бебешко столче за кола

  • 2 161
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Вие къде и как слагате бебешкото столче когато пътувате сама с бебчо? Нашето столче е предназначено да бъде слагано с гръб към движението, но когато карам не мога да виждам какво прави малката , езнам дали ще е добра идея да я слагам на предната седалка до мен, пак с гръб към движението.

# 1
  • Мнения: 168
По принцип можеш,стига отпред да няма air bag понеже ако не дай си боже се отвори ще я удари и т.н.Иначе казват че най-безопасно е отзад и то в средата.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
По принцип всички столчета за кола са предназначени за задната седалка. То на упътването за монтаж си пише къде и как може да се монтира  Confused

# 3
  • Мнения: 919
Аз винаги съм я слагала отзад. Ако няма нищо опасно в ръцете, няма кой знае какво толкова да гледаш. Не ми е било проблем, че е отзад. Не ме кефи идеята малко бебе да стои на най-рисковата седалка. Но това си е мое мнение  Peace

# 4
  • Мнения: 5 026
С лице към движението, задно седалка, от дясно.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
С лице към движението, задно седалка, от дясно.
и аз така процедирам, за да мога да я виждам какво прави.
Ако трябва да съм честна, един-два пъти съм си позволявала да изместя столчето й отпред, за да ми е "под ръка"

# 6
  • Мнения: 872
Не мисля,че е добра идея да е на предната седалка.И аз съм чувала,че е добре да е с гръб към движението,защото,ако набиеш рязко спирачка от инерцията ще политне напред,а като е с гръб ще се облегне на облегалката.

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Беше на предната седалка , посока обратна на движението.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Винаги е  на задната седалка (вдясно) с гръб към движението. Peace

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
На задната седалка, по диагонал на шофьора.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По принцип всички столчета за кола са предназначени за задната седалка. То на упътването за монтаж си пише къде и как може да се монтира  Confused
Точно!

# 11
  • Мнения: 2 722
Докато беше едно столче - на задната седалка по следата - карам на странични огледала и вътрешното е насочено така, че да виждам детето.
С двете - на лява и дясна до прозорците /вратите са обезопасени/
Като станат три  Laughing беба ще е по средата, а батковците ще я обгрижват отстрани.
Не съм привърженик на дете на предната седалка, това е така нареченото място на мъртвеца.
Законът позволява без air bag да се сложи столчето на предната седалка и тогава наистина е по-добре да е с гръб към движението.

# 12
  • Мнения: 2 677
Винаги на задната седалка, зад мястото на шофьора, с лице към движението.

# 13
  • Мнения: 520
Беше на предната седалка , посока обратна на движението.  Peace
няма  air bag

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
По принцип всички столчета за кола са предназначени за задната седалка. То на упътването за монтаж си пише къде и как може да се монтира  Confused
Точно!
Грешите, а инструкциите за изключен аербег от къде са се появили  newsm78 Дори и най-новите модели, монтират се със защипване към халкички вградени в седалките на колите, могат да се сложат на предната седалка, защото производителите на коли и там слагат съответните приспособления  Peace
Седалката до шофьора, с изключен аербег и с гръб към движението. В момента, в който смених столчето и го обърнах по посока на движението, вече е на задната седалка.

Общи условия

Активация на акаунт