Дете на 1г. с хрема

  • 1 457
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте майчета. Дъщеричката ми на 1г. е от 1 седмица с хрема и се чудя вече с какво да я лекувам. Водих я на лекар още преди 4-5 дни. Доктора каза, че гърлото и е здраво, прослуша и белите дробове също са добре. Но, сополите не спират и картинката е страшна, особенно вечерно време, когато се опитва да заспи и се дави в собственните си секрети  Sad . Давам и витамини на сиропче Леатон и вит. С на ампули. Купих и капки и спрей за нос, но така и не успявам да и ги сложа, голяма борба настава, рев, сополи, рев. Вие как се справяте в подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 9 990
Натискам я и и слагам капките.И да реве и да не реве-така.В началото ревеше, после сама започна да ги търси, за да може да диша и спи спокойно.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Много лесно!Затискам я и това е положението-цял месец капах най-различни капки,защото хремата се оказа особено упорита!

# 3
  • Мнения: 5 393
Иво беше със запушен нос от раждането си,до към 1г и 2 м. Ползвах физ.разтвор и аспиратор за нос ежедневно.Капки Коларгол също,но по-рядко.Процедурата е такава,каквато казват момичетата-натискане и слагане на капки.Кофти е,но няма друг начин.Не може да очакваш детето да стои мирно при такива манипулации.Но е по-добре 5 минути рев и после сравнително спокойно дишане,особено за през ноща.

# 4
  • Мнения: 1 045
Стискаш здраво и това е  Wink И още един съвет не слагай никакви капки а само физиологичен разтвор и Стеримар  Peace

# 5
  • Мнения: 535
Пръскам по няколко пъти Sterimar,капките Коларгол са много ефикасни при хрема Peace Иска неиска трябва да и слагаш,не е приятно,но няма как... Naughty

# 6
  • Мнения: 901
В този случай натискаш и пръскаш, няма друг начин, пък ако ще и да ти се къса сърцето.
Няма последствия в по-късна възраст, повярвай ми.

# 7
  • Мнения: 2 722
Другите са го написали - натискаш и капеш. След третото накапване дори само си подава нослето детето. Аз слагам и витамин С в нослето.

Общи условия

Активация на акаунт