Спаделете -стимулирате ли и с какви игри развитието на бебетата си?

  • 1 087
  • 15
  •   1
Отговори
Идеята ми е че всеки сигурно е открил някаква игра която подсъзнателно провокира и  кара бебето да прави нещо ново. Аз така предизвиквам Марти да прави крачки - като се изправи на дивана и се хване за облегалката му местя играчката по облегалката и той прави вече 2-3 крачки, за да я достигне /не стана от първия път но вече е факт/ - според мен така не му вредя -ако  не може той просто няма да го направи. Мисля че е добре мускулите на крачетата. Жокера който използвам най-много е любопитството му - би направил какво ли не за да види нещо..  Laughing

# 1
  • Мнения: 3 161
Слушаме английски песнички и гледаме сериите Бейби Айнщайн.

# 2
  • Мнения: 4 451
Нищо специално. Любовта и гушкането са нашите стимуланти.

# 3
  • Мнения: 379
Малката е на 1г.3м. ,проходи на 11м. и тогава не съм и помагала с нищо,даже ми се искаше да не е толкова "отворена"че да не ми свършва спокойствието толкова рано.за рождения и ден и подариха кубчета за игра с животни и в различни цветове.още тогава почнах да я занимавам с тях обаче не и беше интересно.сега вече познава животните(от 12те казва поне 10) ,строим пирамиди разни блокове,но цветовете не ги знае още.друго...пускам и детски песни,танцува,даже и марширува,ами такива неща.

# 4
  • Мнения: 3 376
Нищо специално. Любовта и гушкането са нашите стимуланти.
Peace

Гледам по принцип да си играем с неща,които са му интересни на него,не го насилвам за нищо.Когато иска му подвърлям топката и той я гони,редя кубчета пък той ги събаря,играем с коли.Общо взето на тази възраст май все още предпочита да го забавляват с нещо отколкото да си играе.Плюс това вниманието му никога не може да бъде задържано с нещо повече от 5 минути.

# 5
  • Мнения: 1 477
Още от сега слушаме детски песни.На обяд преди да заспи му чета приказки.Много го успокояват и двете занятия.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не стимулирам!Приказки не чета,защото тя заспива сама,проходи около годината-нищо не съм правила за да проходи,цял ден си играе с книжки и списания с бебета!Давам и лист и молив или химикал и тя "рисува".Определено дъщеля ми обича сама да се забавлява!

# 7
  • Мнения: 2 309
Признавам, че физическото развитие не съм го стимулирала по никакъв начин, най-вече от страх да не я нараня или да не й навредя, например тя не обичаше да я слагам по корем, нито да й правя гимнастика, така и не пролази, по-късно от връстниците си започна да седи стабилно, по-късно проходи, имам съмнения, че  в мен е вината, но пък може и да не е била готова. По отношение на умственото и духовното й развитие винаги съм давала максимума от себе си, винаги когато е била будна непрекъснато съм й пяла, разказвала съм приказки и пр. С днешната дата тя не желае да се занимава сама и се чудя дали и с това не сбърках  Confused

# 8
  • Мнения: 72
 В началото Калоян седеше в проходилката и не мърдаше. Започнах да поставям на разстояние 1,2 метра пред него различни неща предизвикващи интереса му като играчки, мокри кърпички и т.н. Така той в желанието си да вземе въпросните предмети започна да ходи с проходилката напред и настрани.

# 9
  • Мнения: 2 908
Горе-долу като siska79-тя обикновенно сама си се занимава,аз и пея често песнички,приказки не разказвам,в проходила не съм я слагала,тя сега сама се опитва да прохожда и понякога и слагам пред нея далеко предмети и тя по мебелите се опитва да ги стига,купих и къща с дупки в различни форми и самите предмети с тези форми,трябва тя да се научи да ги пуска през дупките,но колкото и да и показвах-тя не схвана за какво иде реч-явно и е рано...Купувам и повече гумени книжки-те са занимателни и показвам животните,като я карам да ми ги намира.

# 10
  • Мнения: 398
 Активна гимнастика и всеки ден детски песнички.Слушаме и приказки.Това за сега.

# 11
  • Мнения: 3 161
Хубави идеи за игри с бебета има тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/909/51/

# 12
  • Мнения: 28
Обикновено като сложа моето слънчице в проходилката се гоним из целия апартамент като сменям много често посоките за да осъзнае че точно тя движи играчката и сменя посоките,  "танцуваме? на детски песнички - като всяко бебе много обича да скача и като и пусна музика дори приглася скачайки, говорим си много на бебешки език като по някой път и повтарям някоя нова сричка, но голямата игра е в банята най-вече!!!

# 13
  • Мнения: 5 401
Когато Каби се мъчеше с първите крачки, точно като теб слагах любимата му плюшена играчка в края на дивана и я местех когато я достигнеше. Той я гушкаше и я хвърляше на земята, след което отново я поставях в обратния ъгъл. Много му харесваше тази игра. Друго, което правим е да четем книжки, да "свирим" на пианото, да пъхаме и изваждаме различни неща в кутии, да нанизваме рингове. Струва ми се, че от всички игри най-много обича да ми подражава - да ми помага при пускането на пералня и събирането и простирането на дрехи, да отваря и пренарежда шкафчета и т.н.

# 14
  • Мнения: 24 467
Сега сме на година и половина, не разбрах на колко е твоето бебче. При нас игрите са свързани основно с коли- теглене, бутане, връзване на влакче, отваряне и затваряне на вратите. Обича да играе с онези кутии, дето в тях се поставят пластмасови фигурки в различни форми и цветове. Чела съм на големия син от бебе, чета и на малкия сега. Вече свикна да се гушва и да слуша, гледа картинките, повтаря думички, сочи с пръстче това, което познава и може да го назове. Играем и с топки- ритане, хвърляне, търкаляне. Вече се качва на пързалката сам и се спуска, а аз /друг възрастен, съответно/ го чакаме долу, това си е чисто развитие на рефлексите и физиологията. Също обича песничките- особено когато го люлея на люлка задължително пеем, като той си казва за кое животно сега или дали да е за ръчичките и т.н., поклаща глава в такт с "днес часовникът ми трака" на "тик- так" и преглася на тази и други по- лесни нещица. Карам го да изпълнява простички команди- да занесе играчките в коша, да повика батко си /казва вече "Коко, ела!"/, да донесе или отнесе някоя дрешка, снощи тренирахме да ми обува и събува чехлите. Разглеждаме много и снимки, като той страшно обича да разпознава хората по тях. Телевизия не пускам, само ако има музика и песнички с танци, обича да блее на глас, да се вътри в кръг /така танцува/, да пляска, да кляка- т.е. също се опитва да подражава. Събирам го и с други деца. Знам, че на тази възраст децата не играят толкова едно с друго, но така се придобива навикът за контакти с връстници. 
Мисля, че когато на едно дете му бъдат създавани редовно активни и разнообразни стимули, то не само се развива по- бързо и по- пълноценно, но и става по- спокойно и самоуверено. Поне с големия син стигнах до този извод.

Общи условия

Активация на акаунт