пишете нещо повече за инсеминация с донор

  • 2 719
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте темата е много деликатна но при нас няма друг начин или инвитро  но за него ни дават минимален процент .

# 1
  • Мнения: 7 718
Донорът се избира по образование, макар, че повечето са студенти, цвят на косите, цвят  на очите, ръст, тегло и т.н. Можете да го изберете да прилича максимално на партньора ти.
Донорите са тествани.
Това е, ако става въпрос за донорство на сперма, лесна процедура е.
По-сложно е, ако става на въпрос за донорство на яйцеклетка.
Успех ти желая.
Подкрепям донорството. Ще изживеете всеки миг от бременността заедно, ще се радвате заедно,  ще е половина ваше. А най-доброто е, че не е задължително да оповестявате на близки и познати начинът на зачеване.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ще е половина ваше.


 С това не съм съгласна! NaughtyЩе е изцяло тяхно!Не е важно кой е донора, а кой е дал  любов и грижи на детето!Убедена съм, че бащата ще го обича като собствено, след като обича и майката!

# 3
  • Мнения: 712
Мисля, че Лали имаше предвид, че детето ще бъде генетично тяхно поне на половина, а това е важно, когато двойката е пред дилема осиновяване или донорска инсеминация...

# 4
  • Мнения: 2 423
Мисля, че Лали имаше предвид, че детето ще бъде генетично тяхно поне на половина, а това е важно, когато двойката е пред дилема осиновяване или донорска инсеминация...


 newsm10 newsm10 newsm10

# 5
  • Мнения: 7 718
ще е половина ваше.


 С това не съм съгласна! NaughtyЩе е изцяло тяхно!Не е важно кой е донора, а кой е дал  любов и грижи на детето!Убедена съм, че бащата ще го обича като собствено, след като обича и майката!

 И когато една двойка осинови дете, то става тяхно. И тримата се обичат еднакво и всичко е красиво и добре.
Тук става въпрос за друго.
Пред изборът осиновяване или донорство на материал, по-доброто решение е второто.
Макар че често се сблъсквам с изказването щом не е мое, няма и да е негово.
Вярвам, че хората, от които го чувам /уважавам ги много/ имат много основателна причина за това искане.
Винаги съм се чудела обаче.
Но аз не съм изправена пред такъв избор и определено смятам, че най-добрият избор е този, който направи двойката.

# 6
  • Мнения: 1 284
След 2 неуспешни инсета,съпругът ми сам реши да пробваме с донор,така и направихме,но за жалост пак неуспешно CryТака че каквото и да решите успех! Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 81
Каквото и да решите ще е добре. Едно нещо подкрепям изцяло, и то е да не психясваме от проблемите сас зачеването и да не се приема крайно. Най-важното е да се обичате и да си имате доверие. Ние също сме с мъжки фактор и да ви кажа след 3 год. опити /макар, че сме на по 28 год./ си мислим за осиновяване. Най-важното е да успокоим психиката, да осмислим живота си. Не трябва да ни притеснява осиновяването. Детето е на този, които го отглежда и съм убедена, че майчински чувства не се пораждат ако родиш, а ако искаш да бъдеш майка. Моето мнение е, че трябва да се борим, и ако нестава след 3-4 год. няма защо да се измъчваме. Аз честно казано до сега изобщо не съм се замисляла за донорство. Обичайте се и всичко ще бъде наред! Успех!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 255
Темата наистина е деликатна. Аз бях и все още съм твърдо за осиновяването, но партньорът ми иска да опитаме ин витро. Ние сме за икси с мъжки фактор. И при мен се прояви проблем  -  спряхме стимулацията на 5-я ден поради липса на реагиране. Така че първо   заговорихме за донор - мъж, после и за яйцеклетка.   newsm78 Ние лично ако се стигне до донорство на материал и/или яйцеклетка не искаме да знаем нищо за донорите, доверяваме се изцяло на нашите лекари. Така сме се разбрали с тях и в двата случая. При донорство на яйцеклетка ние ще поемем стойността на стимулацията на жена, която се съгласи да ми даде половината си яйцеклетки. В общи линии това е. Всеки избира за себе си. Разбрахме, че има каталози със снимки и т.н. Ние не желаем да знаем за донорите. Пак казвам не дай си Боже ако се наложи. На мен ми беше по-трудно да го асимилирам. Партньорът ми мисли, че щом бебенцето или бебенцата са свързани с пъпната си връв за мен, значи са си наши. Успех и късмет на всички момичета  Hug     

# 9
  • Мнения: 1 143
Вчера съпругът ми ме попита: Нали най-много от всичко искаш да станеш майка? Тогава има ли значение начина, по който ще го постигнем? Трябва да се концентрираме върху крайната цел!
За това обаче трябва да са готови и двамата. Те самите да направят своя избор, ако са изправени пред такава дилема. Ние правихме една донорска инсеминация. За да стигнем до нея, ни беше необходимо много време. Не сме избирали донора. Лекарите казаха, че ще се погрижат за избора. Инсеминацията беше неуспешна, но вземането на това решение беше много трудна и важна крачка в съвместния ни живот. Вече не съществува дилемата мое, твое, нечие, аз, той и т.н. Заедно се борим за  нашето дете.

# 10
  • Мнения: 939
А всъщност, muma , защо имате минимален шанс за ин-витро? Т.е. - би ли споделила каква е причината да се насочите към донорско инсе? Явно има проблем при партньора newsm78

# 11
  • Мнения: 255
Вчера съпругът ми ме попита: Нали най-много от всичко искаш да станеш майка? Тогава има ли значение начина, по който ще го постигнем? Трябва да се концентрираме върху крайната цел!
За това обаче трябва да са готови и двамата. Те самите да направят своя избор, ако са изправени пред такава дилема. Ние правихме една донорска инсеминация. За да стигнем до нея, ни беше необходимо много време. Не сме избирали донора. Лекарите казаха, че ще се погрижат за избора. Инсеминацията беше неуспешна, но вземането на това решение беше много трудна и важна крачка в съвместния ни живот. Вече не съществува дилемата мое, твое, нечие, аз, той и т.н. Заедно се борим за  нашето дете.
  Няма какво повече да говорим, Shoshkata го е написала толкова хубаво, че нямам думи  smile3525

# 12
  • Мнения: 3 246
темата, наистина е много деликатна - да осиновим , да ползвазваме донор? всеки сам ще реши и ще реши тогава, когато е готов да приеме, че детето коете ще има няма да е 100% генетично свързано било с единия или другия родител или и с двамата. Много е права Шошката, че заедно се борим за нашето дете. По повод осиновяването писах в драта темичка "размисли за осиновяването" и не искам да се повтарям тук. Е ние сме с едно осиновено момченце и сега се борим за още едно наше дете този път с донорска яйцеклетка. Знам че е страшно трудно първо да приемеш факта, че ти или съпругът ти няма да може да дари живот на едно дете, знам защото съм го изстрадала, но знам че когато приемеш факта че ще обичаш истински едно дете, без значение как е станало това, ще се почувстваш по-добре, поне за мен беше така. Искам да ви кажа, че изборът е на всяка една от нас  и на половинката до нея, искам да ви кажа че това е решение което е страшно трудно  може би не заради самото решениеа защото трябва да приемем, че никога няма да родим свое дете или никога няма това дете да е копие на мъжа когото страшно много обичаме. Тук не става толкова въпрос за егоизъм а за една вътрешна борба. Мисля си че всеки от нас в един момент ще реши това, което е най - правилно за него .Май вече не се разбира това, което искам да кажа. Все пак момичета стискам палци на всяка една от вас да сбъдне мечтата си, да следва пътя по който е поела , защото знам че накрая всяка от нас ще гушка мечтата си Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

Темата е страхотна. Ние също сме с мъжки фактор и също сме се замисляли за вариант с чужд донор. Наистина е много трудно да се стигне до такова решение, защото първоначално идват въпросите като: Ама това няма да е наше. Ама ако донорът не е читав? Ами ако донорът има генетични изменения? И така. Но всичко е Божа работа и ние не можем да сме сигурни, че не дай си Боже, нашето дете няма да има нещо.
Важна е крайната цел - да прегърнеш бебето, да го направиш човек и да му дадеш всичката си любов, на която си способен.

Успех момичета

# 14
  • Мнения: 3 246
Lali, какво имаше предвид с по-сложната процедура при донорство на яйцеклетка, вярно че по -закон е така и емоционално също и доста нещица, ами просто искам да питам ако знаеш нещо повеко да ми пишеш, че аз колкото и неща да прочетох май твърде не всичко ми е ясно. Малко излизам май от темата но понеже видях, че и други имат моят проблем та затова си позволих Cry

Общи условия

Активация на акаунт