Колко плаща НОИ за новороденото във Варна?

  • 1 168
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!
Момичета аз съм от Балчик ,но се преместих във Варна когато забременях.Сега съм в 7-ми месец и смятам тук да раждам в майчин дом.Наскоро разговарях с една моя позната която спомена че във Варна за всяко новородено се даваха към 1000 лева?Вярно ли е това!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Отивай по-надолу, към Приморско. Там май плащаха 2000лв, тук във Варна няма такова нещо.

# 2
  • Мнения: 17 407
Тази твоя позната яко те е изпързаляла. НЯма разлика в размера на еднократната помощ за цяла България- 200лв си е. Ако си се премстила заради това тук, можеш спокойно да се върнеш( шевгувам се Wink)

# 3
Да,благодаря!
За приморско и аз чух същото!Макар и да е странно,закона е уж за всички е един и същ,тогава откъде се плъзна този слух.Айде да съм го чула само от един човек,ама ей сега виж,изопщо не съм споменавала за Приморско,а отговора е същ.
А дали съм се преместила във Варна с тази цел,не че ти влиза в работата,но ще трябва да те разочаровам,забременях след това!А това че търся отговор е защото не съм от жените които сядат изцяло на гърба на мъжете си и чакат да им донесат всичко необходимо,а и сумати осигуровки кооито съм плащала досега на държавата мисля че е време да почват да оправдават целтта!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 225
2000 лв. които се дават в Приморско на всяко новорено дете не са от НОИ  ,а от общината- за стимулиране на раждаемостта.Мисля,че имаше изискване родителите да са жителе на града поне от 1 година.
oxygene ,леко раждане!

# 5
  • Мнения: 17 407
Да,благодаря!
За приморско и аз чух същото!Макар и да е странно,закона е уж за всички е един и същ,тогава откъде се плъзна този слух.Айде да съм го чула само от един човек,ама ей сега виж,изопщо не съм споменавала за Приморско,а отговора е същ.
А дали съм се преместила във Варна с тази цел,не че ти влиза в работата,но ще трябва да те разочаровам,забременях след това!А това че търся отговор е защото не съм от жените които сядат изцяло на гърба на мъжете си и чакат да им донесат всичко необходимо,а и сумати осигуровки кооито съм плащала досега на държавата мисля че е време да почват да оправдават целтта!

Пошегувах се, не четеш ли Wink

# 6
2000 лв. които се дават в Приморско на всяко новорено дете не са от НОИ  ,а от общината- за стимулиране на раждаемостта.Мисля,че имаше изискване родителите да са жителе на града поне от 1 година.
oxygene ,леко раждане!

Благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт