Някой знае ли какво е синдром на Пелгер-Хюит

  • 9 544
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Просто ми идва да умра - в рутинните изследвания на Меденката прочетох този ужас.Нещо на еритроцитите на кръвта е, наследствено (значи нелечимо), ровим из интернет, но всичко е на много висок стил и на англииски.Утре ще повтаряме изследвания и не знам още какво.Много рядко нещо е.Нямаме никои в родовете си с такава "аномалия" се води

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
в коя лаборатория си ходила? това е важно, хайде кажи

# 2
# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
на  улица 'Бълг. морава' ли?

# 4
  • Мнения: 3 146
Да, на номер 83.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: mama kenga
Просто ми идва да умра - в рутинните изследвания на Меденката прочетох този ужас.Нещо на еритроцитите на кръвта е, наследствено (значи нелечимо), ровим из интернет, но всичко е на много висок стил и на англииски.Утре ще повтаряме изследвания и не знам още какво.Много рядко нещо е.Нямаме никои в родовете си с такава "аномалия" се води


Я кажи какво точно пише в изследването, защото сега търся по руските сайтове и намирам "пельгеровская аномалия лейкоцитов", може би става дума за същото, но пък няма много конкретна информация. Ти споменаваш еритроцити, а тук говорят за левкоцити...
Не ви ли обясни лекарката за какво става дума  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 146
не, само много се учуди и каза утре да отидем да види всички изследвания и да пуска нови.Каза, че за да се потвърди трябва да се повторят няколко пъти изследванията.За втори път правим такива изследвания - защо първия път не се видя такова нещо - нали е наследствено, генетично.Би трябвало да го има порождение, а не да се види на 6 месец.Разбира се силно се надявам да е някаква грешка....

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: mama kenga
не, само много се учуди и каза утре да отидем да види всички изследвания и да пуска нови.Каза, че за да се потвърди трябва да се повторят няколко пъти изследванията.За втори път правим такива изследвания - защо първия път не се видя такова нещо - нали е наследствено, генетично.Би трябвало да го има порождение, а не да се види на 6 месец.Разбира се силно се надявам да е някаква грешка....


Значи пускайте нови изследвания. А тези кои рутинни изследвания са?

# 8
  • Мнения: 3 146
Ето цитирам какво пише:
Морфология на еритроцитите

Хипосегментация на гранулоцитите
Вероятен синдром на Пелгер - Хюит.
:

# 9
  • Мнения: 3 146
Тези, които се правят на 6 месец.
Като беше на месец и нещо пак правихме, защото не беше отшумяла съвсем жълтеницата.Тогава нищо нямаше.

# 10
  • Мнения: 1 497
Я пусни термина на английски да поровя и аз малко.

# 11
  • Мнения: 3 146
Pelger-Huet

# 12
  • Мнения: 1 497
Виж сега, това доколокото разбирам е някаква аномалия," най-често срещаната наследствена аномалия при левкоцитите(хипосегментация на неутрофилните клетки)". Говорят навсякъде за клетките(някакви нуклеуси, как се деляли и пр.), но нищо за това в какво се изразява този синдром. Ще поровя още малко.

# 13
  • Мнения: 1 497
http://www.chu-rouen.fr/navimesh/A/navianomaliepelgerhuet.html

Това е на френски. Според мен изчакай, недей да ровиш и да четеш преди да си получила нови резултати.

На две места вече срещам , че се лекува с курс от някакви медикаменти.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
На "Сана" им вярвам, не знам, аз там си правих 9 месеца изследванията докато бях бременна.

Ама виж сега не ги прави на същото място.

Направи ги в CIBALAB на "Люлин планина" .

Вероятно има някаква грешка или нещо, което винаги изкарват в лабораториите, недей да ги правиш пак там обаче.

 От CIBALAB също съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт