А идват празници........

  • 2 820
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте мили мами......Реших да започна темата защото наистина идват най-хубавите празници, а именно Бъдни Вечер, Коледа и Нова година....С наближаването на тези празници нещо в душичката ми се преобръща и започвам да се чувствам толкова самотна въпреки, че до мен е най- скъпото ми нещо -моето дете. Няма смисъл да ви разказвам за БНД, но искам да чуя мнението ви как ще прекарате празниците!? Ние със синът ми живеем с майка ми но ми предстои може би до 2 седмици да излезем на квартира и да подхвана живота си изцяло в мой ръце! Това ще ми е първата Коледа в която ще сме само аз и детето и това чувство някак си ме плаши....Незнам дали ще се справя с  всичко...все пак майка ми доста ми помагаше, и финансово и с детето...но на това майната му, ще стискам зъби и някак си ще се справя! Незнам само дали ще успея да се справя с това, синът ми да не ме вижда тъжна в навечерието на празника, а дори и след това. Как се справяте Вие? Моля ви споделете........

# 1
  • София
  • Мнения: 17 142
А защо да не си с майка си на празниците?
Аз лично си хващам Иво под ръчичка и беж в Пазарджик за де що има почивни дни.
Сигурно ще е кофти, ама със семейството е по-леко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 010
Майката е прекрасна компания по презумпция, стига да не се нажежава бързо обстановката, както е при мен и моята майка.

Ако не искаш или не можеш да използваш тази възможност, тогава можете да си измислите програмка за празниците: кино, подаръчета, игри за двама вкъщи, филмчета по телевизията, приготвяне на лакомства... не знам, колко е голямо детето?

# 3
  • Мнения: 911
ама как ще оставиш любимата баба сама на Бъдни вечер!?! Тези празници са си семейни и смятам, че най-добре ще е да идете тържествено на гости на баба и от Коледа та до Нова година - все там да си прекарате уютно и приятно  Heart Eyes с роднините!!!

иначе и мен ме притеснява мисълта за празниците, защото естествено това е времето, когато най-много личи как всички наоколо са чифт, пък аз... Sick но тази година за първи път ще съм си и аз с половинка - моето бебе!!!  Grinning и не се и замислям да съм някъде другаде, освен при бабата и дядото.

няма как да се навиеш като пружина и да цвърчиш жизнерадостно през цялото време, без хлапето да усети, че е насила. наистина е по-добре да идете при бабата за празниците.
разбира се, ако не е невъзможно по някаква си причина - ако е такъв случаят, спретваш една много наситена откъм мероприятия програма, както е предложила Пепеляши, и...те ще се изтърколят празничните дни.
няма да се депресираме отсега колко ще сме самотни и мрън-мрън няма да има кого да целунем в полунощ като започнат фойерверките...
ние пък ще си целуваме децата!!!  Peace

# 4
  • Мнения: 354
И ние вече четвърта година ще посрещаме Коледните празници сами.Кофти ми е, ама няма как.Гледам на детето да му е добре, да се забавлява и да се радва на подаръците си.Не оставаме сами в истинския смисъл на думата, даже напротив-канят ни  на поне две, три места.Но май там се чувствам по-самотна, гледайки останалите.
И сега ще е така, но се радвам, че детето е с мен и има кой да ме прегърне и да каже колко много ме обича!!!!!!Това ме стопля винаги.

# 5
  • Мнения: 39
Синът ми е на 3 год. и месец.... Изнасям се от вкъщи защото майка ми се чувства вече много изморена от него! Слагам си ръка на сърцето и съвсем искренно и благодаря защото напрактика тя ми го отгледа.Аз започнах да работя още на 40 ден след като бях родила и тя го пое.... Извеждаха си по градинките, при нея проговори, проходи...и т.н. Аз през това време работех и се борех да не ги лишавам от нищо ... Освен разходите по детето, издържах майка ми плащах разноските по апартамента и т.н....Тежко беше но и това премина! Когато тръгна на яслпак тя го водеше, тя го взимаше и прекарваше времето си с него докато се прибера от работа. Сега той е на детска и положението е същото..... Пак тя.... Не че аз не съм го водела или взимала, но това са случай когато съм имала възможност, когато шефа ми е в командировка или някакви такива поводи. Не мога да и се сърдя...Каза, че вече се е изморила и това е напълно нормално.... На Коледа и Бъдни вечер тя ще е с приятелят си в къщи , а на него изобщо не му допада внучето на изгората му. Може би трябва да и дам шанс да бъде щастлива, - дължа и го.... Просто се притеснявам дали ще се оправя и финансово и психически и .......Обожавам тези празници и неискам да съм тъжна , а още повече и Малчо да ме види такава... Той постоянно и без туй иска да му обяснявам дали ми е мъчно за БНД и да му разказвам приказки за него и когато ме е виждал тъжна решава веднага че е заради него и ми казва, че ще си намерим нов татко и аз ще започна да се усмихвам...Душичка- кво да му обясниш.....и така мами, просто искам да споделите как са минавали и ще минат вашите празници

# 6
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Не искам да мисля,знам само ,че на 20.12.07 ще е първият рожден ден на дъшеря ми а дали баща и ще се сети??? newsm78 newsm78 newsm78 Twisted Evil

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Имам идея. Това ще са първите ми празници сама. Може би и без детето. БНД , съм 100 % сигурна, че ще го вземе, независимо от моето мнение. Та искам да предложа следното: Ако има желаещи може да си организираме 2-3 дневно събиране.Например аз имам 2 колежки, които също няма какво да правят по празниците и говорихме да се съберем у нас най-вероятно ( само съда да не ми развали работата и да не постанови връщане на БНД у дома, но пък така ще му стъжня живота с шумотевица у дома Mr. Green) Ако някоя мама е наистина самотна, може да се присъедини.  Hug Имам условия за нощуване и ще си поделим разходите по приготовленията на трапезата, така ще можем да сложимповече неща. Трябва ви само малко свободно време и билет до Балчик. Hug

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 16:42 от Джемма

# 8
  • Мнения: 911
Страхотна идея, Джемма!  Heart Eyes

Нещо като...форумска Нова година!!!  Party Направо пусни отделна тема и да се размислят тези, на които им е самотно и тъжно от сега за празниците. Предполагам, че ще се получи много весело! Ако бях в София, със сигурност щях да се включа!

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За съжаление и аз не съм от София, но край морето изимата е хубаво, заповядайте. Има ли нужда от нова тема? Модераторите да си кажат тежката дума.

Можем и друго да направим- да си направим списък с желаещи да си разменим подаръчета и картички за малчовците. Например да си направим жребий кой на кое детет ще прати. ДА определим сума и така евентуално за по-големите деца вълнението ще е голямо, защото ще дойде опакован подарък изненада с картичка от Дядо Коледа. Занм ли- нещо такова. Ако някой има дртуга идея. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
А това за празниците аз го мисля от отдавна. Тази година имам невероятния късмет да бъдем освен с любимата баба и с наши съседи - мамешка като мен със син-тинейджър. Ще имаме и мъж за цвят!
А за другите почивни дни нищо не ни пречи да организираме някъде парти с децата и дядо Коледа? Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 17 142
Леле, Джема, Нова Година на морето, направо ме размечта, честно  Flutter
Аз със сигурност по семейните празници ще съм с нашите, ама що пък да не се опнем с Иваки къмто Балчик за НГ? Няма да спим у васд, няма нужда да те притесняваме, предполагам, че все ще има работещ хотел по това време.
Хайде бе, мацки, помислете за алтернативна Нова Година с дечурлига на морския бряг - лелейййй  newsm44

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз за съжаление няма да мога до морския бряг за НГ - вай-вероятно ще съм дежурна на бачкането, а и е бая далеч и ще ни е доста трудно пътуването до там.
Затова аз презлагах на мамите от София да измислим нещо за НГ, ако има още ентусиасти да казват!

# 13
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моргана аз съм за!!!!!
 Peace
Джема и за Балчик съм за,лятото бях 2 седмици във Варна при приятелка.!!!!
Морги,я пусни направо тема(този път идеята не е моя)и няма да се възползвам и аз да пусна темата!!!! Hug

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ок, давайте да го мислим тогава. Правя списък на желаещите.

аз
slavka gergova
Birdy

За сега май това е списъкът.

Общи условия

Активация на акаунт