Лактация, суперлактация?

  • 1 012
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Моля да ме извините, ако вече има такава тема, но пиша от името на моя приятелка, която кърми в момента и след всяко кърмене на бебчето(на 2 месеца е бебка) се изцежда, защото то неможе да поеме цялото количество и по този начин кърмата и се увеличава постоянно и се страхува  да не развие суперлактация? Отделно преди месец за малко да направи мастит, вдигна температура, явно поради запушен канал, та въпроса ни е как да избегне суперлактация, като ако не се изцеди напълно след известно време гърдите и стават твърди, а като се цеди, кърмата става все повече?Оф стана малко объркано,  но дано сте ме разбрали Wink, моля споделете вашия опит, защото аз неможах да и помогна, кърмих само 40 дена и почти нямам стаж Wink.Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 829
Приятелката ти трябва да цеди само докато и се облекчат гърдите, а не до последно. Така постепенно нуждата от цедене ще намалява, докато спрат да и се препълват. Предупреди я обаче, че когато това стане и лактацията и се регулира по нуждите на бебето гърдите и ще станат меки и леки и ще ги усеща като "празни". Само дето всъщност кърма си има Grinning
Успех!

# 2
  • Мнения: 527
Подкрепям yanast Peace

# 3
  • Мнения: 279
Здравей!
То4но там епроблема винаги-регулирането  Sadкогато бях в болницата вси4ки аку6ерки ме съветваха да цедя докрай,после като се прибрах в къщи вси4ки пак ме съветваха да цедя докрай и накрая се стигна до такова положение 4е аз нон стоп кърмех и цедях и направих хипер лактация/цедях по 360 мл. от едната гърда/,но по съвет на другите мами запо4нах да пия 4ай за намаляване на кърмата и да намалявам постепенно цеденето,та мисълта ми е,кажи на приятелката си да цеди само малко колкото леко да омекнат гардите и да не 4увства напрежение,след около 3-4 месец кърмата и 6те се регулира и не трябва воб6те да цеди.
Дано съм била полезна!
Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 640
Аз по начало си бях с много кърма и още от болницата започнах здраво цедене на час, защото и температура вдигах ако не се изцедя (а бебко ядеше на 3 часа). Като се прибрах по същия начин продължих да цедя и все до капка, че да не се задръствам бързо. По едно време вече мислех дори да се свържа с банка за кърма, че да не изхвърлям ей така (жал ми беше). Едва в края на първия месец се сетих, че мога да поровя в кърмаческия и съветите бяха именно да се цеди само до облекчаване. До края на 3 месец нещата си влезнаха в норма  Peace

Общи условия

Активация на акаунт