Какво ще приготвите за Задушница (в събота)?

  • 2 421
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 642
Утре е Задушница. Предполагам, че повечето от вас ще почетат своите починали близки.
Кажете какво ще сготвите?
 

# 1
  • Мнения: 5 001
Аз за подаването ще направя кекс със сухи плодове,традиционното подсладено варено жито с бонбонките вътре(само ще ги сложа непосредствено преди подаването),питка.Нямам време за повече неща...  Embarassed   Иначе идейки много......

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 11:57 от TheNMaster

# 2
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Понеже не съм запозната много по този въпрос ,искам да попитам-това което ще се приготвя за утре постно ли трябва да бъде Thinking

# 3
  • Мнения: 22 867
Понеже не съм запозната много по този въпрос ,искам да попитам-това което ще се приготвя за утре постно ли трябва да бъде Thinking

Не, коледните пости започват на 14 ноември.

# 4
  • Мнения: 407
Аз ще правя локумена баница, отдавна съм се наканила, а за утре така или иначе трябва да приготвя нещичко, така че сега е момента да се пробвам Simple Smile... Предполагам, че ще купя някои неща от магазина.

# 5
Ще си приготвя жито, дребни сладки от днес, кекс и голяма тава милинки утре за да са хубави- топлички.

# 6
  • Мнения: 2 700
Извинете за невежеството, но вече и мен темата ме вълнува. Задължително ли трябва нещо да се прави? Аз поръчах питка и жито и току-що купих сладки, соленки и бонбони. Трябва ли и нещо да се прави?

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Няма значение дали е купено или направено - важното е да се отиде на гробището и да се раздаде нещо . Аз ще направя кекс и ще раздам на комшиите .

# 8
  • Мнения: 3 830
Иска ми се една хубава баница да направя, ама каква newsm78

# 9
  • Мнения: 4 358
Мале момичета добре че погледнах.Бях забравила че е задушница.Ще мина да купя някой неща, но мисля едни милинки също да направя за утре да са топлички.Нямам много на кого да дам, но на мъжа ми задължително за всички хора който не са вече до мен и който много много ми липсват Cry

# 10
  • Мнения: 5 001
Иска ми се една хубава баница да направя, ама каква newsm78
Която най- харесваш  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 159
и аз мислех някакви питки или милинки да направя, точно ровех във форума

# 12
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Постарах се, може да се каже. Изпържих кюфтенца, опекох питка и баница. Отделно саламче, кашкавалче и жито, разбира се. Купили сме и четири вида сладки и бонбонки. Това е! По принцип не е важно дали е купено или приготвено, важното е да се раздаде. Аз реших повечето неща да ги приготвя, защото и без това не ходя често на гробища, та поне сега да се постарая. От 18 часа до преди малко все около печката се въртя, но вече всичко ми е готово. Отделно и супа топчета направих за вечеря. Сега съм бая изморена, но нали предстоят два почивни дни...

# 13
  • Мнения: 83
Направих най - лесната - въздушна баница със сирене, запекох една голяма тава боб и изпържих риба хек - филе. Другото - от магазина

# 14
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Направих една торта с мармалад. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт