От къде мога да си купя Алое вера - растение ?

  • 13 701
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195


Здравейте мили майки,

много ви моля ако някой от вас има представа от къде мога да купя растението алое вера, но не продукти от него, а самото растение да ми каже. Търся от два дни по борси и не мога да намеря, а ми трябва спешно за свекър ми който го оперираха от рак и сега се опитваме да спрем процеса. Казаха ни рецепта която се приготвя с това растение.

Благодаря ви предварително и се извинявам ако моя въпрос не отговаря много на форума, но понеже съм всеки ден с вас и реших че както винаги пак вие можете да ми помогнете.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 267
Опитай по цветарските магазини. Аз бях купувала от Пловдив преди доста години точно от цветарски магазин.
Дано успееш да намериш!Опитай и с някой сайт цветарски- може пък да има онлайн поръчки, знам ли/ това в момента ми хрумна не е проверено/

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз мога да ти подаря.
Ще се разберем как да ти го пратя

# 3
  • Мнения: 581
Потърси в големите цветарски центрове.Сещам се за този в Дружба. Има голямо разнообразие от растения.
  Съветвам те да търсиш Алое Барбаденсис Милър (Алое Вера), защото има над 200 вида алое. Но само 3-4 вида имат лечебни свойства, като от тези 3-4 вида Алое Вера е най-лековито.
   Освен това внимавай коя точно част на растението ще използваш, защото няма никакви научни доказателства , че листата и кората на растението имат ефект. Доказан такъв има само сока от листата.
   Също използването на листата и кората освен, че нямат лечебни свойства, дразнят стомашната лигавица.
   
  Пожелавам ти успех, дано намериш и дано се възстанови бързо близкия ти човек!

# 4
  • Мнения: 195
много ви благодаря!

вчера се сетих и се обадих в ботаническата градина и там бяха много любезни да ми обяснят подробно какво точно ми трябва. Алое Арборесцент или сиво алое се използва за ракови клетки, алое вера е само за козметични продукти. Там също така и продават от тях а и знаят кое какъв вид е.

Още веднъж много благодаря за вашите отговори и желание да ми помогнете.

Общи условия

Активация на акаунт