Не ме пуснаха в МЕТРО!

  • 5 802
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Днес ходих до МЕТРО,но не ме пуснаха на входа. „Не може с количка, това е политиката на магазина”-каза охранителя. А и не бях с количката точно,сложих коша за кола в регулираща се основа от която предвидливо махнах чанта  и планирах да слагам покупките в  торбичката от долу(всяка майка знае че да буташ количка с дете и количка за пазаруване е почти невъзможно за един човек). Не всички хора имат на кого да оставят децата си  и да пазаруват без тях,аз лично такава възможност нямам.Каква възможност имам аз да влезна в магазина с детенце(ни сме на 6 мес)- да я нося на ръце (и как да избирам и да бутам тяхната количка) или кенгуру.Кенгуруто го нямах със  себе си (или задължително да си купя щом искам да влизам в Метрото?) Ужасно се ядосах защото бих път чак до Люлин,на София и дойде време за спане и мрънкаше.Принудих се да я сложа в тяхната .Не знам за другите но за мен това не  е приемливо поради хиляди причини,най-малко защото детенцето пипа решетката, а не се знае какво е било преди това вътре в нея .Не ми остана място и за покупките,една опаковка с памперси не можах да сложа. До сега не ми се е случвало подобно нещо в  друг магазин.
Направо дискриминация .Политика на магазина да не  пускат майка с дете?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бях се затъжила вече за тази тема.
Бяха времена..пускаше се всеки месец от някой.

Метро, принципно е магазин за търговци на едро.
Затова му е такава политиката.
Вътре се моткат мотокари..палета..ако падне нещо върху детето ти, Метро ще го отнесе, нали?

Малки деца нямат работа в такъв магазин.
Друг е въпроса, че на места управителите си измислят нови правила и пускат който и да е.

Има достатъчно други магазини, в които се влиза с деца, че и специални удобни колички са направили хората.

Безобразие е по-скоро това, че все пак са те пуснали с детето.

# 2
  • Мнения: 7 723
Откак са го отворили МЕТРО, вече има- нема 7-8 години,
политиката си му е все такава Whistling
И- да, сторед мен е опасно за деца.

# 3
  • Мнения: 3 423
И в Беате Узе не пускат деца, за
да не ги удари някой вибратор.
Винаги сме се съобразявали с това.
Германия затова е напред с материала,
защото хората си спазват правилата.
Почва се с Метро и Беате Узе все пак.

# 4
  • Мнения: 476
Аз дискриминация не виждам. Магазинът си има правила и политика и си ги спазва. Това все пак е магазин за търговия на едро, не е квартална бакалия.

# 5
  • Мнения: 4 451
Ама и вие сте едни проклетници пък значи, веднага нападнахте момичето. Crossing Arms То пък да не ви се оплаче човек за нещо. Mr. Green

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Пускат деца единствено с кенгуру  Rolling Eyes

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Такива магазини (в които не пускат деца) трябва да си имат детски кът с бавачки Naughty

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Такива магазини (в които не пускат деца) трябва да си имат детски кът с бавачки Naughty

Това не е магазин, в който се предполага да ходят майки с деца.
Неговата идея е да създаде удобство на търговците.

Не коментирам въобще дали успява.
Това е отделна тема.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
В нащо метро пък съм виждала  майки пазаруващи така...и честно и аз съм го правила Blush но се налагаше...

# 10
  • Мнения: 463
На мен ми се случи същото, само че детето ми беше на един месец. Съгласна съм , че така е по- безопасно за децата, но нямаше на кого да го оставя, пък и е по- евтино и с оглед спестяване на някой друг лев е по- добре да сложиш детето в кенгуру.
Съгласна съм и с майките, които пишат да пазаруваме другаде, но когато си предвидил точна сума за нещо е трудно. Всеки може с пари.

# 11
  • Мнения: 343
Ние тръгнахме да влизаме точно както сте вие на снимката - с кошницата в тяхната количка, но не ни пуснаха и казаха, че може само с кенгуру и по никакъв друг начин. Приех го съвсем нормално - магазинът си има правила и ако искам да пазарувам там, трябва да се съобразявам с тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Ооо, да - любимата ми тема!  Mr. Green
Сега ще се възроди спор относно това, че другите нямат право да се грижат за безопасността на детето ти, когато ти сама не искаш да го правиш...

# 13
Добре де,ами ако падне палет върху детето може да го убие,ами ако падне върху мен???Аз да не съм супермен.Извинете ме момичета,обаче да си обезопасят магазина.Хич не ми пука дали е на едро или дребно.Трябва да е безопасно.И ако тоя магазин е на едро защо се продава и на дребно.То може да отидеш и да си купиш 1 бръснарско ножче.Това на едро ли е.
Хм,работила съм там  и мога да ви кажа,че не пускат деца за да не крадат,а не от съображение за безопасност.Даже като влезе майка с дете за нея се залепва веднага цивилна охрана с количка който се прави на купувач.Това не само е дискриминация,но и обида към Българските майки.Пък и какво ли може да си пазари човек от метро(качествено).Уф,ай де да не си отварям устата и да не издавам неща от "кухнята"на магазина.

# 14
  • Мнения: 7 723
Правилно!
Пеленачетата са потенциално най- опасните клептомани там!
Да не говориме, че това, че не ги пускат там е най- сигурния
начин да се предпазят от кражби.
За тях не охрана- бодлива тел с ток трябва да опънат! ooooh!

Глупости не ми се слушат    четат! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт