Обрив по лицето при бебе

  • 1 263
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Уважаема д-р Слънчева,
бебенцето ми е на 25 дни и за огромно мое съжаление от самото начало сме на Фризолак.Преди няколко дни по бузките и под брадичката и се появиха малки пъпчици, червени точици някои с малко бяло връхче.Много приличат на младежки пъпки.Някои от тях  изчезнаха, появиха се други, а днес забелязвам, че и по коремчето и има 5-6 пъпчици, но само като точици без връх.Детето видимо е здравичко, няма разтройство и повръщане, но този обрив много ме притеснява - от какво може да е? Педиатърката ни е извън града и ще се видим чак в понеделник, но се чудя дали мога да помогна на бебето с нещо за обрива?

# 1
  • Мнения: 2 746
Д-р Слънчева, моля ви за мнение!

# 2
  • Мнения: 5 760
Да, това действително си е бебешко акне и преминава само към 3 м. Не го мажете с олио или други мазни кремове.

# 3
  • Мнения: 2 746
Благодаря! Все пак, няма ли начин да се мажат с нещо,  например крем Здраве? Или това ще навреди повече, отколкото да помогне?

# 4
  • Мнения: 5 760
Мазането ще засили облива и ще го направи по-червен.

# 5
  • Мнения: 2 746
Благодаря ви, д-р Слънчева!
Нашата докторка ни изписа Елоком крем, като ни посъветва преди да го почнем да опитаме да изключим евентуални дразнители, които може да са причина за обрива, и ако до 5-6 дни няма промяна, да мажем.От вчера пробвам един" бабешки лек" - щипка хума, разтворена в ок.200 гр. вода и с напоено памуче мажа пъпчиците.Струва ми се,че днес са по-бледи и се надявам, ако не и помогне хумата, то поне да не и навреди.Още веднъж ви благодаря за отделеното внимание.

Общи условия

Активация на акаунт