kak da razli4a kontrakciite?spe6no

  • 1 642
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
sorry za latinicata,termina mi e na 15 tozi mesec ama sam s planuvano sekcio za srqda,imam vtvardqvane na korema na 5-6min.dolu gore ot 40-50min. bez bolki v korema no use6tam 4e mi e baq napregnato,do koga trqbva da gi sledq tezi kontrakcii i trqbva li da 4akam bolkite?za da otida v bolnicata newsm78,a otdelno vsqka ve4er si imam no doktora mi kaza 4e te sa normalni

# 1
  • Мнения: 1 672
ако питаш мен отивай в болницата да те видят възможно е да раждаш

# 2
 Аз мога да кажа от личен опит че истинските контракции са много болезнени и болката е като тупкане - присвива те и те отпуска така няколко пъти, след което отминава и след определен интервал от време пак започват тупканията, но ако имаш възможност отиди в болница

# 3
  • Мнения: 1 672
Аз мога да кажа от личен опит че истинските контракции са много болезнени и болката е като тупкане - присвива те и те отпуска така няколко пъти, след което отминава и след определен интервал от време пак започват тупканията, но ако имаш възможност отиди в болница
аз от личен опит мога да кажа че нямах нито една болезнена контракция и неможах да разбера че раждам

# 4
  • София
  • Мнения: 44 045
Ако още не си тръгнала, отивай веднага, по-добре да ти кажат че е фалшива тревога, отколкото да родиш в къщи.
Щом са си на равни интервали според мен не са подготвителни контракции това....а щом си за секцио още о-няма за къде да се чудиш

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз мога да кажа от личен опит че истинските контракции са много болезнени и болката е като тупкане - присвива те и те отпуска така няколко пъти, след което отминава и след определен интервал от време пак започват тупканията, но ако имаш възможност отиди в болница
аз от личен опит мога да кажа че нямах нито една болезнена контракция и неможах да разбера че раждам

От личен опит и аз да кажа  Mr. Green , второ раждане отидох с 10см разкритие не бях усетила нито една контракция, малко преди напъните почнах да усещам леки стягания през 10мин.
Така, че бих те посъветвала да отидеш да те видят сега  Peace

# 6
  • Мнения: 1 668
Отивай не се чуди Peace
Кажи после какво е станало Simple Smile

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Значи не е задължително да са болезнени контракциите (при започване на раждането)newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 235
Леко раждане и здраво бебче!  Hug

# 9
  • Мнения: 206
Подготвяй се за раждане!!!Щом имаш втвърдяване на корема през 5-6 минути за 40-50 секунди ,значи започваш да раждаш. Аз също като тебе се чудех дали ще раждам или не ,защото си мислех ,че много ще боли ,а се оказа,че  контракциите при мен са като временно неразположение т.е. не са силно болезнени. Отидох да раждам със 6-7 см. разкритие включиха ми окситоцин и след 30-40 минути родих. Извинявай стана много дълго ,но искам да ти кажа ,че всяка жена с различна сила чувства контракциите.
Желая ти леко раждане. Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 3 413
ся и мене ме стреснахте Shockedаз си имам втвърдявания,малко болезнени и траещи по 40-50 сек също,но не са регулярни и никакви други признаци нямам освен тези от няколко дниаз си мисля,че са фалшиви Shocked

# 11
  • Мнения: 1 672
Значи не е задължително да са болезнени контракциите (при започване на раждането)newsm78
не не е задължително да са болезнени

# 12
  • Мнения: 1 426
При мен истински болезнените контракции започнаха около 30 минути преди раждането.

# 13
  • Мнения: 3 069
Подготвителните контракции не трябва да са повече от 10 за денонощие.
Контракциите за раждане са регулярни на точно определен интервал.Разбира се има и изключения.
Бих те посъветвала да отидеш до болницата и ако е тръгнала родова дейност се обади на лекаря си.Секцио може да се направи по всяко време.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 045
Да, моите не бяха регулярни, чак като ми пуснаха окситоцина и то не веднага станаха....иначе преди с-мата наистина бяха и почти безболезнени...изобщо хич не ги смятах за истинските контракции все си мислих, че са някакви подготвителни, защото ги усещах през час-два, полувин...и така когато им скимне...но като отидох и на запис и изведнъж - айде качвай се че имаш мн хубави контракции - горе я 4,5 см разкритие...Wink та съм от изключенията.


Момичето не пише какво е станало..а гледам, че е била активна сутринтта, може би все пак е било фалшива тревога Wink ....

Общи условия

Активация на акаунт