Обрив по лицето на бебе?

  • 975
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Бебенцето ми е на 27 дни и за огромно мое съжаление от самото начало сме на Фризолак.Преди няколко дни по бузките и под брадичката и се появиха малки пъпчици, червени точици някои с малко бяло връхче.Много приличат на младежки пъпки.Някои от тях  изчезнаха, появиха се други, а днес забелязвам, че и по коремчето и има 5-6 пъпчици, но само като точици без връх.Детето видимо е здравичко, няма разтройство и повръщане, но този обрив много ме притеснява - от какво може да е? Педиатърката ни е извън града и ще се видим чак в понеделник, но се чудя дали мога да помогна на бебето с нещо за обрива?
 
 

# 1
  • Мнения: 254
Виж тук  Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205195.0
Има и други такива теми - може да пуснеш търсачката.
Най-вероятно минавате през фазата на т.нар. "бебешко акне", но това, че има на коремчето е малко странно....  Иначе "акнето" не е необходимо да се третира.
По принцип знам, че при хранително отравяне пъпките се появяват на корема...newsm78
За всеки случай - в понеделник идете да ви видят!

# 2
  • Мнения: 2 005
И ние го минахме това с пъпките, беше един ужас #Cussing out Наблюдавай да не би да ви се появят и по главичката, защото много бързо се разпространяват, тогава с една марличка напоена в спирт ги премахвай  Rolling EyesТова ни съветваше тогава нашето Педи newsm78 Беше ни изписала и едно синьо лекарство , но не мога да си спомня какво точно беше , за мазане след като ги тошираш със спирта Thinking Ами това е лечението  PeaceЖелая скорошно оздравяване  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 75
Здравей. И ние имаме подобен проблем. Ние сме на 50 дни и ни се появиха пъпчици по лицето и сега по телцето. Педито каза че били от претопляне, но ние е заведохме на дерматолог, който каза, че било себореен дерматит и ни изписа едно мехлемче с кортизон- казва се Латикорд. Дано не е същото, но според мен го заведете на дерматолог. Бързо оздравя newsm10 newsm10 newsm10ване ви пожелавам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 872
Не бързай с кортизона,освен ,ако не ти го назначи лекар.И дъщерята имаше подобен обрив когато беше на около месец - по бузките,слепоочията и беше тръгнал по раменцата - от начало червени пъпки с бял връх,които после се сливаха. Дерматологът каза,че е себореен дерматит(бебешко акне).Не беше необходим кортизон,разминахме се с антибиотик външно за мазане и едно кремче и мина за 5 дни.Най-добре не го третирай на своя глава,а го заведи на дерматолог.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Тези по лицето ми звучат като бебешко акне. Не е повод за притеснение, но потърси лекарско мнение. Тези по коремчето - или реакция към памперса или претопляне. Малки червени без връх - такива са при нас като се претоплим. Като отстраним причината - изчезват.

# 6
  • Мнения: 2 746
много благодаря, дано се разминем само с мазане!

Общи условия

Активация на акаунт