Китайски играчки - вредни ли са??

  • 1 479
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 202
Здравейте момичета.
Сигурно наскоро сте чули,даваха по телевизията за китайските играчки и за това колко са вредни.Ставаше въпрос за играчки,купички ,чинийки,чашки и т.н. със картинки Барби марка-Мател и за това ,че садържали в самите бои олово или нещо от тоя род.
А в детските магазини повечето стоки са китайски и се чудя какво да купувам.По принцип те са по-евтини и човек по може да си позволи.
Вие как процедирате?

# 1
  • Мнения: 2 197
Всичко се прави в Китай.
Всичките тези изцепки са по повод факта, че китайските стоки са на една десета от другите цени. И се почва една режисирана истерия, за да намалее потреблението.
Аз лично не се притеснявам да купувам китайски стоки. То в момента няма нещо, което да не е вредно...

# 2
  • Мнения: 1 128
Разбира се че има огромно значение какви играчки се купуват на децата.Може всичко да се прави в Китай, но една играчка да речем на Фишер Праиз е минала през всички качествени контроли за размери, материали и сто хиляди изисквания който има относно детските играчки.А тези на който не им знаеш добре пройзхода не са минали през никакви контроли.Не купувам играчки от евтините китайски магазини и съм казала на всичките си роднини да не ни подаряват такива.Предпочитам да имам една, но да не се притеснявам дали няма да я разглоби лесно на опасни малки парченца и да ги глътне.И това за боята е напълно вярно.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 183
И аз максимално избягвам китайските играчки с неясен произход. В списък към сайта на Европейската комисия излизат всички открити до момента вредни и опасни играчки (в Европа), и там човек може да разпознае доста голямо количество от тези, които се продават по нашите евтини магазини.
Не виждам никакъв смисъл (понеже нали всичко е вредно), да излагам детето си на риск от задушаване да речем, понеже някоя играчка не е изчислена, и ще се счупи, докато я дъвче. Naughty

# 4
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
За боята незнам,а и как ли да разбера,но играчките с формички са ужасни...Някой ни ги подари и беболина още на 7 месеца успяваше да ги натика в устата си...Изхвърлих всичките подобни пластмаси,имахме и една кола,на която светеха фаровете и успя да я разглоби,като наизкочиха колелца,пружинки ,а също и едни музикални пчелички,които просто при две падания на ламината се строшиха на хиляди малки парченца...Това играчки за бебе ли са?Благодаря!Не че и марковите не са произведени в Китай,но поне се надявам да са минали контрол!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
Разбира се че има огромно значение какви играчки се купуват на децата.Може всичко да се прави в Китай, но една играчка да речем на Фишер Праиз е минала през всички качествени контроли за размери, материали и сто хиляди изисквания който има относно детските играчки.А тези на който не им знаеш добре пройзхода не са минали през никакви контроли.Не купувам играчки от евтините китайски магазини и съм казала на всичките си роднини да не ни подаряват такива.Предпочитам да имам една, но да не се притеснявам дали няма да я разглоби лесно на опасни малки парченца и да ги глътне.И това за боята е напълно вярно.

Права си по принцип, и аз купувам на тази фирма, преди от съвсем бебешките съм купувала и на Чико (произведени пак в Китай), но имаше и случай със съобщение за вредно съдържание в боята точно в играчка на Фишър Прайс, произведена в Китай - оттогава вече не знам дали да вярвам и на скъпите маркови играчки ...

# 6
  • Мнения: 1 128
Разбира се че има огромно значение какви играчки се купуват на децата.Може всичко да се прави в Китай, но една играчка да речем на Фишер Праиз е минала през всички качествени контроли за размери, материали и сто хиляди изисквания който има относно детските играчки.А тези на който не им знаеш добре пройзхода не са минали през никакви контроли.Не купувам играчки от евтините китайски магазини и съм казала на всичките си роднини да не ни подаряват такива.Предпочитам да имам една, но да не се притеснявам дали няма да я разглоби лесно на опасни малки парченца и да ги глътне.И това за боята е напълно вярно.

Права си по принцип, и аз купувам на тази фирма, преди от съвсем бебешките съм купувала и на Чико (произведени пак в Китай), но имаше и случай със съобщение за вредно съдържание в боята точно в играчка на Фишър Прайс, произведена в Китай - оттогава вече не знам дали да вярвам и на скъпите маркови играчки ...
Права си, но като сериозна фирма взеха че издърпаха всички такива наличности.Иди ми в един евтин магазин....... и една смяна не можеш да направиш, камо ли за рекламация или нещо друго.Споменах тази фирма както можех да спомена и още други.Вероятността да стане акцидент с такива играчки е мнооооооого по малък отколкото за евтините, неминали контрол играчки  за който говорим.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Трябва да ти кажа, че на запад оловните бои са забранени ... в САЩ, мисля че са забранени още през 70- те години ... у нас не са и никога не са били ...така, че всичко , което имаш у вас- дограми, дървени врати, маси, шкафове, са боядисани с отровна оловна боя ...освен ако не си подбирала специално боята

# 8
  • Мнения: 639
За боята незнам,а и как ли да разбера,но играчките с формички са ужасни...Някой ни ги подари и беболина още на 7 месеца успяваше да ги натика в устата си...Изхвърлих всичките подобни пластмаси,имахме и една кола,на която светеха фаровете и успя да я разглоби,като наизкочиха колелца,пружинки ,а също и едни музикални пчелички,които просто при две падания на ламината се строшиха на хиляди малки парченца...Това играчки за бебе ли са?Благодаря!Не че и марковите не са произведени в Китай,но поне се надявам да са минали контрол!
На тях си пише,че са за деца над 3г.

# 9
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
За боята незнам,а и как ли да разбера,но играчките с формички са ужасни...Някой ни ги подари и беболина още на 7 месеца успяваше да ги натика в устата си...Изхвърлих всичките подобни пластмаси,имахме и една кола,на която светеха фаровете и успя да я разглоби,като наизкочиха колелца,пружинки ,а също и едни музикални пчелички,които просто при две падания на ламината се строшиха на хиляди малки парченца...Това играчки за бебе ли са?Благодаря!Не че и марковите не са произведени в Китай,но поне се надявам да са минали контрол!
На тях си пише,че са за деца над 3г.

Е да,те това използват като предтекст,но е ясно ,че  играчка с формички, не може да е за дете над 3.г. Продавачките разясняват,че е заради лиценза-за играчки под 3 г. се плащал по-голям лизенз , но май просто е презастраховка на производителя,за сметка на ниското качество...

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 15:27 от marianik

# 10
  • София
  • Мнения: 44 037
А кои играчки не са китайско призводство??? Wink
Според мен повечето е спекулация....

# 11
  • София
  • Мнения: 231
А кои играчки не са китайско призводство??? Wink
Според мен повечето е спекулация....
yes

Общи условия

Активация на акаунт