Предизвикване на раждане по естествен път

  • 4 213
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
 Здравейте,вече 8-ми ден пренасям,а бебето хич няма намерение да излиза. Ако до понеделник не реши да излезе ще ме сложат най-вероятно на системи,а много ми се иска раждането да си тръгне само. Казаха ми,че никой няма да ме чака повече,дори ако се наложи ще ме режат...При мен това се повтаря за втори път - с първата бременност преносих 16 дена и бебето тръгна да излиза само,просто ме изчакаха в болницата до последно. През периода,в който чаках ми даваха различни съвети - много движение и разходки,да ям много ананас,да пия рициново масло...но нищо не помогна. Ето темата от преди 2 години  - http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=8fd540a9183185f92ccd … amp;topic=33978.0
 Дайте ми някакво изпитано средство за предизвикване на раждане,но по естествен път,без лекарства...нещо безвредно,но ефикасно...

# 1
             Може да ти се стори странно, но съм чела че секса помага, вярно в това състояние хич не е удобно но си има стойки в които е възможно По време на оргазъм матката се свива и отпуска и това може да предизвика раждането, а относно сигурността на бебето никъде не пише че е опасно и може да му навреди

# 2
  • Мнения: 568
секс,много дълги разходки, или силно вълнение заради адреналина.
Но може и просто да са сбъркали термина.

# 3
  • Мнения: 1 170
 Ами щом ми се случва за втори път най-вероятно просто овулацията ми настъпва по-късно,ала всеки доктор си знае стандартните календарчета за 28 дневният цикъл и по него се определя термина. Явно при мен трябва да е по-късно,но не се знае колко,всеки доктор иска да се презастрахова и да не чака много след предполагаемият термин,а на мен ми се иска всичко да си стане от само себе си...Не искам да ми се предизвиква раждането със системи,ако реално термина ми е по-късен и реално бебето не е готово...Първият път имах голям късмет,че се съгласиха да ме изчакат,но сега като слушам май няма да е така...

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ilenkata по какъв начин влияе ананаса Shocked newsm78
Аз много го харесвам и си похапвам често.

# 5
  • Мнения: 1 170
ilenkata по какъв начин влияе ананаса Shocked newsm78
Аз много го харесвам и си похапвам често.
Честно казано незнам никакво медицинско обяснение,просто бях получила този съвет - яж повече ананас за предизвикване на контракции и то  от много хора,честно казано ми звучи малко измислено... Пък и във форума се е обсъждало в много теми...

# 6
  • Мнения: 1 170
 ViFresh ето тук има стара тема  - Има ли храни, които предизвикват контракции?
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/084/170/84170/84170.html

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
  bouquetмного мерси

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз преносих 11 дни и накрая сама поисках секцио- нямах разкритие, само контракции! Пробвах всичко- качване на стълби, разходки, секс, пране на ръка в банята- навеждане- изправяне, чистене на прозорци, но нищо не помогна!
Успех ти желая и бързо да излиза бебчо  bouquet

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Секса, качването на стълби и ананаса вършели чудеса при преносване.
Иначе и аз преносих 7 дни, включиха ме на система сутринта, болки усетих към обяд, сложиха ми епидурална и родих лесно  Peace
Успех, леко раждане и много сладко бебонче накрая  Hug

# 10
  • Мнения: 1 170
 Благодаря за съветите! Ох,какво ли не опитвах -розходки,стълби,яко чистене и миене...ама никакви контракции...
Че и колко вагинални прегледи ми направиха,а бебето така и не иска да излиза  Sad
Ще видим какво ще стане в понеделник,така не ми се иска да ме слагат на системи...
Абе,най-важното да е живо и здраво бебето!

# 11
  • Мнения: 3 069
След като си опитала почти всичко до тук не ми остава нищо друго, освен да ти пожелая да
 си дочакаш нормалното раждане и вси1ко да мине като по вода Peace

# 12
  • Мнения: 535
Чувала съм, че топъл, даже горещ душ може да предизвика контракции.
Ти все пак имаш опит с преносването, но ако наистина преносваш толкова много е хубаво да извадят бебето. И аз като ZLATNA първият път преносих, сложиха ме на система сутринта и към обяд ми почнаха болките, сложиха ми епидурална и родих лесно. Успех  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт