С какво се почистват матирани стъкла?

  • 6 255
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Моля Ви за помощ?Поръчах си нова секци, една от витрините на която е от матирано стъкло.Когато реших да го почистя се видях в ужяс защото вместо да се почисти то се замазваше все повече и повече.Пробвах с какви ли не препарати за стъкло , но полза така и не видях.Изпаднала съм в ужас.С какво да го почистя? Cry

# 1
# 2
  • Мнения: 2 700
Аз имам едно единствено матирано стъкло и го чистя с обикновен препарат за стъкло. След това го забърсвам със сух парцал с кръгови движения на малка площ (не вертикално или хоризонтално). При мен става.

# 3
  • Мнения: 2 956
По принцип матираното стъкло се почиства с обикновен препарат за стъкло.
НО...фирмата,която е матирала стъклото би трябвало да го е фиксирала.Фиксажа е препарат с който се намазва стъклото след като се матира,за да се почиства лесно и най-важното-да не става на петна.Вашето най-вероятно не е фиксирано,а като казваш че се замазва-може би дори не е било измито след матирането.Опитайда го почистиш първо с препарат за стъкло и след това със суха кърпа..Също попитай във фирмата от където сте си взели секцията,къде е поръчвано стъклото и има ли възможност за фиксиране.

# 4
  • Мнения: 2 956

Този препарат не е за матирани стъкла.

Общи условия

Активация на акаунт