недоносено

  • 745
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
здравейте д-р слънчева! моето бебче е родено много недоносено беше едва 900 грама след ,което спадна с грамчетата на 700 .вече си е у дома расте и е едно много жизнено и сладко дете Heart Eyes всеки месец ходим на офталмолог, неонатолог ,невролог,дори и ортопед.слава богу всичко е наред само си имаме един малък проблем с очичките но е поправим/поне така твърди офталмолога/.искам да знам едно Tiredмного съм прочела а и съм чувала, че много недоносени страдат от дцп.тревожа се и за моя син тъй като е доста недоносен, въпреки че детето е добре и невролога го потвърждава-но съм разтревожена Cryслед като се останови че сме с леко разширени мозъчни стомахчета детето е водено, 5-6 пъти на трансфонтанелна ехография и лекарите казват че всичко е наред и няма защо да се тревожа за момченцето си и, че е изключено да има дцп.истина е че той е доста жизнен и си личи че му няма нищо,но искам само да ми кажете дали с времето малкият може да има проблем някакъв ?благодаря ви много предварително и всичко най-добро!!!БЛАГОДАРЯ!!!

# 1
  • Мнения: 5 760
При тези прегледи би трябвало ако има отклонение в развитието да се установи особено ако детето е вече повече от три месеца. Явно няма ДЦП и можете да сте спокойна! Hug Laughing

Общи условия

Активация на акаунт