Розовото и синьото като основни детски цветове! Какво мислите?

  • 2 749
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
 Здравейте!
 
 Вече ми омръзна да ми предлагат детски дрешки основно в синьо или розово! Завчера отивам да търся космонавт на сина си, като се надявам да открия такъв в цвят, различен от синия. На едно място ми предложиха няколко модела в синьо и като попитах дали имат същите в други цветове, продавачката ме изгледа така, сякаш съм казала върховна глупост Twisted Evil. Рече ми: "Ама нали за момче го търсите?" - Аз потвърждавам, а тя: "Ми това е, какво друго искате?"
 Питам се какво е вашето мнение за т. нар. половоопределящи цветове. Защо е нужно непременно да обличаме момчетата в синьо, а момичетата в розово? Това за мен е принудително вкарване на децата в определени стереотипи, ограничаване на свободния избор.
 Синът ми е на 4.5 месеца и откакто се е родил винаги съм се стремяла да му купувам дрехи в "неутрални" цветове. Много често, обаче, това се оказва невъзможна мисия, защото моделите, които ми харесват са само в различни нюанси на синьото.
 Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 281
Аз също не харесвам стандартния син цвят за момче/Имам момче на 1г3м/! Най-често купувам оранжево, кафяво, бежаво, зелено, дори червено! Наистина на повето места се предлагат дрешки в предимно синьо, но при по-упорито търсене се намират и други цветове!

# 2
  • Мнения: 389
Досега не съм имала проблем да намеря и други цветове дрешки, освен сини за Криско, има блузки в различни цветове - дори и червени и оранжеви! Космонавтчето му е синьо, но това е само защото, когато го купувах не ми хареса зеленият цвят!

Проблем възниква когато започна да търся подарък за момиченце - е многооооо е трудно да открия дрешка, която не е розова! smile3502

# 3
  • Мнения: 204
Аз същоне купувам  само синьо, зелено, кафяво, много обичам бяло - много се цапа но ми е любим цвят за децата.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
В една друга тема точно и аз се възмущавах. На всякъде ми предлагаха розови космонафти. Накрая вече се бях отчаяла и в последния възможен магазин купихме....цявт горчица. Не е най-отиващия цвят на Емма, но не е розов. Аман вече, искам лилаво, бордо....все "женски" цветове. Не искам небесно кафяво все пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 259
На мене пък ми е писнало от всякакви зайчета, мечета, котета и прочее лиготии по дрехите. Да се купи нещо дюс и без финдифлюшки е мисия-почти-невъзможна. А има толкова готини детски дрехи, не ми е ясно защо не се внасят или пък защо българските производители залитат толкова упорито по кича.

# 6
  • Мнения: 865
вече ми се повдига от това розово #Cussing out.напоследък съм на вълна черено Laughing

# 7
  • Мнения: 2 663
За мен няма значение цвета, сина ми има много дрехи в червено например, хареса ли ми купувам.........а и още повече в момента в мъжката модата намират място цветята, розовото и лилавото като цветове и т.н. Дъщеря ми също има всякакви цветове дрехи, но преобладава розовото и лилавото

# 8
  • Мнения: 3 926
Тази есен накупих предимно в бежво-кафяво-оранжевата гама. Доволна бях, докато не потърсих яке, с което да ес комбинират тези цветове. И всички якета бяха розови Confused
В крайна сметка една от майките в квартала се оказа, че е завършила дизайнерско училище и ни уши оранжево якенце. Много съм доволна, ама трябва ли така да стават нещата??
В началтото и аз купувах дрешки основно в розово, ама то на човек му писва Confused Като се прибрах веднъж и зърнах сушилника- целия в розово и направо ми призля. От тогава купувам всякакви, всякакви други цветове. Но хората подаряват предимно розови неща Confused
Мисля, че за момиченцата е по-лесно. Купувам момчешки блузки или панталончета и разнообразявам (ако не намеря по-женски модели в различен цвят), ама за момченцата? Как да купиш на сина си жълта тениска с пеперуда? Ами да спрат да ги кичотят тези дрешки, че да може човек да комбинира Crossing Arms
само че, докато някоя от нас не стане производител... особено за българските марки - спасение няма. Naughty

# 9
  • Мнения: 4 546
розови и синьо харесвам по принцип, НО. омръна ми като искам да купя нещо на по-свястна цена да избирам между 5 цвята: синьо, розово, зелено, жълто, бяло, обикновено в бледа гама. исках да взема нещо в червено или оранжево - е няма. има такива цветове при по-скъпите дрешки, но аз не мога да си позволя да дам 30лв за една блузка, която ще се носи само 2 месеца. Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
Най-често купувам оранжево, кафяво, бежаво, зелено, дори червено! Наистина на повето места се предлагат дрешки в предимно синьо, но при по-упорито търсене се намират и други цветове!
и на мен ми омръзна да ми предлагат синьо /и то най-често тъмно/ за малкия бебешок. голямо обикаляне пада и няма и няма друго, все едни мръчкави цветове-тъмно зелено, тъмно кафяво и пр. та молбата ми е ако може да ми кажете къде намирате по-свежи цветове панталонки -зелено, червено, оранжаво...
моляя Praynig

# 11
  • Мнения: 3 479
Преди два дни бях в чужбина и в един магазин имаше момчешки ризки на розови раета и страхотни лилави пуловери. Сега ме е яд, че не купих от тях, но по инерция търсих оранжево-бежево-кафяво-синьо за Матей и бяло-синьо-червено за Криси.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Като отида в магазин първата ми реплика е "Всичко без розово". Не го приемам това. Глупаво е да ги определяш децата според цвета на дрехата. Не че като съм й обличала в розово(и то защото все пак са ми го подарили) не са ми казвали ах колко сладко момченце. Даже вече не им обръщам внимание и не ги поправям. Минава ми през ушите. Но трябва да помислят производителите над това. А и какво ми направи впечатление една и съща дреха в различни цветове(едното розово, а другото оранжево), еднакъв размер и материя бяха с различна цена  #Crazy и то с 4-5 лв. Е това не мога да го разбера. Ама карай. Кое ни е нормалното тук в тази държава.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Купувам каквото ми хареса като модел и десен - бяло, екрю, бежово, оранжево, червено, зелено, дори и розово. Предпочитам пастелните, а не ярките цветове. Аз пък никога не съм имала усещането, че няма избор на цветове - виж, за моделите има още какво да се желае, такива стилни неща има в чужбина - а тук с разни бебешорски мотиви (зайци,  мечета и всякакви подобни). Е, купувала съм и тук някоя и друга стилна дрешка, само дето при такива покупки "спестявам" цената на нашия татко.

# 14
  • Мнения: 86
И на мен са ми доста банални тези цветове. За сина ми купувам предимно дрешки в зелено, оранжево, червено, кафяво, бежово. Не че нямаме сини, но повечето са му подарявани. А аз дори като търся подарък за друго дете избягвам да купувам в синьо или розово.
Не харесвам и дрешки с бебешки мотиви от сорта не мечета, слончета и т.н. и такива с безброй  кичозни надписи по тях в различни цветове. Вярно е, че са за деца и трябва да са шарени дрешките, но и стилни все пак.

Общи условия

Активация на акаунт