Милосърдна нация ли сме?

  • 1 604
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Има много хора,които се нуждаят от помощ.Бих искал един ден всеки от нас да каже "-  Щастлив съм,че успях да помогна искренно и от сърце".Знаете ли,когато   някой посети социалният дом в който работя и поиска благодарственно писмо за няколко шоколада,които дори не е купил...изглежда толкова жалко.За децата в тези институции се сещат само на  големите християнски празници.Нищо не се прави просто така...Кому е нужна такава показност?Това е само пример,а те са хиляди.... Нима е толкова трудно да бъдем Човеци,а не човекободобни живеещи само за  благополучието си....?Нека усмивката никога да не слиза от лицата ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 664
 милосърдието няма национална принадлежност.

# 2
  • Мнения: 139
Някои хора прекаляват и се гаврят с милосърдието на хората.
Поне при мен това е проблема да откликна на всяко позвъняване на вратата,
защото се убедихме, че не всички, които събират помощи са такива, за каквито са представят.

# 3
  • Мнения: 25
почти мога да кажа че не сме.То наистина не е до нация,а си е до човека.А и колкото и желание да имаш да помогнеш на всички Rolling Eyesпросто има страшно много хора които се нуждаят от помощ Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 268
 Според мен никой,не бива да разбира цената на милосърдието/помоща включително и този,който го прави,зада бъде такова.
 Аз мисля,че българина е такъв.

# 5
  • Мнения: 1 096
Можем да сме милостиви в тежките моменти, но в хубавите- никога!
Пример- мед. сестрите. Докато бяха още в Либия всеки българин беше съпричастен, върнаха ли се почнаха да завиждат защо им дали еди какво си обезщетение....  Явно трудностите ги споделяме, а радостите ни разделят и озлобяват!

Иначе мисля че повечето от нас биха дали колкото могат на човек в нужда. Само във форума толкооова много мами помагат. И не само финансово...  За всякакви цели, всички полагат усилия в името на доброто!

Едно голямо БРАВО  bouquet Hug

# 6
  • Мнения: 4 392
милосърдието няма национална принадлежност.
Това е така. Може би пита, народът ни  дали е милосърден.. Thinking
Смятам, че има какво да се желае..
Бездействието ни е жестокост и насилие.  Sick

# 7
  • Мнения: 3 423
Не. Българинът не е милосърден.

# 8
  • Мнения: 4 392
Не. Българинът не е милосърден.
Не посмях да го кажа така директно, че току- виж Киселяк пак ме насмел, но това е и моето мнение.

# 9
  • Мнения: 6 608
милосърдието няма национална принадлежност.
И според мен си е до човека.
Напоследък от форума се убеждавам ,че когато сме сигурни ,че не ни мамят сме милосърдни.
Благодарствени писма ............хвалби с това ,че си помогнал-грозна картинка!
"Направи добро и го хвърли в реката"-това е !

# 10
  • Мнения: 1 072
Не. Българинът не е милосърден.
Не посмях да го кажа така директно, че току- виж Киселяк пак ме насмел, но това е и моето мнение.

Не сте прави. Готова съм да вляза в бой, от който ша фърчат зъби и лисичи опашки, а на Амарена камиончето по капли ще се прибере...........

За София нямам наблюдения още, но предполагам, че като във всеки голям град хората са отчуждени. Но в по-малките градчета хората си помагат. И притчата за хорската завист е силно преувеличена. Май по-скоро я разказват хора, които искат да им се завижда...... Всичко е в главата ................... то от самовнушение може и да се забременее....

Пак повтарям, не смятам, че са болшинство българите, които ще оставят на улицата загубена дете или съсед в беда. Напоследък може би сме по-предпазливи, защото много се злоупотреби с доверието и не се хвърляме да помагаме на сляпо.

Освен това какво става тук? Обобщаваме ли, а? Лисо, ти обобщаваш ли? А?  box

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 10:04 от Летящата крава

# 11
  • Мнения: 2 386
Колкото по-бедни, толкова по-милосърдни. Сами преценете за България..

Към категоричните - прочетете темата за Симонка, например.
Дано разберете как, аджеба, се събират над 70 000 лв за дни от немилосърдни българи.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Има всякакви в България.

# 13
  • Мнения: 3 294
Дааааа  Grinning

# 14
  • Мнения: 4 806
присвояването на дадено качество е в пълна зависимост от този, който го присвоява. Пълна. Всеки си е бог сам за себе си и никакви факти не могат да променят мнението му.
Има хора и хора. Безпределно красиви примери за милосърдие всеки може да приведе. Както и безумно грозни примери. Как да отрежем границата? Статистически? Не върши работа. По ред причини.

всеки, който отговаря категорично не е прав.
Едва ли има по - неумно нещо от лепене на национални етикети.

Общи условия

Активация на акаунт