Миома по време на бременност-болка....

  • 4 646
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Откриха ми миома във 7-8 г.с.  Rolling Eyes
Дотогава не знаех за нея.
Напоследък имам една болка - все едно имам камък отляво, която се появява, ако се понатоваря нещо или след секс  newsm78
Дори и ако се наложи да походя по-бързо-пак ме заболява.
Дали може да е от миомата?  Shocked
На д-р съм след 2 седмици и дотогава ми се искаше да чуя мнение на препатили  Confused

# 1
  • Мнения: 728
 Да,напълно е възможно.Аз изкарах бременносста си с миомен възел,който от 4см. накрая стана 12см.,имах болки,каквито ти описваш до към 18г.с.,защото миомата,заедно с бебето изсмукваше желязо и растеше,после болките спряха,но моя док.ми даваше болн.,повечележах,а секс миразреши едва след 12г.с.                                                                 

# 2
  • Мнения: 154
Аз също имах и си имам още миомен възел,който в началото беше 3см.,аз чувствах по скоро нещо като придърпвания,изморявах се да стоя или да вървя по-дълго време права,дори и прокървих,незнам дали миомата беше точно причината ,но след 3-я месец нещата се оправиха.

# 3
  • Мнения: 318
Малко преди да забременея ми откриха миомен възел и до 6я месец нямах никакви проблеми.След това обаче бях със контракции до края на бременността и yсещах придърпвaния ,които не ми позволяваха да стоя дълго време права.Изкарах до края с хапчета за задържане.Проблеми с раждането слaва Богy Praynigнямах.Само не се панирай излишно,довери се на гинеколога си!

# 4
  • Мнения: 2 751
Ами, не се панирам хич, ама просто тази болка ми е странна и непозната.
Наистина се изморявам повече.
Бях се захванала да спортувам (аз и преди спортувах, де), ама нещо ме приболява след това, та спрях  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 5 693
На мен също ми откриха миомен възел в 22 г,с, и имах такива придърпвания и контракции още от 3 месец Confused Раждането ми мина леко,пожелавам това и на теб  bouquet Казаха ми,че може и сам да изчезне след като родя и тези дни мисля вече да отида и да видя за какво става на въпрос!

# 6
  • Мнения: 2 751
На мен също ми откриха миомен възел в 22 г,с, и имах такива придърпвания и контракции още от 3 месец Confused Раждането ми мина леко,пожелавам това и на теб  bouquet Казаха ми,че може и сам да изчезне след като родя и тези дни мисля вече да отида и да видя за какво става на въпрос!
Моята расте както виждам.
Сигурно така и така ще съм секцио и може би ще ми я махнат тогава.
Коремът взе да ме боли всеки ден на едно и също място.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
Мен след 1 месец като  родих започна да ме боли и не знам дали е от него  newsm78

# 8
# 9
  • Мнения: 63
Преди бременностите си нямах миоми, но от всяка бременност имам по една. Sad
Боляло ме е понякога, но не мисля че е от миомите. Thinking
Нарастваха много, но не са създавали сериозни проблеми. Просто ги следяхме и тях.

Успех  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
аз ще отидя тези дни да видя,дано е изчезнала имало и такива варианти Praynig

# 11
  • Мнения: 2 751
Обадих се  на д-ра си за тази болка- не била според него от миомата и ми предписа магнерот.
Чак другата седмица съм при него.
Според него от миомата болките били като контракции-втърдяване на корема  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 332
И аз имам миоми  - таман 2 броя и вече съм в 8 месец бременна.  Blush
Да, болките и втвърдяванията са от миомите, Доки ми предписа от 6ти месец да пия магнезии. Препоръча да се намалят разходките и повече почивка.
Не са опасни миомите, не ги мисли. Важно е бебо. Повече почивка и това е  Hug

# 13
  • Мнения: 2 751
И аз имам миоми  - таман 2 броя и вече съм в 8 месец бременна.  Blush
Да, болките и втвърдяванията са от миомите, Доки ми предписа от 6ти месец да пия магнезии. Препоръча да се намалят разходките и повече почивка.
Не са опасни миомите, не ги мисли. Важно е бебо. Повече почивка и това е  Hug
И на мен ми предписа магнезий и има ефект  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт