Счупен термометър

  • 3 417
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
имам следния въпрос. Счупих термометър преди няколко дена, капки живак паднаха по мокета. Изчистих с прахосмукачката, после поръсих със сяра. После изхвърлих прахосмукачката. Няколко дена по-късно събрах сярата с друга прахосмукачка.
Имам 2 въпроса - самата сяра вредна ли е, т.е има ли проблем че е стояла на мокета няколко дена?
И още един въпрос - сега трябва ли да изхвърля мокета?

Мерси Simple Smile

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ползвай търсачката. Има много теми за счупени живачни термометри.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Извинявай за невежеството, но не разбрах защо си поръсвала със сяра? А и защо си изхвърлила цялата прахосмукачка  - не става ли като просто изхвърлиш торбичката? newsm78 Смътно си спомням, че преди време, когато бях дете счупихме у нас един живачен термометър, майка ми го изсмука с прахосмукачката, почисти торбичката ( защото тогава прахосмукачките бяха с постоянни торбички) . Не е имало проблеми после.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Сярата сама по себе си не е вредна, даже се е ползвала за някои кожни заболявания.
Затова, ако си наръсила хубаво по мокета и след това си го почистила, не би седвало да го изхвърляш.
Когато го поръсиш със сяра той се свързва с живака. Обади се в гражданска защита за да ти дадат по-подробни указания за неутрализирането, защото окисите на живака (тази част от него която се е свързала с кислородапреди да наръси ) са токсични.
ето и темата от архива
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/028/842/28842/28842.html



Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 13:26 от Labrador

Общи условия

Активация на акаунт