късното проговаряне

  • 1 769
  • 26
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 2г. и 2 месеца и още не говори. Дори не се опитва.

# 1
  • Мнения: 14 133
Ще проговори!!! Моят сладур след 2г2мес се отприщи да говори. Някои от децата са големи хитреци. Просто си решават, че няма да говорят без да имат някакъв проблем.

# 2
  • Мнения: 6 164
Поне една думичка не казва ли, срички? Мама, баба, тата? Нещо?

# 3
  • Мнения: 5 393
Дъщеря ми е на 2г. и 2 месеца и още не говори. Дори не се опитва.

Не се притеснявай. Аз съм проговорила на 2г и 4м-до тогава не съм казвала нито дума smile3505, ама наистина нито една думичка.

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Ходи ли на ясла? Хубаво е питала Мисти за сричките.

# 5
  • Мнения: 148
Не се тревожи. Ще видиш как за твоя изненада от раз ще проговори. С моята дъщеря намаме този проблем, но с детенцето на наши близки ситуацията беше същата и изведнъж като си отвори устата, стой, че гледай - направо ни скри шапката.

# 6
  • Мнения: 3 478
Мдааа, и сестра ми е била така, сега не можеш да и затвориш устата. Чудя се дали всички късно проговорили са големи бъбривци в последствие?

# 7
  • Мнения: 8 999
Няма непроговорило или непроходило дете, освен ако не е свързано с някакъв здравословен проблем.
Както всяко дете сяда и прохожда на различна възраст, така и с проговарянето. Изведнъж ще се отприщи, да знаеш.

# 8
  • Мнения: 130
Ох а аз съм се запритеснявала че бебо не казва нищо пък то детето още на 10 мес.,но едно мамооооо няма да е излишно все пак.....или пък татиии  Joy

# 9
  • Мнения: 27 524
Синът ми също. Проблем - нулев. До 3, 3 и половина няма грам повод за притеснение  Peace

# 10
  • Мнения: 4 451
Винаги ме притеснява, когато трябва да дам мнение по този въпрос. Но аз като "опарила" се вече майка, ми се иска да разкажа нашия случай. Наистина, едно от момичетата е право, че ако няма проблем, детето ще проговори. За съжаление тези проблеми не винаги се забелязват на такава възраст.
Моята Мими беше така и ние тръгнахме по специалисти едва, когато стана на 3г.8м. Всички ме успокояваха, че някои деца проговарят много късно, че ще и дойде момента... Оказа се, че дъщеричката ми е с хиперактивност и дефицит на внимание, в момента посещава логопед и психолог.
Провери детето реагира ли, когато го повикаш, изпълнява ли простички команди (т.е. разбира ли речта), проявява ли любопитство към околния свят, опитва ли се да комуникира с вас по някакъв начин (срички, жестове, сочене с пръст), другите дечица интересни ли са и?

# 11
  • Мнения: 645
Синът ми е на 2 год. и 5 мес. Говори много, но обръща думите или си измисля свои. Аз винаги се старая да казвам правилната дума, но въпреки всичко когато му кажа повтори, той казва това, което иска.
Сокът, например е "айо" Rolling Eyes, джип е "бижд", хлябът е "ма". А когато много настоявам да произнесе нещо, той се обръща, поглежда ме сърдито и казва "не можа". Понякога се чудя дали да не го заведа на логопед. Или е още малък, не знам...

# 12
  • Мнения: 676
И аз съм проговорила след две години даже съм била под наблюдение заради това, а както казва майка ми откакто съм проговорила не може да ми се затвори устата - не се притеснявай има време.

# 13
  • Мнения: 1 896
Ако разбира какво и говориш и изпълнява команди,примерно'Донеси ми мечето', 'Хайде да нахраним куклата', нямаш повод за притеснение.
Някои деца проговарят отведнъж,но по-късно.Важното е да разбира какво и говориш и да обогатява пасивния си речник.

# 14
  • София
  • Мнения: 663
Ако разбира какво и говориш и изпълнява команди,примерно'Донеси ми мечето', 'Хайде да нахраним куклата', нямаш повод за притеснение.
Някои деца проговарят отведнъж,но по-късно.Важното е да разбира какво и говориш и да обогатява пасивния си речник.
надявям се да си права. дъщеря ми е на 1г9м. не обелва и сричка, дума. като иска нещо го посочва. разбира какво и говориме и "изпълнява" простички команди. ако щете вярвайте, но сърцето ми се е свило на топка от това че не говори, дори само ма-ма или та-ти, или нещо друго. децата на нейната възраст около нас говорят, а моята ги гледа като "теле в железница" Embarassed Sick #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт