Кошмар невероятен - ухапване от котка!

  • 14 152
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Не мога да пиша болят ме ръцете, снощи котката се нахвърли върху главата на сина, има господ - той е само с одрасквания, но аз съм до лактите в зъби и нокти.
Сутринта естесвено ходихме на ваксинация за тетанус.

Котката върнахме на старите й стопани.

Давайте съвети моля, за обезболяващи и с какво да се мажа. Там където са ухапванията е надуто и боли страшно?!?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лелее Чимихумухуму това е ужасно. Преди години ме бяха нападнали кучета и ме нахапаха. Кракът ми посиня и отече. Много боли. Предполагам, че от котка е същото. Аз ходех на превръзки.Не ти ли  направиха превръзка в поликлиниката?

# 2
  • Мнения: 955
Това ме притиснява, че казаха,  с нищо да не се маже. Луда работа! Ами ако стане инфекция, както съм чувала, че става  smile3511 newsm45 smile3511

# 3
  • Мнения: 690
Здравей, не искам да те плаша, но моят съвет е да посетиш специалист по инфекциозни болести.
 Понякога под ноктите на котките се съсдържат причинителите на заболяването Фелиноза, болеста засяга хората и е много упорито. Диагнозата може да се постави, само от специалист по инфекциозни и кожни болести.   bouquet  bouquet
    http://magi.triada.bg/article.asp?id=ZD182&topic=ZD&cf=yes

# 4
  • Мнения: 911
Наистина трябва да отидеш бързо на специалист, както вече са те посъветвали.
Да не останеш с впечатление, че те съдя, но не е било разумно да взимате вече голяма котка, т.е. която не си отгледала ти самата, като се има предвид, че имаш малко детенце. За такава котка ти си само тая дето храни и нищо повече.
Моят котарак като беше малък, нямаше и годинка и уж на игра така ме захапа, че си заби и двата кучешки зъба до венеца в дланта ми. Мъжът ми трябваше да му разчекне устата, за да ме освободи. Имах две дълбоки дупки, страшно болезнени. Минаха близо 2 мес докато зарастнат напълно
 Sad.

# 5
  • Мнения: 836
Котките са непредсказуеми. Знам, че в никакъв случай не трябва да се оставят насаме с бебе или малко дете.

С риванолови компреси не минава ли?

# 6
  • Мнения: 686
Според мен трябва да пиеш антибиотик.Непременно посети  и друг доктор.

# 7
Дано се оправите.  Peace

Мяу.
След някое време пак си вземете котчица, ако не ви уврат главите, че ЖИВОТНО ВКЪЩИ НЕ СЕ ГЛЕДА!  #Cussing out
В КОМБИНАЦИЯ С МАЛКО ДЕТЕ - ХЕПТЕН!
ПОСЛЕ ЩЕ СЕ ПИТАШ ОТКЪДЕ МУ Е НЯКОЯ АЛЕРГИЯ! ПУУУ, АМАН ОТ КРАТУНИ!

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Намажи, може и многократно раните и около тях с йод. Само внимавай да не се изгориш с него, ако е тинктура. Много помага, болката преминава. Това от опит. И да знаеш, че минава бавно.
Ако раните са дълбоки и те притесняват пак се консултирай със специалист, както са те посъветвали по-горе.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Отиди на някой дежурен кабинет, някаква манипулационна с хирург или хирургична сестра да ти почистят хубаво раните.
На мен ми се е случавало 2 пъти да ме хапе чужда котка, до кръв с дълбоко забити зъби, но не съм правили нищо, евентуално малко сулфатиацол на прах и ми е минавало бързо.
Така както пишеш, явно нещо се е инфектирало.
Ако няма къде да търсиш лекар, намери антибиотик на прах или паста - нещо от типа Немибацин, Банеоцин, Бивацин - и третирай мястото, но колкото и да боли, ще е добре да махнеш коричката и да оставиш да поизтече - в раната вероятно има гной. После мажи с антибиотика (Бивацина е на спрей) и редовно мажи следващите дни.

# 10
  • Мнения: 955
Мажа с риванол 0,1 % и кислородна вода но без ефект.
Страшни болки са - все едно ми режат костта с нож.
Утре отивам при джи пито.
Благодаря ви за съветите и съчувствието  Cry

# 11
  • Мнения: 27 524

Боже, колко интелигентен постинг  Rolling Eyes Аман от такива.

И аз мисля, че трябва да пиеш антибиотик, да се мажеш с антибиотична паста и обезателно на лекар. Ще те боли и ще зараства бавно, но е важното да не тръгне инфекция, риск за което има.

# 12
  • Мнения: 911
Дано се оправите.  Peace

Мяу.
След някое време пак си вземете котчица, ако не ви уврат главите, че ЖИВОТНО ВКЪЩИ НЕ СЕ ГЛЕДА!  #Cussing out
В КОМБИНАЦИЯ С МАЛКО ДЕТЕ - ХЕПТЕН!
ПОСЛЕ ЩЕ СЕ ПИТАШ ОТКЪДЕ МУ Е НЯКОЯ АЛЕРГИЯ! ПУУУ, АМАН ОТ КРАТУНИ!

Miao,
хайде първо прочети ето това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1124/
после вземи да се регистрираш
и чак след това пиши ентелегентно и дълбокоумно.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Риванол и кислородна вода за малко промиват раната, но ако има нещо по-дълбоко, не помагат, също и при сериозна инфекция. Потърси някой от антибиотиците изброени горе на крем или на пудра, и мажи с някой от тях.
Не чакай до утре с мазането и ако джипи-то не ти почисти раната, ходи на хирург.

# 14
  • София
  • Мнения: 790
И мен ме е хапала котка - домашна сиамка. Уж кротка, ама така ми се нахвърли  Rolling Eyes
Съчувствам ти, добре че детенцето е добре.
Когато ме ухапа котката, отидох в Пирогов, защото ми беше най-близко. Биха ми тетанус, промиха ми раните и ми казаха да си ходя. Аз отидох и до Първа Градска, защото знам че там има кабинет за ухапани от животни.
Белези от зъби имам и до днес, много ме боляха си спомням. Аз се мажех с йод и после с гентамицин на крем. Съветвам те да отидеш на лекар, защото много лесно се инфектират раните пък и сигурно ужасно те боли.
Стискам палци да се оправите бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт