Спешно търся Methotrexat за ПОНЕДЕЛНИК 5.11- усложнения след моларна бременност!

  • 1 943
  • 6
  •   1
Отговори
Уважаеми майчета, спешно имам нужда от вашата помощ. Ако това се чете от бременна в момента жена, моля да не чете нататък!
Веднъж вече споделих тук, че след един мисед миналата година, тази година ме сполетя моларна бременност или още наричана гроздовидна. Направиха ми кюретаж през септември, но продължи кафявото зацапване. Оказа се, че молата е доста коварна и понякога продължава да работи дори може да порази и други органи. И така вчера ми правиха втори кюретаж, защото в матката пак се бяха образували мехури.
Разбрах колко е сериозно всичко това, като отидох в Майчин дом и вместо просто един кюретаж, първо ми вляха система за втвърдяване на матката, за да не се получи случайно перфорация и да се наложи да ми я отстраняват на момента. Моята докторка Ани Атанасова много се постара и това мина добре. Доктор Яков също беше на кюретажа. Да не говорим колко документа подписах... че на всичко съм съгласна.
Кошмарът дойде след това, като ми казаха, че от понеделник, преди да чакат хистологията, т.е. дали е доброкачествено или злокачествено, трябва да почнат да ми вливат венозно Methotrexat 20 mg 5 ампули и след известно време още 5. Но това лекарство го нямало. Докато съм била под упойка, лекарите са се свързали с д-р Филев от онкодиспенсера и той им е обяснил, че трябва да се явя в сряда пред онкокомисия, те да ме одобрят, да се произнесат и незнам след колко време да получа това лекарство. Това лекарство се раздава безплатно в БГ и се чакат всички тези процедури. В ЕС се продавало по аптеките.
Дори и да го получа, трябва от някъде другаде да си намеря ампули за понеделник, защото ако чакаме комисията, може и да не ми помогне вече и не ми се говори до какво може да се стигне.
И така аз едвам излязла от упойкато вчера половин ден обикалях града. В някаква аптека около болницата били върнали някакви хора от Шабла няколко ампули, но така и не можах да намеря в коя - всички вдигат рамене. В онкодиспансера не заварих нито един лекар, всички си тръгнали на обяд.В Химиотарапията - също. Търся всякякави варианти да си го закупя.
Имам един не много сигурен вариант да ми пратят от Испания, но не знам може ли по DHL да се прати такова нещо, ако не чак в четвъртък мога да го получа.
Казаха ми, че понякога по гинекологичните отделения оставали такива бройки от лекарството, но там нямам връзки.
В Химиотерапията и в Онкологията го имат това лекарство, но за да го получа ми трябва специална рецепта от лекар-онколог и да имам бяла книжка, т.е. да съм минала комисията. Става омагьосан кръг!
Някой имали ампули от това лекарство?

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 23:19 от magurka2

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Много съжалявам за това което преживяваш в момента, но вярвам че всичко ще завърши добре.  Hug
 Провери ли във всички аптеки? В аптека "д-р Лисичкова"? Там обикновено доставят лекарства, дори и да ги нямат.

# 2
По аптеките не се продава. Изписва го лекар-онколог. Мога да го закупя, ако на някой са му останали ампули от друго лечение на рак.Няма ли кой да удари едно рамо?

# 3
  • Мнения: 1 951
Съжалявам че не мога да помогна, единственото за което се сещам е да попиташ и във форумите на Зачатие, ако не си го направила вече:

http://www.zachatie.org/forum/

Дано намериш лекарството навреме!

# 4
  • Мнения: 2 423
Моля се за теб magurka2   Praynig
 
 

# 5
Има светлина в тунела. В София са ми намерили такива ампули и тази вечер се надявам да ми ги донесат. Ако всичко е ок, утре започвам първия курс!

# 6
  • Мнения: 1 951
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт