"Бабини лекове"

  • 3 873
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
На всяка от нас се е налагало да използва "бабините илачи", мисля, че ще е полезно за всички ако съберем тези рецепти на едно място.
Скоро имаше тема "как сваляте температура с подръчни средства" и от там научих доста  начини за сваляне на висока температура.
Например при повръщане правя на сина ми чай от джоджен, чувала съм, че при хрема се слага сок от лук.
Спомням си, че като дете баба ми ми е давала при кашлица- лъжица мед с малко синапено семе.
Правят се и различни компреси при бронхит.
Билките също са много ценни, стига да знаеш как да ги използваш !
Моля, ви да споделите ваши рецепти от народната медицина, които сте използвали!

Вероятно някои майки са против този начин на лечение, но идеята ми е с тези "бабини лекове" не е да се отхвърли традиционната медицина, а по-скоро да се подпомогне!

# 1
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей! Simple Smile
Сигурно не си забелязала,но вече има такава тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23717   пусната от veni-b.Темата е за нетрадиционна медицина,към която влизат и бабешките методи.Затова заключвам тази и премествам мнението ти в другата.Нека там да продължим със споделянето на опит в тази област.
С поздрав
Дани Simple Smile

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Поздравления за темата:)
Ето малко и от мен.

При разстройство:
Чай от джоджен.

Супа Моро:
Няколко моркова се настъргват и се варят във вода. След като се сварят се прецеждат и се дават като пюре. Прецедената водичка се дава за пиене. Супата се дава на няколко последователни хранения. След като детето проака оранжево може да се въведат малко картоф, ориз.

Оризова вода също се дава при разстройство.

Ако се сетя още нещо ще допървам.

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
При кашлица.

Кората на една зелена кисела ябълка(не трябва да има загнивания) - обелва се дебело, 1 ч.л. ленено семе, варят се в 400гр. вода докато стане приблизително 200гр. Дава се на половин час по една - две чаени лъжички. Това е сиропче от книгата Народна медицина на Димков.

Много добре действа чай от сварени семки от дюля. Понякога добавям дюлево семе към горното сиропче на Димков.

Общи условия

Активация на акаунт