Аугментин по време на бременност!!!

  • 39 058
  • 34
  •   1
Отговори

Анкета

Може ли да се пие Аугментин по време на бременност?

Опции:

Здравейте, имам следният въпрос: Лекарката ми изписа антибиотик - Аугментин заради стафилококи, но аз се притеснявам дали е безопасен за бременни. Аз съм в 8 месец и се чудя дали да го пия. Ако някой е имал същите проблеми или знае повече по въпроса моля да ми отговорите. Много съм притеснена.

    Благодаря предварително!!!

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Безопасен е, пих го като бях във втори месец, чела съм и листовката. Пък и е по-добре да овладееш стафилококовата инфекция.

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 13:46 от Жабче

# 2
  • София
  • Мнения: 819
Щом си в 8 месец, предполагам, че докторката е забелязала бременността ти. Значи предписаният АБ би трябвало да е безвреден за състоянието ти. Скорошно оздравяване Peace

# 3
  • Мнения: 450
За Аугментина незнам точно, прочети и листовката към него,
но аз пих Амоксиклав /дават го за бременни/ към 6 месец и на много жени се предписват антибиотици /разбира се не всеки антибиотик е подходящ/, които не са вредни за бебето,
по опасна е инфекцията, така че споко

# 4
  • София
  • Мнения: 111
Аз  съм бременна в 6-ти месец и в момента пия Аугментин, защото ми откриха ешерихия коли в урината. Много е важно да се овладеят тези инфекции, защото могат да доведат до преждевременно раждане и инфектиране на бебето, така че пий спокойно.

# 5
Аз  съм бременна в 6-ти месец и в момента пия Аугментин, защото ми откриха ешерихия коли в урината. Много е важно да се овладеят тези инфекции, защото могат да доведат до преждевременно раждане и инфектиране на бебето, така че пий спокойно.

Каква дозировка пиеш моята е 1000мг?

# 6
  • Мнения: 865
може да се пие-казвам го от личен опит/пих докато бях бременна/ и от професионален Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
Да, може. Два пъти го пих по време на бременността по лекарско предписание разбира се. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Може, но само по лекарско предписание.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Щом си в 8 месец, предполагам, че докторката е забелязала бременността ти. Значи предписаният АБ би трябвало да е безвреден за състоянието ти. Скорошно оздравяване Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 1 098
След като ми направиха амниоцинтеза докторката ми превантивно ми предписа Аугментин, пих го, тя ми обясни,че е безопасно.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Не съм сигурна , но преди много го пиех и знам , че е много силен. Защо не поискаш и второ мнение Thinking

# 12
  • Мнения: 254
Пих, наложи се още във втория месец, заради инфекция на дихателникте пътища, която не искаше да си отиде. Няма проблеми.

# 13
  • Мнения: 666
Аз също пих в 9 месец и много се бях изплашила, но всичко мина добре. Лекаря ми каза че е най-пречистения антибиотик и не вреди на бебо. На мен ми го изписаха заради инфекция на пикочния мехур  Peace

# 14
Аз също пих в 9 месец и много се бях изплашила, но всичко мина добре. Лекаря ми каза че е най-пречистения антибиотик и не вреди на бебо. На мен ми го изписаха заради инфекция на пикочния мехур  Peace

Каква дозировка пиеше моята е 1000мг.? струва ми се, че е много силна

Общи условия

Активация на акаунт