Имам ли право на детски ?????

  • 2 358
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравейте мами ! Искам да ви попитам едно въпросче, че не са ми ясни въпроси от подобно естество. Нямам брак с бащата на дъщеря ми, т.е. водя се самотна майка. Въпроса ми е имам ли право да получавам детски, като се има в предвид, че заплатата ми е над 400 лв. Ззнам, че трябва да се разполага на месец с не повече от 200 лв. на човек. Така ли е? Благодаря ви предварително ! Лек ден на всички  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
Нямаш право, детски се взимат ако получаваш доход под 200 лв на член от семейството, а и мисля че имаше някакъв документ - дали живееш заедно с бащата - независимо дали сте женени или не.
Може догодина да променят наредбата- така се говори - всички по 30 лв да всимат

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако детето ти е признато - самотна майка не си. Независимо живееш или не с бащата на детето. Но за детските искат официалните документи, щом нямаш брак - взимаш от общината документ за семейно положение. А за дохода - 200 лв. на човек, като се гледа брутната заплата. Детските са 18 лв. на месец. Проектът за догодина е 250 лв. доход на член от семейството и детските да бъдат 30 лв.
Това е последното за сега...Аз нече ще се класирам, ама се интересувам Wink

# 3
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моргана е отговорила!!!!!Довери и се!!!!

# 4
  • Мнения: 1 731
Аз тази година ще се класирам, но ще е за последно. Tired
Морганче, знаеш ли с каква давност се иска удостоверението за семейно положение.
Имам старо такова.

Брях, имало и полза, че Вяра няма баща! Sick

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Morgana    благодаря за изчерпателния отговор !  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз тази година ще се класирам, но ще е за последно. Tired
Морганче, знаеш ли с каква давност се иска удостоверението за семейно положение.
Имам старо такова.

Брях, имало и полза, че Вяра няма баща! Sick
Има давност - държат да бъде издадено най-късно една седмица.

А това за догодина - нали щеше да отпада прага - 250 лв - т.е. да има детски за всички и те да са 30 лв

# 7
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Диони,май не е прието на второ четене newsm78,да видим какво ще измисли Масларовата newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 4 493
Да беее, защо да го приемат - туку виж сме забогатяли с детските  newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Да беее, защо да го приемат - туку виж сме забогатяли с детските  newsm78

Да бе не ги е срам  #Cussing out

# 10
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Как бе ,как да не забогатееш Grinning-аз взимам 38 лева за двете деца общо.Та това си е цяло богатство Peace -1 пакет либеро са това ,яяяяяяяяяяяя Rolling Eyes
А иначе ги взимам за 1ва година ,нищо,че Любослав е на 11 Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Документът за семейно положение законово важи за 6 месеца. Обаче социалните хитри птици - искат да е прясно прясно. Иначе се гледа доход за 12 месеца назад (поне до миналата година беше така докато аз се класирах). Така че всяка година се подават молба+ семейно положение+копие от акто за раждане на детето.

А сега както чета с въвеждането на плоския данък ще се премахне и връщането на данък за дете. През 2008 ще вземем понеже е за данък за 2007, добре е поне, че ако си на трудов договор не ти искат данъчна декларация.
Е, колкото - толкова! Нищо но от сърце!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 270
а някои може ли да ми каже сега стези помощи за отопление,колко трябва да е дохода на самотна майка с 1 дете,за да получава такава?
 

# 13
  • Мнения: 3
Здравейте на всички! Някой може ли да ми отговори на един въпрос?
През април подадох декларация за детски. Имам две деца - син на 15 и дъщеря почти на 4. Синът ми има издаден РЕЛКК и за него получавам детски независимо от доходите, но за дъщеря ми ми отказаха детски, защото доходите ни надвишаваха 200 лева на човек. Тогава се водих още семейна, въпреки че съпругът ми не живееше при нас и неговите доходи не влизаха в нашето семейство. Казаха ми когато излезе решението от развода, да го представя при тях и щели да започнат да ми плащат детските и за малката. И така. От 24.09. съм разведена. Вчера слизам в Социални грижи и след дълги консултации ми казват, че не мога да пусна друга молба за детски, тъй като вече съм пуснала една. Имала съм право след като изтече една година. А това е чак април  2008г. В същото време ми казват, че вече имам право да получавам детски за дъщеря ми, но по закон не мога да пусна втора молба декларация. А иначе в закона пише, че при всяка промяна сме длъжни да ги уведомим. Когато ги попитах за това, те ми казаха, че промяната се отнася за промяна, свързана с децата - с две думи, когато трябва да ти спрат детските, могат да ги спрат веднага, но за даване на пари, трябва да чакаме. Та въпросът ми е имам ли право на детски за малката или наистина трябва да чакам до април 2007. Малко объркано го написах. Дано сте ме разбрали.

Общи условия

Активация на акаунт