Какво да правя? Дайте съвет рано ли е за дете?

  • 3 165
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
здравейте!първо искам да ви се представя-казвам се зорница и от доста време чета този форум,най накрая реших да пиша.
Историята ми е следната:имам приятел от 8 години,сега сам на 23,а той на 29.винаги сам мислила че всичко с времето си,но тази година взех да се замислям повече за дете.не сме женени и за сега не ни е в плановете.искам да ви каха че съм студентка и тази ми е последна година,т.е.2008г.ми предстои да завърша право.исках първоначално да завърша ,да започна работа ,да се установим и тогава да мислим за деца,но по моите планове тове няма да стане преди 30г:}}така че се замислям дали да не се пусна по течението и да започнем от сега и да видим какво ще стане.аз пак мога за си завърша ако забременея и т.н.единствено се притеснявам да не би да е рано и че ще трябва да оставя плановете за кариера след завършването след време да ги осъществявам!и двамата искаме дете,макар че не говорим за това.дали да почвам с опитите или да изчакам да завърша и да се реализирам.финансофи проблеми нямаме никакви,имаме собствено жилище и т.н.живеем в софия??дали не бързам и ще сбъркам ли ако не изчакам????моля ви посъветвайте ме и дайте някакъв съвет!!!!!!!!!!!!
извинявайте за дългото обяснение!!!!!Благодъря ви предварително и се надявам за в бъдеще да бъда по-често тук!!!!!!!


Цитат
zdraveite!parvo iskam da vi se predstavj-kazvam se zornitsa i ot dosta vreme 4eta tozi forum,nai nakraj re6ih da pi6a.
Istorijta mi e slednata:imam prijtel ot 8 godini,sega sam na 23,a toi na 29.vinagi sam mislila 4e vsi4ko s vremeto si,no tazi godina vzeh da se zamisljm pove4e za dete.ne sme jeneni i za sega ne ni e v planovete.iskam da vi kaxa 4e sam studentka i tazi mi e posledna godina,t.e.2008g.mi predstoi da zavar6a pravo.iskah parvona4alno da zavar6a ,da zapo4na rabota ,da se ustanovim i togava da mislim za detsa,no po moite planove tove njma da stane predi 30g:}}taka 4e se zamisljm dali da ne se pusna po te4enieto i da zapo4nem ot sega i da vidim kakvo 6te stane.az pak moga za si zavar6a ako zabremenej i t.n.edinstveno se pritesnjvam da ne bi da e rano i 4e 6te trjbva da ostavj planovete za kariera sled zavar6vaneto sled vreme da gi osa6testvjvam!i dvamata iskame dete,makar 4e ne govorim za tova.dali da po4vam s opitite ili da iz4akam da zavar6a i da se realiziram.finansofi problemi njmame nikakvi,imame sobstveno xili6te i t.n.jiveem v sofia??dali ne barzam i 6te sbarkam li ako ne iz4akam????molj vi posavetvaite me i daite njkakav savet!!!!!!!!!!!!
izvinjvaite za dalgoto objsnenie!!!!!Blagodarj vi predvaritelno i se nadjvam za v bade6te da bada po-4esto tuk!!!!!!!!

----------------
Моля, пишете на кирилица!!!

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 12:25 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Мнения: 274
Мисля, че тези въпроси трябва да ги зададеш на него! Но първо да решиш сама за себе си искаш ли го сега или го искаш по-късно!

# 2
  • Мнения: 1 896
Това са все неща,които всеки решава сам.Едни предпочитат първо да направят кариера и да оставят семейството и децата за по-късен етап,когато вече са се устроили,за други приоритет са децата.Индивидуално е.
Какъв съвет да ти дам,освен да споделиш тези си терзания с приятеля си.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Колкото по-рано толкова по-добре ...

# 4
  • Мнения: 1 227
Няма рано, няма късно, според мен, за дете. Самият факт, че си задаваш този въпрос ми говори, че може би си готова да бъдеш майка. Остава да го обсъдиш с половинката си и, ако и той е готов да бъде татко, действайте. Решете двамата какво да правите Peace

# 5
  • Мнения: 3 146
Мисля, че тези въпроси трябва да ги зададеш на него! Но първо да решиш сама за себе си искаш ли го сега или го искаш по-късно!

 Peace

Ако наистина го искаш, няма да ти е нужно оправдани е е ще се справиш с всичко.
Ако не го искаш, каквито и прекрасни условия и кариери да имаш, ще ти тежи.

Мисли добре!

Самият факт, че си задаваш този въпрос ми говори, че може би си готова да бъдеш майка.
С това не съм съгласна, защото тъкмо фактът, че твърде много мислиш, говори за противното.

# 6
  • Мнения: 55
Мила Зори, моят съвет е щом го искате действайте. Аз също съм Зорница и също завърших право. Преди няколко години мислех като теб - да завърша, кариера пък тогава бебе, с приятеля ми /вече съпруг/ бяхме заедно от 7 години... да ама нещата се подредиха по друг начин - забременях, непланирано, докато си карах държавния стаж /тогава 1 година/, родих... дъщеря ми беше на 3 месеца когато се явих на изпита за правоспособност... почнах работа, когато беше на 4 месеца /да е жива и здрава майка ми/, после градина и така ... вече е на 5год. Сега като се сещам си мисля, че по - добре е станало, много е трудно по - късно като изградиш кариера да се откъснеш от работата си /особено ако е частна практика/, губиш клиенти, не следиш промените, аз все още не мога да се реша за второ дете, макар да ми се иска, не че кариерата ми е по - важна, но ...
Каквото и да решиш - успех   bouquet
П.П родих на 24, не смятам че е рано.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 555
Колкото по-рано толкова по-добре ...
Защо е такова мнението ти, интересно ми е?
Аз на твое място бих изчакала, защото после ще ми е трудно да се мобилизирам да завършвам следване и да започвам тепърва нова работа. Хубаво е и двамата да сте запознати какво ви очаква с появата на едно дете, защото то не е само идиличната картинка на сгушено в татко си бебе и после едно разбиращо и умно детенце, както си го представяше моя мъж. Детето ангажира абсолютно цялото ти време и трябва да сте подготвени за това, макар че докато не ти дойде на главата, няма как точно да стане.
Браво на мама_Зори! Зависи от типа човек много.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Колкото по-рано толкова по-добре ...
Защо е такова мнението ти, интересно ми е?
Аз на твое място бих изчакала, защото после ще ми е трудно да се мобилизирам да завършвам следване и да започвам тепърва нова работа. Хубаво е и двамата да сте запознати какво ви очаква с появата на едно дете, защото то не е само идиличната картинка на сгушено в татко си бебе и после едно разбиращо и умно детенце, както си го представяше моя мъж. Детето ангажира абсолютно цялото ти време и трябва да сте подготвени за това, макар че докато не ти дойде на главата, няма как точно да стане.
Браво на мама_Зори! Зависи от типа човек много.

Първо и най-важно е семейството. Работата е само средство да си оправяш разходите в семейството.
Най-добрата детеродна възраст е от 18-25 според докторите. Ако трябва да прави кариера и т.н. все няма да и дойде времето за бебета .... примери има бол.
По добре да си роди 1-2-3 деца и да бяга на работа да гради кариера, ако е толкова важно това де. Тя посочва че няма финансови проблеми, значи спокойно може да си гледа децата без стрес.

# 9
  • Мнения: 1 942
Аз пък те съветвам да изчакаш. Детето е нещо прекрасно, но целия ти живот става подчинен на неговия живот и нужди. Завърши, поработи, попътувайте и когато всичко това ви омръзне направете тази важна крачка. Така след като се роди бебето няма да ти тежи въобще липсата на излизания, дискотеките, невъзможността да останете само двамата както преди и т.н.  Peace

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз пък те съветвам да изчакаш. Детето е нещо прекрасно, но целия ти живот става подчинен на неговия живот и нужди. Завърши, поработи, попътувайте и когато всичко това ви омръзне направете тази важна крачка. Така след като се роди бебето няма да ти тежи въобще липсата на излизания, дискотеките, невъзможността да останете само двамата както преди и т.н.  Peace

ей това пък не омръзва .....

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Завърши първо и след това се пускай по течението  Whistling

# 12
  • Мнения: 474
Мисля, че тези въпроси трябва да ги зададеш на него! Но първо да решиш сама за себе си искаш ли го сега или го искаш по-късно!
Напълно съм съгласна с Milmuk

# 13
Моето мнение е, че една жена трябва да стане майка и след това да гради кариера. Никога не забравяй, че биологичния часовник не спира и понякога става така, че когато вече искаш да имаш дете нещата не се получават. Познавам такова семейство, което все отлагаше да имат дете, защото живеели на квартира, след това трябваше да изплащат апартамент, след това кола на изплащане и т.н. Сега когато искат нещата не стават. И няма медицинско обяснение за проблема - просто не се получава. Така че моето мнение е, че децата са най-голямата радост в едно семейство и не трябва да се отлага прекалено дълго. Аз родих 2 деца - на 25 и на 28 години. Лишила съм се от много неща в името на децата, но всеки знае че не е лесно отглеждането и възпитанието им. Всяко нещо в живота си има цена. А ако човек е амбициозен може да се справи с много неща - да гледа семейство и да гради кариера. Има детски ясли, градини, домашни помощници, роднини. Съветвам те да действате по въпроса, пък каквото дойде. Живота не може да бъде планиран, просто се живее и решенията се вземат в движение според обстоятелствата.

# 14
  • Мнения: 14 133
Ако си готова и той е съгласен, действайте!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт