърмя почти година вече. Още не съм имала цикъл, но от снощи усещам че може би скоро ще е.. Sick
Сега по въпроса - преди да забременея имах много, ужасно силни болки, повръщала съм и съм губела съзнание даже от болка, превиване по половин ден на леглото и т.н... Като почнах да раждам чаках по-силни болки от цикъл - така бях разбрала и отидох на 6 см. без да знам че е почнало раждането.  Mr. Green Това за сравнение на болката, ако мога да го опиша така, въпреки различията на хората и прага на чувствителност.. А аз търпя на болка.
Има ли някакви съвместими лекарства (болкоуспокояващи) с кърменето.
Ще се обърна към хомеопат за това. При личната лекарка и при гинеколожката няма да ходя, защото дори да има нещо подходящо не че няма да ми го кажат, но пак ще има лекция "ами хайде, стига толкова кърмене " и т.н... ooooh!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Повечето обичайни болкоуспокояващи са съвместими с кърменето. Нурофен е добър избор, защото е от една съставка и не преминава в кърмата. При много жени кърменето прави болките доста търпими, а и раждането обикновено има добър ефект върху болезнената менструация - пожелавам ти и при теб да е така.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Да използвам темата да попитам. Възможно ли е по време на кърмене да дойде цикъла за два-три пъти и пак да спре?  Синът ми е вече на почти година, цикълът ми дойде на осмия месец, а сега закъснява вече 5-ти ден. Аз тест ще си направя, де, за всеки случай, но не мисля, че съм бременна.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е - честотата на сучене на бебето оказва влияние върху пролактина и ако има на някой етап много често сучене (зъби например), тогава може цикълът да закъснее или дори да пропусне, без да има бременност. Но си направи теста за всеки случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, често суче, особено през нощта - буди се по няколко пъти. Благодаря!

# 5
  • Мнения: 1 328
Повечето обичайни болкоуспокояващи са съвместими с кърменето. Нурофен е добър избор, защото е от една съставка и не преминава в кърмата. При много жени кърменето прави болките доста търпими, а и раждането обикновено има добър ефект върху болезнената менструация - пожелавам ти и при теб да е така.

 Hug Прочетох му листовката на нурофена, пише - консултация с вашия лекар. Но него ще взема, преди ми е помагал.

# 6
  • Мнения: 354
Но-шпа със сигурност може, на мен въпреки кърменето ми дойде на 4 месец и от тогава ми дойде още два пъти, но през 40 дни. И с ужасни болки.

# 7
  • Мнения: 8 242
... преди да забременея имах много, ужасно силни болки, повръщала съм и съм губела съзнание даже от болка, превиване по половин ден на леглото и т.н... Като почнах да раждам чаках по-силни болки от цикъл - така бях разбрала и отидох на 6 см. без да знам че е почнало раждането.  Mr. Green Това за сравнение на болката, ако мога да го опиша така, въпреки различията на хората и прага на чувствителност.. А аз търпя на болка.

Това все едно аз съм го писала.. Ама 1:1.. Даже и 6те см  Mr. Green
Дойде ми след 9 месеца яко кърмене  Crazy .. Първите месеци беше по-скоро маркиране на М.. Но от 3-4 месеца си е съвсем истинско и .. пак започва доста да боли  Rolling Eyes Даже последния път беше толкова зверско, че пак ходих да повръщам - дребния ме гледа и подскача около мен и ми се хили - сигурно си мислеше, че му правя някакви маймунджолъци - аз едвам гледам  ooooh! Картинката бешеееее..
Понякога лапам някой Нурофен, ама гледам да не е повече от 1 на ден.
Да не говорим, че кърмата направо спира като ми дойде.. Тъпа работа  Crossing Arms Добре че е само за ден-два  Rolling Eyes

А за пропускането - Hedra, не мога да си представя да кърмя по-често от това в момента  Crazy Даже е повече, отколкото като беше бебе и нямах цикъл.. Почти като първия месец - особено през ноща е  Shocked .. Ама никой не ме пропускааааааа  Twisted Evil

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сори Mr. Green Ама възстановяването на менструацията не зависи изцяло и само от кърменето, а и от нивата на някои хормони към края на бременността, пък и при всяка жена организмът реагира различно и има различни прагове на хормоналните нива за разните ефекти. Затова не може да се каже, че в еди кой си случай ще стане така, а в другия - иначе. При всеки е различно, просто има някои общи неща при едни групи хора (тези, при които честотата оказва влияние) и при други (при които не оказва толкова).

# 9
  • Мнения: 8 242
Бе то ясно, че трябва да ми е гадно  Twisted Evil  Ама аз да се оплача  Rolling Eyes

А да питам - може ли това, че е по-обилна М, да има общо с кърменето - нали там контракции на матката ала бала.. Че като гледам взе да става двойно на преди като количество.. Макар че съм чела, че след раждане по принцип ставала по-обилна.. Или кой знае какво съм чела  newsm78

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хм. Възможно е първата менструация да е по-обилна (при дълго кърмене и по-дълъг период без мензис), защото се е натрупала повечко лигавица на матката. Но не би трябвало да е постоянно така. Това, което аз забелязвам, е че ми трае по-кратко - предполагам, че матката става много ефикасна в контрахирането и затова по-бързо успява да изхвърли лигавицата... не съм чела повече по въпроса обаче.

# 11
  • Мнения: 1 328
А да питам - може ли това, че е по-обилна М, да има общо с кърменето - нали там контракции на матката ала бала.. Че като гледам взе да става двойно на преди като количество.. Макар че съм чела, че след раждане по принцип ставала по-обилна.. Или кой знае какво съм чела  newsm78

На мен ако ми стане двойно по-обилно от преди значи да не излизам от вкъщи.. Sick Mr. Green  #Crazy #Crazy newsm78

# 12
  • Мнения: 20
Аз много се притеснявам от факта, че детето ми стана на 1год. и 1 месец, а аз още нямам мензис, но и то яко суче и през деня и през нощта! Дано да е нормално товя, че още нямам мензис!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 524
Момичета да попитам и аз.Снощи ми се появи нещо като цикъл,леко кафеникаво зацапване,а днес нищо.Така ли е с първия цикъл след дълго кърмене

Общи условия

Активация на акаунт