Зачервено гърло

  • 858
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Синът ми беше с хрема , която като че ли намаля , но като му погледнах гърлото видях , че и дъгите му са зачервени Cry Направо изпитвам ужас от това , защото миналата седмица бяхме на антибиотик и много се страхувам всичко това да не се повтори Whistling Имам спрей Тантум Верде , смятате ли , че ще му помогне ако започна да го пръскам и освен него какво още мога да дам за това гърло newsm78 Въобще ще има ли ефект от това пръскане с Тантум Верде, освен това давам и Цитросепт от две седмици. Чакам вашите съвети Praynig Praynig Praynig

# 1
# 2
  • Мнения: 148
Ще ти напиша една бабина рецепта за чай, която съм изпробвала няколко пъти и поне при моята дъщеря много помага при зачервено гърло и кашлица. Твоя е преценката дали ще я направиш, но ако не помогне, няма и да навреди.Ако питаш мен, силно ти я препоръчвам. Ето я:

3 ореха /удрям ги 2-3 пъти с дръжката на ножа и ги слагам с черупките/
3 лука /и тях удрям и ги слагам така, целе, с люспите/
3 лукчета /става въпрос за бонбоните, гледай да са от лютите/
1 ябълка /бели се и се нарязва на средноголеми парчета/
3 парчета обикновен лукум
След като тези неща се "сварят", се прибавя и индрише.Предполагам, че това ще е съставката, която ще откриеш най-трудно. Аз я вземам от една съседка, която има такъв храст в двора си. Предполагам, че ще я има в билкова аптека, но първо питай някоя позната баба.
Та от всички тези съставки трябва да се получи оцветен в тъмнокафяво чай, който преди консумация се прецежда и се дава топъл.Моята щерка пие така приготвения чай без проблем, но ако твоето синче се мръщи, прибави и малко захар. Може да се пие неограничен брой пъти, като е хубаво всеки ден чаят да е пресен, т.е. да не се прави наведнъж доза за 2-3 дни.

Другото средство, което е универсално и може и да си го чувала, е компресът с ракия, който се слага на вратлето преди сън. Има загряващ ефект, но според мен - временен.
 

Общи условия

Активация на акаунт