Забременяване след аборт

  • 6 001
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте на всички,от 3 месеца със съпруга ми правим опити за бебче и не става.Миналата година юни месец ми се наложи да направя аборт по медицински причини и ни казаха след 6 месеца да опитаме пак.След което живота ни завъртя и чак сега започнахме да правим опити за бебенце.Гинекологът ми каза,че абортът е направен много добре,правих си цитонамазка/имам малка раничка и ПАП2/,пия фолиева киселина,но нищо....Знам ,че 3 месеца са малък период за да си мисля че има проблем,но пък съм чела че след аборт трудно се забременява.Има ли истина в това?

# 1
  • Мнения: 3 453
Открихте ли причината за оборта? Тест за хламидии правили ли сте?
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 133
здравей, аз съм точно същият случай- забременях на 7 месец след аборта, не се притеснявай и най-важното не го мисли, психиката ти трябва да е спокойна, успех Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 242
Това, че след аборт се забременява трудно, не е вярно. Аз също преживях спонтанен аборт, с последвал кюртаж и забременях веднага след като възобнових опитите, т.е. след 6 месеца. Желая ти успех и бързо забременяване bouquet.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
можеш да отидеш след овулация на преглед,за да видиш дали лигавицата ти е с добри размери.Понякога при аборт я престъргват и не може да се възстанови бързо.Но 3 м. не са изобщо голям пеиод ,така че няма място за притеснение според мен.

# 5
  • Мнения: 92
М.г направих аборт в 14-та седмица и лекарите ми казаха че ми трябват 6месеца да се оправи организма нацяло и най вече матката,друг пък лекар ми каза че ми трябва една година ,понеже е била доста напреднала бременноста.аз изчаках 8 месеца и започнахме ,но нямам за сега резултат вече 4-ти месец.Опитвам се да мисля че не ми е оставил последици аборта.важното е да дадеш време на организма си!Наистина е малък период 3 месеца...всичко ще си дойде по реда му!

# 6
  • София
  • Мнения: 626
Спокойно! Hug
Ние вече опитваме от 6 месеца и нищо......,но все още се надявам.
Успех и не го мисли толкова.

# 7
  • Мнения: 2 498
Не се притеснявай Peace!
Не го мисли Peace!
Правете любов, а не бебе и ще видиш, че съвсем скоро ще ни се похвалиш с 2 чертички.....
Успех Peace!!!

# 8
# 9
  • Мнения: 12
Аз също преживях спонтанен аборт в 8 г.с.Казаха ми да чакам 6 месеца ,през което време да пия 3мес. противозачатъчни.Задължително ме прегледаха на 2-рия мес. с ехограф да видят как е лигъвицата(по скоро дебелина на стената на матката след кюретажа).Направих си и кръвни изследвания-хламидия,токсоплазмоза(исках да зная защо стана така).Забременях на третия опит(ама какво броене падна на дните за овулация,и какво гонене беше с мъжа).Важното е да си спокойна.И най-важното е когато стане да се насладиш на това преживяване.Сега съжалявам че 9-те месеца бързах да се роди от страх да не се случи пак нещо ужасно с бебка,че ме е яд на мен самата.Мечтите се сбъдват.Просто трябва търпение и мнооого любов.

# 10
  • Видин
  • Мнения: 961
Три месеца не са много време, така че не се притеснявай. Успех!Не го мисли толкова и ще стане по- бързо! Peace Hug

# 11
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Не се притеснявай за 3 месеца. На мен ми правиха аспирационен кюретаж в 9 г.с. и другата седмица съм на преглед. Преди това ми бяха казали, че трябва да се изчака поне 1-2 нормални цикъла. Аз го слагам 3, плюс малко други прегледи за дебелината на лигавицата и разни изследвания. Няма смисъл да се тревожиш излишно Simple Smile

# 12
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Вече са ти казали,но и аз да повторя - не го мисли Peace
Успех  bouquet
Знам,какво е,да чакаш...

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Преди седмица направих спонтанен аборт в 17 г.с. В болницата ми казаха, че 3 месеца или 2 чисти цикъла след аборта, са напълно достатъчни за физическо възстановяване на организма ако не е имало усложнения по време на аборта.

Направила си всичко необходимо, така че не се притеснявай - пробвайте, бебето ще дойде.

Общи условия

Активация на акаунт