Готвене на пара?

  • 2 106
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Имам един въпрос: От около 2 години имам тенджера за готвене на пара на Мулинекс, понеже не знам какво може да се готви в нея си седи опакована в кашончето. Към нея има някакво тънко книжле с рецепти , но е написано на чужд език, така че аз не мога да го използвам. Моля ако разполагате с такава тенджера или пък знаете някакви рецепти за нея  да ми помогнете за да я използвам най-накрая. Благодаря!

# 1
# 2
  • Мнения: 411
Опс Embarassed , а може ли на български?
Благодаря ти Анда само че не знам друг език.

# 3
  • Мнения: 5 877
Ох, ще постна, ама няма да е днес, няма да сколасам.

# 4
  • Мнения: 4 358
Няма ли по on-line книжарниците книжки с рецепти за готвене на пара? Нещо от рода на тази книжка.
Аз лично много харесвам зеленчуци на пара - карфиол, броколи. После се заливат с някакво сосче със сирене и си изяждате пръстите  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 708
всички зеленчуци могат на пара,
аз съм правила спанак, тиква, ябълки, банани..ами всичко, което расте..месо не съм пробвала..
виж какви са ти дупките и слагай ориз със зеленчуци..супер ганритура..

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз пък съм пробвала и месо - веднъж сварих един свински език. Е, направо стана супер езичето - много по-вкусно от варен във вода. Правила съм и скумрия. После се залива с доматен сос /или какъвто ви харесва де/, също е много вкусно. Абе общо взето само веднъж не ми се получиха едни тиквички, ама вината си беше моя понеже ги преварих  #Splat А в Русе ядох в китайска бърза закуска питка с плънка от зеленчуци на пара. Имаше и с месо и зеленчук. Малко странен вкус има в началото това тесто на пара, ама ми хареса де  Hands Thumbsup И нали съм любознателна  Wink разузнах, че плънката се слага сурова в тестото и се варят точно 10 минути. Още не съм пробвала де, ама скоро се каня smile3508

# 7
  • Мнения: 5 877
Пиле с лимон на пара
Съставки:

4 -5 пилешки гърди без кост, нарязани на хапки,
2 резенчета настърган джинджифил
4 с.л. лимонов сок
Марината:
1 с.л. сухо шери
1 с.л. лек соев сос
1 с.л. сос от миди!?!
1 с.л. кафява захар
Приготвяне:

Смесете съставките за маринатата. Сложете пилето в купа с лимоновия сок. Добавете маринатата и поръсете пилето с джинджифила.

  Мариновайте пилето за около 20 минути.

Сгответе пилето на пара. Ако използвате уок, сложете пилето върху пароустойчива паница и излейте маринатата върху него. Готви се около 40-45 минути (докато пилето побелее).    

 Ако използвате машина за готвене на пара, изливането на маринатата може и да не е възможно. Оставете я настрана и сгответе пилето според инструкциите на производителя. Сложете маринатата да възври и я излейте върху пилето непосредствено преди поднасянето.
Сервира се горещо с ориз и изпържени сушени гъби. Гарнира се със зелен лук и резенчета лимон.

# 8
  • Мнения: 411
Благодаря на всики, ще трябва да се поровя в интернет книжарниците и да си намеря някоя книжка, че да мога най- накрая да я изцапам тази тенджера.

Общи условия

Активация на акаунт