За качеството и сигурността на готовите западни продукти

  • 2 197
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Мислех да не пускам тема, но вече 3 пъти повод имам и не се стърпях. Искам само да кажа, че т.нар. западни продукти са често прехвалени и качеството далеч не е идеално.  Crossing Arms
Защо пиша това... - последните десетина дни се сблъсках със следните случаи и трите на Нутрисия:  Close

1. Готово ястие за деца от 1 до 3 годинки - зелено парче пластмаса  Rolling Eyes

2. Бурканче със зеленчуци за над 8 месеца - бяло найлонче  Tired

и черешката:

3. Готов сок от круши и ябълки - 3 малки голи охлювчета  Sick

# 1
Ох, това е ужасно, ние все използваме западно в смисъл на качествено, но не винаги е точно така.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Брееей,то тези червейчета и Ганчев даже не са ги достигали Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
Ужас! Shocked И после защо давам домашни пюрета. Rolling Eyes
Нали уж контролът бил много стриктен?! ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 744
Червейчета?  Sick Няма да купя нищо на Нутрисия.  Stop То аз и не съм попадала на много техни неща, само АМ съм виждала  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 814
Блонди,
Ти ме шашна най-вече с голите охлювчета Shocked.
Когато захранвах малкия, една приятелка, която работи в отдела по качество на една западна фирма за безалкохолни напитки ми каза - не се втелявай, контролът на българските детски продукти изобщо не е по-малък от тези на западните. Впоследствие аз наистина първо предлагах на детето си продължително ХИП и Нестле, но то ги отказваше (а е супер ящен - горе-долу омита всичко) и след това предложих Ганчев. И честно казано на него си изкарахме (вече отдавна е на кухня). Като излязоха АМ-АМ и ОВКО и от тях давах - ама не искаше.
Май истината е, че контролът навсякъде е еднакъв и трябва винаги предварително "да преравяме" какво им даваме да ядат. Което е безумица #Cussing out     

# 6
  • Мнения: 4 399
Аз пък съм отваряла плодово пюре на ХИП мухлясало отогре. При това капачката пукна точно както си трябва и пюрето си беше съвсем в границите на годност.

# 7
  • Мнения: 5 940
Само това ми трябваше като информация и без това съм такава паника. Нямам време да правя домашни пюрета, бебчо непрекъснато иска внимание, а и спи много малко. Не искам български, защото имат захар, сол, масло и каквото ти хрумне като съставка. Разчитам на западните, заради въведените уж от години стандарти.

# 8
  • Мнения: 4 546
да не би да има вече и пюрета-ментета  newsm78

ivemom , твоята приятелка от къде пък има такава информация, има ли наблюдения конкретнто върху БГ производителите на детски храни? ако работи във фирма като Кока-Кола - да държи се много на хигиена и качество не само при самото производство, но и при суровините и транспорта им. и да - правилата на Кока Кола в БГ са такива, каквито са навсякъде другаде по света. едва ли, обаче, би могло да се направи сравнение с Кока-Кола и колата от 0,80ст.  Confused плюс това, Ганчев, Ам-Ам и т.н. не са филиал на Хип, Гербер и подобни. т.е. - те си работят по собствени правила, а не следват нечия фирмена политика. може само да се надяваме , че правилата им са добри. в тази връзка не мисля, че аналогия между западните и бг производителте на пюрета е уместна. освен, ако и на запад работата не е тотално разхайтена, което малко ме съмнява. Thinking

въобще няма да ме учуди, ако БГ производителите слагат полуразвалени продукти, а това че продуктите се произвеждат "под контрола на... /министерството на здравеопазването ли беше?/ също не ми вдъхва кой знае какво доверие. както всички знаем - кантролните органи тук не вършат нищо, особено пък що се отнася до храните  Confused

сега, обаче, вече съм в шах. домашно не било хубаво, БГ пюретата и те , сега и вносните  #Crazy

# 9
  • Мнения: 8 242
Кофти..
Ама така е с консервите..
Затуй си бъркай домашните буламанджи и си свиркай  Whistling

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
 Sick Явно доста са се постарали...
Моя син готови пюрета отказа да яде още на 9 месеца. Не е прост човека, знае си интереса.

# 11
  • Мнения: 521
Ужас , то вече ня нищо неможе да се вярва !!!

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
домашно не било хубаво,

Моето бебе само с домашни пюрета е отгледано.  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 6 029
няма нищо по-хубаво от домашно приготвена прясна храна.
вие САМО консерви ли ядете?

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Напиши оплакване, поне там ще ти обърнат внимание!


 

3. Готов сок от круши и ябълки - 3 малки голи охлювчета  Sick

 Аааа, нали не даваше сокове на детето, нещо си сгрешила Wink

Общи условия

Активация на акаунт