Кръв в изпражненията на кърмаче

  • 992
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Добър ден, доктор Слънчева.
Синът ми е на 3 месеца и 10 дни. Преди около месец имаше много тъмно зелени, почти черни изпражнения. От изследванията излезе, че е имал кръв в акото, но за един ден  всичко мина. Сега вече от 10 дни има нормален цвят ако - горчица, но се появяват кървави точици и малки нишки кръв. Детската лекарка видя пелената му и каза, че  е много малко кръв и при кърмени бебета било нормално. От 3 дни акото му понякога е по - слузесто. По препоръка на моя позната спрях киселото млеко от петък и от тогава няма кръв. Прясно млеко не пия, по половин кофичка кисело и много малко сирене консумирам. Въпросът ми е може ли да става въпрос за някаква алергия. Четох доста във форума и съм объркана. Притеснявам се да не се наложи а спра да го кърмя, има ли такъв вариант.
P.S. Бебето е само на кърма, без вода и чайчета.
Много Ви благодаря предварително

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 14:09 от Anna__

# 1
  • Мнения: 5 760
Това е признак на алергия към белтъка на кравето мляко. Спрете консумацията на мляко, риба, колбаси и цитросови плодове и намалете количеството на храни от млечен произход. Добре е да кърмите бебето максимално дългс,  а ако се захранва да бъде с хипоалергично адаптирано мляко.

Общи условия

Активация на акаунт