Суха и чувствителна кожа?

  • 480
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте! От известно време много започна да ме сърби кожата по тялото, чувствам я суха и дори болезнена. Използвам хубави душ гелове за да не я изсушавам допълнително, когато се къпя, мажа се всяка вечер /а отскоро и сутрин/ с масло против стрии на Икаров. Въпреки това дори след намазването имам неприятно усещане. Иначе кожата ми става мекичка от маслото. Преди това пък използвах само олиото на Джонсън по-скоро профилактично, защото все още нямам коремче! Sad
Но това сърбене направо ме побърква.  #2gunfireЧетох някъде, че се случва, но все пак реших да се допитам и до вас. А пък отскоро започна да ми се бели и кожата по корема. Някой имал ли е подобни проблеми?  newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Вземи си някоя мед.козметика-аз,съм се мазала с Мустела,по-късно открих и A-derma!

# 2
  • Мнения: 27 524
Сърбежът и беленето са признак на суха кожа. Мажи се всеки ден след душа с хидратиращ или подхранващ крем.
Олиото и маслата са гадни  Stop

# 3
  • Мнения: 100
Може да отидеш и на дерматолог.Възможно е  сърбежът да е от някое олио.

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз съм същата , направос е побърквам . Имам един лосион за тяло , но от него не ми става изобщо по-добре. Да не говорим , че краката ми долу до глезените са ми напукани. Толкова ми е суха кожата. Sad

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако не се храниш здравословно, си купи мултивитамини .... проблема може да е свързан с липсата на витамин, минерал...или да е на хормонална основа

# 6
  • Мнения: 148
Много е възможно проблемите ти да са започнали от Джонсъна. Повечето от продуктите на тази марка са със сменени срокове на годност. Аз имах подобни проблеми, не по време на бременността, а след раждането, защото започнах да си мажа детето с Джонсън. Така че, по възможност никакъв Джонсън.

# 7
  • Мнения: 14 472
верно ли това за джонсъна? защото и аз съм със сърбеж по корема и гърдите, мажа се с гел-олиото всяка вечер но сутрин пак почва да ме сърби. но май ме сърбеше и преди да започна да се мажа с това олио newsm78, но пък не мисля, че лосион ще помогне повече за суха кожа отколкото олио.
мислех да си взема мустела, но тук http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch.php?query=mustela&&start=10 ги дават, че съдържат канцерогенни вещества.

# 8
  • Мнения: 5 026
Аз съм имала такъв период. Мазах се с разни хидратантни кремове....

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
При мен положението беше същото - помогна ми МУСТЕЛА.
Леко бременеене.

Общи условия

Активация на акаунт