Подариха ни бяло зайче

  • 4 240
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте,
Подариха на дъщеря / на 2г. и 2 мес./, декоративно, бяло зайче, което трябва да се гледа вътрел. Ваксинирано е, много чисто и сладко, не е много малко, средна големина. Искам да ви попитам подходящто ли е за толкова малко дете /от гледна точка на хигена, алергии и т.н/ и знае ли някой повече за тези зайчета – могат ли да се гледат навън. Предварително ви благодаря
 Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 3 192
Аз не бих поела риска (заради детето), но ако искаш да се пробваш, прочети ТУК

# 2
  • Мнения: 92
Аз не бих поела риска (заради детето), но ако искаш да се пробваш, прочети ТУК

Какво точно имаш предвид под „заради детето”

# 3
  • Мнения: 3 192
Как какво - животинче с нокти, пухесто, миризливо = драскотини, алергии, неприятен въздух... (Ако някой ти каже, че не миришат, не му вярвай)
Детето е малко, ще иска да го гушка, ще го вади от клетката, ако го стисне по-силничко, може да му навреди и после да се чувства виновно.
Това стига ли?

# 4
  • Мнения: 92
Да, благодаря ти  Heart Eyes

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Не бих го оставила вкъщи.Пикат и акат където искат, мерси! StopДерат ужасно, нямам им доверие.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние днес с мъжа ми се чудехме дали да вземем зайче.
Не се притеснявам от малката, че ще му направи нещо, тя е внимателна и ние ще внимаваме. Но сме в доста малък апартамент и ще е особено неприятно да мирише, а дори и балкон нямаме да го пооставяме там, докато отмирисваме.
Все пак ако някой ден се решим да купим, ще му вземем и клетка, за да не пишка и гризка всичко.

Всъщност навивам мъжа ми да подарим зайче на свекървата и детето да си играе с него, като ходи там. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 537
Единствения вариант ,ако искате да го задържите  е да му вземете голям аквариум, да го сложите в някоя стая и така....е, като се доближиш до аквариума няма как да не мирише, мирише си.Продава си се специална храна за такива животни, оставя му се капака на аквариума леко отворен за да диша, може между временно да се храни със плодове ,моркови,зеле ,такива неща, като се консултираш в някой зоомагазин ще ти кажат Wink
Не ми се вярва да го оставиш да си щъка навсякъде, защото първо ,че ще ти препикава и т.н а и прегризва я някой кабел, я цвете...каквото му е кеф на добичето Laughing Mr. Green

# 8
  • Мнения: 55
Най-добре купете на детето едно плюшено зайче за да няма неприятни миризми и страх от зарази и алергии. Така и вие ще сте по-спокойни Hug

# 9
  • Мнения: 5 103
Имаме две декоративни зайчета, живеят на терасата само в най-големите студове ги прибирам и то само вечер, акат и пишкат само в стърготините си, до сега н са одрали дъщеря ми по нагоре в постовете прочетох,че те съветват да даваш моркови и т.н. , това е декоративен заек и УМИРА от храна съдържаща вода като прясна трева, зеле и т.н. , само сено и гранули.

# 10
  • Мнения: 1 096
За тази възраст според мен е по- подходяща котката ( е и кучето е вариант, но при него има повече условия). И котката може да се гали, чисто животно е, храни се кажи речи 1 път на ден, понякога драска, но по мое мнение по-леко от заека.
Хубаво е детето да свиква с животни още от малко, развиват се много черти в характера му.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Ние също имаме декоративен заек от 1г. и 2м. Зарази с детето не могат да си пренасят. Заешките болести не се предават на хората. Само евентуално алергия от козината им. Нашата зайка живее в голяма клетка и я изкарваме на разходка под наблюдение, защото обича да гризе кабели. Иначе пика и ака в клетката си , в талаша. Зайците също така са много чисти животни. Всъщност мирише им урината, особено ако са разгонени, а не самите зайци. Ако всеки ден сменяш талаша - работа за 2 мин. - миризма няма. Зайците се ваксинират всяка година срещу техни си болести. Ние на нашата й режем ноктите. Моркови и зеле й даваме много рядко- 1-2 пъти месечно и то в много малки количества. Основно яде сено и смески за гризачи - вътре има витамини и минерали за тях, царевица, слънчоглед, жито и други зрънца.
Аз лично, ако трябваше пак да избирам дали да я вземем - категорично -ДА.

# 12
  • Мнения: 92
Благодаря на всички, които изразихте мнение! Heart Eyes
За сега оставихме зайчето вътре, купихме голям аквариум, поилка, смески за зайче, ароматизиран талаш и много му се радваме.
Идеята на Мирела за терасата ми харесва, може да пробваме там.
 Иначе и ние го пускаме да се разхожда под наблюдение, за сега само на терасата/ тя е открита/ и то много се радва, тича напред-назад. Още не мирише, и се пази много чисто. Ще си го погледаме известно време и ако всичко е наред ще си го задържим. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 8 999
Ако се чисти редовно клетката / на 3-4 дни/, не мирише. Но не е изключено да възбуди алергия, за която дори и не подозирате. Говоря от почти личен опит /на моя приятелка детето - на около 2.5 г./.
От друга страна тези животни са много деликатни и смъртността им е много висока - трябва да внимаваш, да не използваш препарати за почистване на под, ако го пускате да се разхожда свободно.
Одраскванията и ухапванията не са толкова опасни, колкото алергиите и това, че мъничето може да умре, буквално от нищо, а после цялото семейство да страда.
Задръжте го, но много внимавайте за първоначални симптоми. Също и за самото зайче.

# 14
  • Мнения: 2 550
Имаме две декоративни зайчета, живеят на терасата само в най-големите студове ги прибирам и то само вечер, акат и пишкат само в стърготините си, до сега н са одрали дъщеря ми по нагоре в постовете прочетох,че те съветват да даваш моркови и т.н. , това е декоративен заек и УМИРА от храна съдържаща вода като прясна трева, зеле и т.н. , само сено и гранули.

глупости
моя декоративен заек хапва с удоволствие харни съдържащи вода, пък още не е умрял, а е на 7 години
моето лятото го държа на едната тераса, така си разполага с нея и се движи повечко
като е студено е вътре, в голяма клетка
клетката е с предпазители и не прави никакъв боклук
стърготините се сменят често за да не мерише, има и ароматизирани
моето зайче е много кротко и се разбира добре с деца
освен това има заешки тоалетни
може да го научите да пишка и ака само там и няма да имате проблем с това като го пускате да се разхожда вътре

http://www.bg-pet.com/Rodent/Rabbit/toilet.htm

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 13:44 от Марчето

Общи условия

Активация на акаунт