главоболие

  • 892
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
здравейте!искам да ви помоля за мнението ви .Дъщеря ми/на 5г./често се оплаква,че я боли главата.И това е така горе-долу от лятото,когато я оперираха от апандесит.Може ли да бъде нещо в последствие от всичко това/рентген,упойка,АБ и т.н./.Има ли някой в подобна ситуация? Confused

# 1
  • Мнения: 5 531
Синът ми е на 7г. От около година се оплаква от чести главоболия, понякога краткотрайни, понякога по - продължителни. Това лято започна и да повръща от главоболие. Досега е имал един по - лек такъв пристъп с повръщане, и един по -тежък когато повърна около 10 - на пъти за един следобяд. Поставиха ни диагноза мигрена след консултация с детски невролог.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Може да се дължи на упойката, особено ако е била епидурална или спинална. Посъветвайте се с детски невролог.

# 3
  • Мнения: 2 401
Заведете си децата на очен лекар, ако не сте го направили.  При нас се оказа от очите. Хлапето сложи очила и вече няма опалквания.

# 4
  • Мнения: 45
благодаря ви много за отговорите!ще я заведа първо за очите,че много обича да гледа  телевизия и ако не е там проблема-продължавам с другите

# 5
  • Мнения: 5 531
Да, очният преглед е важен Аз поропуснах да напиша, че ние първо минахме на очен лекар, и след като се установи че проблема не е с очите, ходихме на невролог.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 94
Освен очите, може да са куп други неща - бъбреци, диабет, детска хипертония... Правят се всякакви изследвания, но най-вече кръв и урина, така лекарят ще се ориентира най-добре.

# 7
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Синът ми е на 7г. От около година се оплаква от чести главоболия, понякога краткотрайни, понякога по - продължителни. Това лято започна и да повръща от главоболие. Досега е имал един по - лек такъв пристъп с повръщане, и един по -тежък когато повърна около 10 - на пъти за един следобяд. Поставиха ни диагноза мигрена след консултация с детски невролог.

Горкото ти детенце! Казвам го, защото мн. добре съм запозната с проблемите на мигрената... #2gunfire/от личен опит го казвам, но аз съм на няколко пъти по 7  Laughing/ Какво му дадоха да пие и как протече прегледа? Подобрения има ли?
Между другото, глава боли и от развалени зъбки! Трябва си сериозни прегледи!

Общи условия

Активация на акаунт